Skocz do zawartości
Ziemniok

Odpieniacz !!!

Rekomendowane odpowiedzi

#318291 intryg :

Kur zapiał, ja powoli tracę siły z tym odpieniaczem.

Wyczyściłem wczoraj pompę ale to nic nie dało - zero bąbelków powietrza (inni się podniecają - mokrą czy suchą pianą).

Wyjmowanie i przestawianie górnej części nic nie dało, uszczelnienie dopływu powietrza też.

Nie wiem co jest grane ??

Albo kupię nowy odpieniacz - oryginał , albo właśnie jakąś alternatywę (w d.. z niezamkniętą pokrywą)

Może to głupie ale... włącz i wyłącz kilka razy aż do skutku. W końcu załapie i zacznie robić pianę (u mnie tak jest). Zobacz też czy dobrze wsadziłeś pudełko (mam na myśli spasowanie kanału na powietrze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intryg, może masz zapchany przewód doprowadzający powietrze, dmuchnij i zobacz czy jest jakiś efekt. U mnie wspomniany wcześniej ślimak wpadł w zwężenie nad pompą i efekt był taki, że woda wręcz wypływała rurką od powietrza.

#318271 TomekSz :Trochę off top ale powiem Ci jakie są moje odczucia na temat oświetlenia.

Jeśli ledy to tylko ledy.

Z jakiego powodu tylko ledy? Wiele osób uzupełnia ledowe lampy świetlówkami.

ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#318346 kapuhy :

Intryg, może masz zapchany przewód doprowadzający powietrze, dmuchnij i zobacz czy jest jakiś efekt. U mnie wspomniany wcześniej ślimak wpadł w zwężenie nad pompą i efekt był taki, że woda wręcz wypływała rurką od powietrza.

#318271 TomekSz :Trochę off top ale powiem Ci jakie są moje odczucia na temat oświetlenia.

Jeśli ledy to tylko ledy.

Z jakiego powodu tylko ledy? Wiele osób uzupełnia ledowe lampy świetlówkami.

Mam na myśli to, że przy ledach jest bardzo ładny efekt refleksów w wodzie plus całkowita możliwość regulacji poszczególnych barw. Przy świetle mieszanym lub tylko T5 to zanika. Dlatego uważam, że jak już bawić się w led to tylko led a nie mieszać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intryg

Wymień pompę obiegową na NewJeta 1200.

Miałem ten sam problem na oryginalnej pompie.

Miesiąc po miesiącu było coraz mniej bąbelków,

pomimo regularnego czyszczenia odpieniacza i usuwania osadu węglanu wapnia z pompy.

NewJet pasuje na wcisk bez żadnych przeróbek.

Chodzi u mnie ponad 3 miesiące bez najmniejszych problemów, i co najważniejsze - generuje pianę.

Wiadomo jaki jest odpieniacz w RM.

W końcu to kompromis pomiędzy wydajnością, estetyką (wpasowanie w zestaw) i ceną akceptowalną przez masowego odbiorcę.

A jak jest kompromis, to w sumie nikt nie jest zadowolony.

ale z NewJetem, odpieniacz działa już całkiem znośnie.

Pomysł nie jest mój, tylko kolegi mariuszduch (dzięki)


Pozdrawiam

Szymon

ReefMax - Start 11 wrzesień 2009;

Cyrkulacja: Koralia 2800 + Koralia nano 1600 + Hydor Smartwave

Wymieniona pompa obiegowa na NewJet 1200

Sól: ATI Coral Ocean Plus

Skała: 50% LR + 50% Riffkeramik

Dolewka dr.Witt sterująca zaworem przed RO+DI

Balling i VSV na dozowniku AquaTrend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon, możesz walnąć jakąś fotkę z efektami pracy Twojego odpieńka? Pomysł ciekawy.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też czekam na fotki jak sprawuje się NewJeta 1200.

Za kilka dni będę miał tą pompę, miałem ją wykorzystać do czego innego ale wsadzę w ten nieszczęsny odpieniacz i dam znać co to dało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekamy na relacje :)


Jest : BofT'owe +/- 288l w obiegu; 2x Maxpect Ethereal + ICV6, AquaMedic DC Runner 3.2, Gyre XF-330, Maxspect MJ- SK400, ~30kg rock, 10kg sand.

Było :  Mój Reefmax - Tunze 9002, 2 x Koralia nano 1600, Newjet1200, 1 x Ati Actinic, Aquablue plus, Aquablue special, ~15kg LR, ~6kg LS - start 13.01.2011 i nowy baniak 20L a w nim troche skałki i żwirku koralowego + krewetka modliszkowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kapuhy, sPRYTny,

Cyknę fotkę jutro, bo jak raz w tej chwili odpieniacz siadł kompletnie po karmieniu :)

(klasyczny syndrom demo)

Generalnie jednak jestem zadowolony z zamiany bo oryginalna pompa moim zdaniem ma zbyt małą wydajność.

Tak jak pisałem, po roku używania nie była już w stanie zassać powietrza przez rurkę doprowadzającą, która prawdopodobnie zarosła kamieniem, a oczyścić jej nie ma jak bo odpieniacz nie da się rozmontować.

Ponadto nigdy nie było wiadomo czy po wyłączeniu ponownie wystartuje.

Teraz też szału nie ma, ale są przynajmniej bąbelki. Mniej więcej dwa razy w tygodniu wywalam z pudełka pół szklanki płynu o kolorze mocnej herbaty. NO3 stale ok. 5 przy 7 rybach, dużej obsadzie i dość intensywnym karmieniu. Więc w sumie nie mogę narzekać.

PO4 niewykrywalne testem Seachem-a


Pozdrawiam

Szymon

ReefMax - Start 11 wrzesień 2009;

Cyrkulacja: Koralia 2800 + Koralia nano 1600 + Hydor Smartwave

Wymieniona pompa obiegowa na NewJet 1200

Sól: ATI Coral Ocean Plus

Skała: 50% LR + 50% Riffkeramik

Dolewka dr.Witt sterująca zaworem przed RO+DI

Balling i VSV na dozowniku AquaTrend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#318291 intryg :

Kur zapiał, ja powoli tracę siły z tym odpieniaczem.

Wyczyściłem wczoraj pompę ale to nic nie dało - zero bąbelków powietrza (inni się podniecają - mokrą czy suchą pianą).

Wyjmowanie i przestawianie górnej części nic nie dało, uszczelnienie dopływu powietrza też.

Nie wiem co jest grane ??

Albo kupię nowy odpieniacz - oryginał , albo właśnie jakąś alternatywę (w d.. z niezamkniętą pokrywą)

Są alternatywy z zamkniętą klapką... podobno ten blau nano skim sobie radzi nieźle..

Marqo miał go to może się wypowiedzieć... Teraz ma jakiegoś Tunze więc na pewno jest lepiej.. tym czasem prosimy kolegę o rzetelną wypowiedź w sprawie blau vs. ori RM odpieniacz... :)


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Cyknąłem dzisiaj rano fotki telefonem, na szybko, więc z góry przepraszam za jakość, ale

widać na nich mniej więcej jak działa odpieniacz RM z NewJet-em 1200.

Cudów nie ma, regulacja piany jest w tym urządzeniu praktyczne niemożliwa,

ale jak pisałem, nie mogę narzekać, bo podaję codziennie w sumie ok. 1,5 kostki mieszanych mrożonek + 3 razy w tygodniu MarineSnow + odrobina ReefPearls + kroplę dziennie ReefBoostera - a poziomy: NO3=5, PO4=0 - jak pisałem w poprzednim poście.


Pozdrawiam

Szymon

ReefMax - Start 11 wrzesień 2009;

Cyrkulacja: Koralia 2800 + Koralia nano 1600 + Hydor Smartwave

Wymieniona pompa obiegowa na NewJet 1200

Sól: ATI Coral Ocean Plus

Skała: 50% LR + 50% Riffkeramik

Dolewka dr.Witt sterująca zaworem przed RO+DI

Balling i VSV na dozowniku AquaTrend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewód który doprowadza powietrze wyprowadź na zewnątrz, załóż śrubę ograniczającą przepływ powietrza, myślę że właśnie tak możesz regulować jego wydajność..

spróbuj też przedłużyć komin o jakieś 2 cm... to już będzie dużo...

no i ja się zastanawiałem nad tą pompą... ale odradzili mi...


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu odradzili ?


ReefMax 80L, 16kg LR, 9kg LS, Koralia 1,JVP-101, Chemi Pure Elite, Active Carbon, Purigen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

decyzji nie podjąłem jeszcze ostatecznie... :)

Bo ma słaby wirnik... i są wadliwe... ale tyle opinii co użytkowników...


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak jest rozkręcony na maxa ten fabryczny odpieniacz, to wali pianą na mokro nie wiem czy to normalne że po 30 minutach kubek jest pełny :banghead jak zalałem wodę (80% z uruchomionych zbiorników) to wywalał brązową pianę teraz przy dojrzewaniu nic... nie wiem czy to norma czy nie. Sam nie wiem czy mechrać coś z tym odpieniaczem czy nie...


ReefMax 80 - 2 x Aquel Reef Circulator 2600 - 1 x ATI Actinic Blue - 2 x ATI AquaBlue Special

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh... odpieniacz pieni jak ma co... jak wywalił syf z wody to co ma dalej wywalać?? Zaczniesz karmić stworzenia... to odpieniacz zacznie jakoś pracować...


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Ehh..." wiem, że nie ma co... tylko mówię przyszłościowo...


ReefMax 80 - 2 x Aquel Reef Circulator 2600 - 1 x ATI Actinic Blue - 2 x ATI AquaBlue Special

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szymon68

napisz czy pompa wchodzi bez problemów tudzież mocnych przeróbek - Będę miał taką w piątek.

@Graber - jak ja miałem ponad rok temu nowego Reef-a to też pienił aż miło - a teraz nawet kilku bąbelków powietrza nie chce puścić świnia :bump1


Borsuk nie żyje !!! :(

4669-2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#319207 intryg :

@Szymon68

napisz czy pompa wchodzi bez problemów tudzież mocnych przeróbek - Będę miał taką w piątek.

@Graber - jak ja miałem ponad rok temu nowego Reef-a to też pienił aż miło - a teraz nawet kilku bąbelków powietrza nie chce puścić świnia :bump1

Podobno kąpiel 24h w roztworze kwasku cytrynowego z octem pomaga...


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intryg

wchodzi na wcisk, jak w masło, bez żadnych przeróbek i przejściówek.

Warszawiak

Kąpiel w kwasku cytrynowym całego odpieniacza?

Oryginalną pompę tak czyściłem jak zaczynała się zacinać, ale szkoda mi było tego całego życia w komorze odpieniacza,

gąbek, rurówek itp, żeby sterylizować całość urządzenia.

A niestety nie da się tego odpieniacza rozebrać, żeby wyczyścić rurkę doprowadzającą powietrze.


Pozdrawiam

Szymon

ReefMax - Start 11 wrzesień 2009;

Cyrkulacja: Koralia 2800 + Koralia nano 1600 + Hydor Smartwave

Wymieniona pompa obiegowa na NewJet 1200

Sól: ATI Coral Ocean Plus

Skała: 50% LR + 50% Riffkeramik

Dolewka dr.Witt sterująca zaworem przed RO+DI

Balling i VSV na dozowniku AquaTrend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samą rurkę da się wyciągnąć ale całego odpieniacza nie. Nawet całą rurkę z zwężką da się wyciągnąć. Jak się nie mylę. Prubowałem nawet założyć pompę aq1200 bez sitka z meshem i wszystko gitara tylko kabel za gruby.


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, cały odpieniacz, włożyć do roztworu i niech sobie pochodzi 24h


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej ej, Przecież to ja pisałem że moczyłem w kwasku i roztworze z octu :bump1

Faktycznie pomogło ale może na miesiąc czy półtora.

Zobaczymy z nową pompką :)


Borsuk nie żyje !!! :(

4669-2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa New Jet NJ 1200 zamontowana - faktycznie pasuje jak oryginał - bez żadnych przeróbek ( jak koledzy z aquaela to czytają to mogą podnieść lekko cenę i to montować). Dla mnie rewelacja - dzień do nocy :bump1


Borsuk nie żyje !!! :(

4669-2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

intryg, a gdzie zdjęcia??:)

ps. Koledzy z AquaEL-a to montują tylko i wyłącznie swoje produkty,:banghead a czasem powinni pójść na kompromis. Może jeden z inżynierów AquaEL-a dostał za zadanie w pracy śledzić tutaj nasze spostrzeżenia i ulepszenia. :bump1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.