Skocz do zawartości
Ziemniok

Odpieniacz !!!

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze, a może zastosować jakiś odpieniacz zewnętrzny... DELTEC MCE-300 albo jakiś WEIPRO i pompę z wirnikiem typu mesh albo igiełkową... no nie wiem... co by było dobre..??


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wolałbym już zrobić sumpa i tam coś wydajnego i przynajmniej nie widać.

Ja będę robił odpieniek na wzór aquamedica turboflotor 400 już ktoś to robił i podobno działało.

Pompę AQ1200 już zamówiłem.

Choć zastanawiam się na odpieńkiem tubowym takim żeby się zmieścił w panelu.

Sam nie wiem co będzie wydajniejsze.


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co zrobisz na pewno wyjdzie taniej... i wydajniej...


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tylko tubowy można zrobić z rury pcv (kanalizacyjnej 75 ) a prostokątny to już pleksi i zabawa chodź przeczytałem gdzieś że ktoś zrobił odpieniacz z spienionego pcv łatwo się klei,wygina i tani. Jedyna wada obrzydliwie brzydki.


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja dalej męczę fizelinę :waving dodatkowo wpakowałem za skały filtr wewnętrzny (wkład zamiast gąbki - fizelina). wymieniam wkład codziennie, zeby skutek nie byl odwrotny do zamierzonego. to co zasysa ten filtr i ilość! syfu każdego dnia jak sie gromadzi w wacie jest niesamowita. zamierzam używać tego filtra przez jakis czas


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luft miałem flizelinę przez jakiś tydzień i zebrał mi pełno syfu stałego. latający pyłek. Wymieniałem co dwa dni i raz nie wymieniłem... no i mam znów okrzemki:(

Flizelina wylądowała w koszu, zostawiłem tylko patyki i czas na odpieniacz

Chyba że okrzemki przyszły sobie z innej przyczyny.


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Męczycie się widzę z tymi ori odpieniaczami w Reefmaxach, czy ktoś pomyślał o tym żeby w Reefmaxie usypać DSB?

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zrobiłem odpieniek DIY z rury 75 pcv plus pompa AM aq1200 i pieni niesamowicie:)

Jeszcze tylko kubek na syf i będzie cudnie. Po 5 godzinach pracy wywalił 80ml ciemnobrązowego syfu.

Oryginalny wywalał 100ml na tydzień i kolor jasnej herbaty więc jest różnica.


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

remel - Wstaw zdjęcia tego cuda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstawiam fotkę z testów w wiadrze i z słodką czystą wodą, pienił tak, a po włożeniu do baniaka musiałem go stłumić na maxa bo wywalał za dużo piany . Jak będę w domu to pyknę fotkę w panelu i się pochwalę.

Pompa jest trochę za mocna i walił pęcherzyki do wylotu nawet po stłumieniu ale po paru godzinach uspokoiło się ( nie wiedzieć czemu?)

b6b0bbe28b3af644med.jpg


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja zrobilem kopie turboflotora 400 (taki jak mrozikulus) i zapomnialem o problemie odpieniacza a raczej bubla z czasow PRL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja! Lecz nie chciało mi się plexi sklejać i doszedłem do wniosku że tubowy będzie łatwiej wykonać. Lenistwo to moje drugie imię;)


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu udało mi się dostać tunze nano . Muszę przyznać , że pieni nawet lepiej od blau.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marqo

Wstaw jakiś filmik lub chociaż zdjęcia.

Czy po wstawieniu tego odpieniacza można zamknąć klapkę?


500 litrów uruchomione 07.2010 3xPS100W cyrkulacja:2xjvp102,tunze 6105,obieg NewJet6000,odpieniacz SC2060

350 litrów 3-letnie

Reefmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotki wieczorem . Nie zamyka się.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok.Czekam na zdjęcia jak to wygląda.


500 litrów uruchomione 07.2010 3xPS100W cyrkulacja:2xjvp102,tunze 6105,obieg NewJet6000,odpieniacz SC2060

350 litrów 3-letnie

Reefmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#306585 remel :

Ja właśnie zrobiłem odpieniek DIY z rury 75 pcv plus pompa AM aq1200 i pieni niesamowicie:)

Jeszcze tylko kubek na syf i będzie cudnie. Po 5 godzinach pracy wywalił 80ml ciemnobrązowego syfu.

Oryginalny wywalał 100ml na tydzień i kolor jasnej herbaty więc jest różnica.

wrzucił byś schemat i instrukcję zrobienia ;)


300L bez sumpa, Turboflotor multi sl z AB u3000 igła, 2x jvp 101, 2x150hqi + 2x54w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopracowuję temat kubka , narazie mam wygiętą rurę i obok odpieńka butelkę pet ale nie podoba mi się ten system.

Jak to wyrzeźbię to podam wymiary i wszytko.


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlozylem do RM odpieniek pro twin + lekki tunning tegoz pienidla chodzi 3 tygodnie i poprawa wzgledem oryginalnego 10000% dopiero teraz widze ze oryginalny to prawdziwe g**** . Mokra piana i pojemnik pelny czystej wody godzinne ustawianie babelkow , wysokosci nic nie dawalo ... Wielu akwarystów psioczy na pro twin ale po kilku przerobkach do RM starczy w zupełnosci .


DOBRE RADY + PRACA + WIEDZA = PIĘKNA RAFA

Reefmax + zdjeta pokrywa-- lampa Led 90W Filtracja : purigen,silicatex , chmi-pure,LR , + odpieniacz DIY . Falowniki 2x. Obsada: wszystkiego po trochu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#305080 Warszawiak :

Kurcze, a może zastosować jakiś odpieniacz zewnętrzny... DELTEC MCE-300 albo jakiś WEIPRO i pompę z wirnikiem typu mesh albo igiełkową... no nie wiem... co by było dobre..??

...wydaje mnie sie ze mysl przednia...o weipro bym zapomnial ale przeciez istnieja dobre pienidla zewnetrzne...igla,mesh...Seb zaproponowal nawet DSB...nie mam tyle doswiadczenia co on ,ale sama nazwa brzmi niebezpiecznie...moze sie myle...widzialem gdzies na forum zagranicznym misia,ktory zrobil DSB z kanistra,stojacego pod akwarium...lala sie tam woda powoli i to dzialalo...Pozdrawiam...

Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
#307360 Iceberg :

moze sie myle...widzialem gdzies na forum zagranicznym misia,ktory zrobil DSB z kanistra,stojacego pod akwarium...lala sie tam woda powoli i to dzialalo...Pozdrawiam...

Nie mylisz się :waving

fotki przeniesione z posta niki strona 2 pisał kaziko

151-diagram.jpg

151-rdsb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat straszny.....

1. Robić odpieniacz taki jak Mrozikulus na bazie pompy AM 1200 z wirnikiem typu mesh, materiały już mam, brakuje kleju

2. Kupić Blau Nano Skimer

3. Kupic Aquael PS 300 (pompkę już mam AIRTech 2k4)

4. Kupić WEIPRO SA2005

Ogólnie chce się zmieścić w 200 zł i mieć max wydajny odpieniacz w tej kwocie..


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.