Skocz do zawartości
smk

"Prodzekt" mojego nowego akwa 450L

Rekomendowane odpowiedzi

Szafka gotowa - wygląda nieźle :D Jutro mają ją przywieźć. Tak samo akwarium jutro od szklarza odbieram, więc jutro zdjęcia :D

Dziś jeszcze nie mam szafki i akwa gdzie wstawić bo stare akwa mi toruje drogę i się zastanawiam jak mam je przesunąć z tym całym kramem w środku. Ktoś próbował przesuwać akwarium 112L z obsadą kiedyś?

Na chwilę obecną wydaje mi się że najlepiej bedzie położyć wszystkie korale na piachu, wypompować 3/4 wody i spróbować to razem z szafką jakoś powoli przesunąć te 3m dalej. Sarcophyton co prawda będzie cały na wierzchu ale myśle że przez te 15-20min nic mu się nie stanie takiego i dojdzie szybko do siebie.

Co myślicie? Może się udać?


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

załatw sobie jakieś 3 np. stalowe wałki powiedzmy śrenicy 5 cm, wypompuj wode tak jak pisałeś, podłóż jeden wałek z jednej strony potem drugi z drugiej i przesuń. Obchodź się z szafka bardzo ostrożnie, bo to tylko wiór oklejony plastikiem i... powodzenia.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepszy bedzie kij od szczotki pocięty na kawałki(drewniany) :D , ale jesli wypompujesz połowe wody to spokojnie przenieszesz je razem z szawką bez kombinacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie moje male spostrzezenie z pracy WB (nie, nie mam, widzialem w sklepie jak dziala :D ) -na piachu na calej powierzchni dna byly wydmy, czy jak to sie nazywa - jak piasek na dnie morza, taki pofalowany. swietna sprawa, rybami nawet nie majtalo w te i we wte, ale kurzy faktycznie lepiej od mojej babki


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spodobalo Ci sie? :D

WB hipnotyzuje. Mysle ze rozwiazania typu WB wypra kiedys pompki cyrkulacyjne. Widze same zalety i jedna wade (cena oszywiscie) ale poczekajmy na WB innych firm niz Tunze, ja za te 5 literek nie mam zamiaru kilkakrotnie przeplacac :D

Acha, Tunze szykuje juz mini Wave Boxa ;) Ma byc 2x mniejszy i tanszy i to dopiero zrobi furore!


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

racja, poczekam na mniejszy i tanszy model bo na moje 250 literkow to ten duzy duzo za duzy jest :(


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

etam zrobi furrore , przy takim baniaku mozna zasnac :( po pewnym czasie sam saczynasz sie kalatac na boki jak sierota , to meczy ....


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a kwestia częstotliwości i amplitudy fal? Przecież to na bank wpływa na żywotność baniaka, nie?

Jak wojsko idzie mostem to "łamie krok" żeby nie rozwalić mostu jednolitymi, powtarzalnymi wibracjami. Obawiam się że WB skraca życie baniaka - pytanie o ile?


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlup, chlup, chlup, chlup, chlup(...)chlup, chlup, TRACH :(:):)


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie :) (a raczej :( ) - myle sie?

Bo w sumie ten WB interesujący ale nie chciałbym za rok czy 2 zbierać pół tony wody i zwierzaków z podłogi


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba nie ma sie czym przejmowac. na forum korallenriff.de sa ludzie ktorzy uzywaja WB od momentu wejscia na rynek i ciagle jest tylko chlup chlup, bez trach :(. Tunze z falwonikiem powinna teoretycznie powodowac ten sam efekt a nie slyszalem zeby cos sie stalo


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki - skoro rs4 sprzątnął mi sprzed nosa duuuży odpieniacz AM (on już wie o co chodzi :( ) to musiałem się jakoś pocieszyć.

W myśl zasady że pieniądze szczęścia nie dają a dopiero zakupy, więc zakupiłem sobie na ebayu zestaw Turbelle Stream kit TS07:

- Turbelle Stream 6000 (2500 - 7000L/h 24V)

- kontroler 7091

- czujnik światła

za... 170 ojro :)

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&ssPageName=ADME:B:BCA:US:11&Item=7717319706

W sumie to kontroler i czujnik nie są mi potrzebne bo to robi profilux i chyba to wystawie do sprzedaży więc jak ktoś by chciał do może dać znać, ale najpierw sprawdze czy profilux mi da te same funkcje co sterownik tunze

Z akwa się przedłuża bo ze szklarzem się mijałem i jakoś nie mogliśmy się zgadać ale już na wtrorek ma być gotowe na 200%

Automatycznie szafki nie odebrałem mimo że jż jest gotowa bo muszą mieć najpierw szablon dziur w dnie akwa aby wyciąć otwory na śrubunki.

Wszystko jak zwykle sie przedłuża w morde jeża.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w końcu mam w biurze, szafkę, pokrywę i za 30min jade po akwa do szklarza :) (dam mu przy okazji zamówienie na sumpy)

Niestety nawet nie mam czasu tego ustawić jak trzeba bo zwijam się na tydzień na relaks :)

Jak wroce to sie zabieram za to ostro jak nigdy bo nie może sobie tak stać i straszyć klientów w biurze.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok pierwsza porcja zdjęć mojego akwa - nie wiem jak to będzie ale przez tydzień będzie musiało stać na środku biura bo musze wyjechać na tydzień. Strasznie to wygląda taki mebel na środku ale cóż - mam nadzieje że klienci mi wybaczą :)

W końcu to nie dla mnie (jasne) ale wszystko dla klientów żeby im było milej wycieczki kupować :)

Dla porownania przy moim nowym "maleństwie" z tyłu widać stare 112L akwa :)

818-akwa550_1.jpg

818-akwa550_2.jpg

818-akwa550_3.jpg

818-akwa550_4.jpg


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwazaj bo Ci przez tydzien ten Sarcopytong wyjdzie z akwarium :) Ale to bydle szybko rosnie....

Nowe akwa jest fajne :) wyglada b. solidnie i estetycznie. Klienci beda sikac po gaciach jak tam nawsadzasz wszystkiego. A nawsadzasz tam po brzegi pewnikiem:D ladne to bedzie akwa, powodzenia.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@BartY - nie no pokrywe to spitolili - do poprawy. Nie mam gdzie świetlówek powsadzać. muszą dać jakieś aluminiowe małe zawiaski czy coś - już nawet niech na zwenątrz będą byle nie te kloce w środku.

@aquamaniac - no to bydle jest powodem (między innymi) dla którego zmieniam akwa na większe. Całe szczęście że to nie chodzi jak ukwiał bo by pewniakiem już nas tam podusiło :) (i paru klientów po okazji)

Zerknij do galeri jakie to było małe gówno jak to kupiłem te 9 miesięcy temu - 3x mniejsze jak nic. A niby wtedy to był rozmiar XL - to co to jest teraz???!!!

Jak tak dalej bedzie rosł to będe musiał go do jakiegoś oceanarium sprzedać za rok (albo dom sprzedać żeby na nowe akwarium mieć hehe)

Dobra lece na prom (my tu promami w Świnoujściu na drugą stronę jeździmy jakby ktoś niewiedział :) ) bo mi spitoli i mnie moja druga połowa zamorduje jak o 1 jej nie odbiore z Poznania


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smk pstryknij fotke tego komina bo cos mi tam się w nim nie podoba. i zmień tą pokrywe jak się już nanią uparłes :) ,takie czyt. tak umieszczone zawiasy wiosny nie doczekają ,pokrywa zresztą też , zadbaj o odpowiednie przewietrzanie ,tzn by nie była hermetycznie zamknięta i było odpowiednia przepływ ,dostep swierzego powietrza.


Moje akwarium http://nano-reef.pl/...-blekitna-rafa/

i FILMIK mojego baniaka

1 zlot Nano-Reef w Egipcie http://nano-reef.pl/...zdziernik-2007/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szafeczka jest bardzo ladna , komin troche na pol baniaka , przesadzony letko :D, mozna bylo zrobic duzo mniejszy , no ale jak zabudujesz to w sumie i tak nie widac ... pokrywa troche za niska i te zawiasy pordzewieja moment , ale szafeczke zrobili calkiem niczego sobie , ogolnie ladnie sie o zapowiada :):)


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smk , ale zmiescisz tam wogole T5 ? jak zmiescisz to jest ok , zawiasy zeby za szybko nie pordzewialy to daj szyby zeby woda nie parowala , zawiasy wymaluj farba i bedzie na kilka latek .

W zasadzie o jastem przeciwnikiem zamykania morskiego baniaka z gory jakimi kolwiek pokrywami , takie zamkniete baniaki nie funkcjonuja dobrze , zreszta pewnie predzej czy pozniej i tak ta pokrywe zrzucisz , dlatego nie rob narazie nowej :)

Aha i proponowalbym nei robic za szybko tego baniaka , bo to nie jest male nano kilku litrowe , w takim duzym zbiorniku nie dzieje sie to wszystko tak szybko :D

(ale zrobisz jak uwazsz )


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swirlej - komin jst taki wielki dlatego ze szafka jest w srodku wzmocniona i otwory musialy byc 15cm od lewej krawedzi i 9cm od tylnej krawedzi - no i jak widac + 2 otwory na srubunki 32mm musial wyjsc taki wielki. Na wszelki wypadek szklarz wkleil drugie dno do komina.

A pokrywa tak jak mowilem - idzie do poprawki bo mi swietlowki nie wejda.

Ja szybko mialbym stawiac baniak? :D Swirlej to jakis pomywienia :) ... w życiu - przeciez mnie znasz hehe


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.