Skocz do zawartości
smk

"Prodzekt" mojego nowego akwa 450L

Rekomendowane odpowiedzi

SMK na fot.2 na pierwszej stronie watku masz zle mapowanie tekstury na pokrywie. W ogole wszedzie masz tam zle mapowanie. Uzyj np. modyfikatora UVW Mapping i w parametrach zmien mapowanie z planarnego np. na box i juz efekt jest lepszy:

720-mapping.jpg

Nie wiem czy bedzie to mialo jakis wplyw na biotop ale na wszelki wypadek wzorem Adiego pisze wszystko co wiem (lub co mi sie wydaje ze wiem) na ten temat :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj ja uzywam wylacznie 3DS Max, juz od lat, wyspecjalizowalem sie i nie uzywam nic innego :)

Hmmm... moze Bryce, jak go uzywalem ze 3 lata temu to byl jeszcze prosty :) Carrara Studio jest ponoc w miare prosta, Vue d'Esprit, ale one wszystkie nie sa darmowe.

Jedyny darmowy ktorego kiedys uzywalem to byl Amorphium ze wzgledu na duze mozliwosci "organicznego" modelowania...

A wlasciwie to 3D Studio nie jest taki trudny :) Owszem to potezny kombajn ale czesc funkcji to sie moze po roku zaczyna uzywac a czesc wcale :) Choc gdybym sie dzisiaj mial uczyc od podstaw jakiegos pakietu 3D to bylaby to Maya. Ale ta to jest dopiero trudna... :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurde bannerek... Ja ostatnio taki zajety... sorki... :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta, a autor watku znowu sie gdzis pewnie wyleguje na plazy. Swirley zakladamy biuro podrozy i organizujemy wycieczki na rafy z nurkowaniem i w ogole. W zurichu albo w Stuttgarcie albo w Monachium, co Ty na to?

W sumie sie nam SMK nie pochwalil czy akwarium spelnilo swoje pierwotne zadanie tj. czy rzeczywiscie przyciaga klientow i sprzedaje wiecej wycieczek do Egiptu? :)

No ale to co teraz stawia to juz jest konkret, Swirlej pilnuj czy on tam wszystko dobrze policzyl :) Fajne bedzie akwa bo on nawsadza tam zaraz wszystkiego :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeeee tam na plazy - chciałbym - ciezki zapierdziel tu mam. Jestem na wyjezdzie sluzbowym na targach turystycznych w Poznaniu (nie powiem hostesy byly jak zwykle niezle heh - oczywiscie z kobitą swoją byłem więc ja tam si nie oglądałem a tylko kolega mi opowioadał :D ).

Przedwczoraj "musialem" dylac po targach na Orbis Party (niezle ale sztywno i kurna auta nie wygralem ktore bylo do zgarniecia dla agentow)), a wczoraj znowu zostalem "zmuszony" do picia i obżeranie się w Jamie na Rainbow Party (tez kurde ani wycieczki do Tajlandii ani do Sharm nie wygralem - kibel normalnie).

Mówie wam - człowiek się wyspać nie może. O 6 rano jeszcze mocno wczorajszy musiałem z Poznania do Bełchatowa dylac zeby drugą połówkę do pracy odwieźć. Teraz mały odpoczynek i pomknę dalej do Warszawy na Cuban Party na warszawiance.

Także chłopaki - zastanówcie się z tym biurem u was w Niemczech bo to wykończyć się od tej pracy można. Trzeba miec niezle zdrowie, a wydawalo sie ze to praca siedzaca :D:) :)

A akwarium przyciąga ludzi - a jak. Przychodzą sobie tylko rybki odwiedzić zamiast wycieczki kupoewać :D No ale coż, jako reklama przyciaga ludzi wiec spełnia swoje zadanie. A te nowe to dopiero bedzie zwracac uwage (jak juz w koncu ruszy.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracałem dziś przez Poznań i nie mogłem się powstrzymać - na poczet nowego akwarium zakupiłem małego pensetnika, dwa krabiki, rurówkę i liliowca (śliczny, a ja lubie wyzwania)

Dżizus, musze odpalac to akwa duze bo nie mam gdzie zwierzakow trzymac. :)

P.S. Imprezka kubańska w Warszawie była pierwsza klasa (podrzuce fotki jutro jakieś), ale tak dziurawego i źle oznaczonego miasta jak W-wa to jeszcze nie widziałem. No cuż - rządy Kaczyńskiego warszawiacy odczuli już na własnej skórze jakiś czas temu, a teraz czas na nas bo się nie potrafimy uczyć na cudzych błędach.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ty smk tak często przez poznań jezdzisz to leć sobie kiedyś do Morskiego Świata!!to spory sklep zajujący się importem zwierząt.mają spory wybur rybek i korali a w dodatku wmiare tanio!sklep jest w swarzędzu przy mc donaldzie:)ja mieszkam nie daleko więc tesz wstąp akwarium oglądnąć:D


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj na priva telefon to zadzwonie jak bede sie wybieral.

Ostatnio ze 2 x w miesiacu jezdze przez pyrowo.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś w końcu miałem chwilę żeby zająć się akwa. Przesunełem stare 112L w kąt (wypompowałem tylko 25L wody i pięknie się powoli przesuneło razem z szafką) a nowe ustawiłem na miejsce i...

... jak nie kiła to sraczka - żle wycieli mi otwory w blacie szafki, grrr... jutro mam nadzieje da się to jakoś szybko poprawić i bede mogł zainstalować w końcu te śrubunki.

Mam już koncepcję ustawienia sprzętu w sumpie i będzie na styk - odpieniacz + 2 pompy AM OR 3500 (do pienidła i obiegowa do akwa).

Czy lepiej żeby pompa pchała prosto do góry najkrótszą drogą, czy lepiej przestawić pompę żeby pchała po skosie, jak myślicie?

No i przeczytałem że OR 3500 ma temperaturę działania 37 stopni, trochę mnie to martwi - 2x grzałeczki po 37stopni + 400W światła = jakaś chłodziarka druzgocąca mój portfel :D Baniaki jak dzieci - małe zbiorniki małe problemy i wydatki, duże zbiorniki duże problemy i wydatki :)

Ale na pocieszenie powiem wam że przyszła dziś z Niemiec zamówiona pompa turbelle stream 6000 (1000-7000L/h) z kontrolerem i czujką światła i okazało się że to... model 6100 (2500 - 12000L/h) :D heh no choć coś do przodu dziś.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smk ja te otwory u siebie wycinałem sam, więc musiało być dobrze.

Kurcze "fachowcom" nie można ufać. samochodu też już nie dam druciarzom. Partacze. Jak tu ludziom ufać?


Pozdrawiam Jacek 3_2.gif 370l, sump 100l, 40kg LR, 4*T5 54W DSCF2002.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A coz ja mam zrobić jak do DIY mam 2 lewe rece (i tak to niesamowite ze cos tam jednak sam podzialam z tym morskim - słone mobilizuje do DIY).

A jak z tym powrotem pompy do akwa? Prosto do gory czy po skosie? No i myslicie ze te 2 pompy beda robily problem z cieplem czy lepiej je jakos ponad lustrem wody zmontowac i wstawic "dziubki" do zasysania wody z sumpa?


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeee jak wstawisz pompy nad lustrem wody to będzie problem ze startem - pompa nie zassie wody.


Pozdrawiam Jacek 3_2.gif 370l, sump 100l, 40kg LR, 4*T5 54W DSCF2002.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak mówi alex. Ja w końcu wstawiłem je do sumpa. Teraz w wodzie mam OR3500, Sicce Extrema 2500, OR2500 i Atman 2000. Przy oświetleniu 4*T5 54W (odkryte akwa) temperatura sporadycznie skakała do 27 stopni (akwa od września więc ekstremalnych upałów raczej nie było) Taka pompa obok sumpa potrzebuje trochę miejsca (coś koło 30cm) Jak byś chciał dać zawory, a raczej by sięprzydały, bo inaczej nie wyobrażam sobie wymiany takiej pompy (no chyba że korek) to jeszcze więcej niż 30cm... dlatego dałem do sumpa, dzięki temu jest większy.


Pozdrawiam Jacek 3_2.gif 370l, sump 100l, 40kg LR, 4*T5 54W DSCF2002.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok zostawie je w takim razie w wodzie. thx

Coś mnie zaraz trafi z tym akwarium. Szklarz wkleił z niewiadomych mi powodów podwojne dno w kominie... no i o te dno jest za duzo i mi srubunek jest delikatnie za krotki (znaczy tej dokładki w którą się wkleja rure nie da sie dociagnac i ma luzy).

Pozostaje mi tylko wkleić rurę bezpośrednio w śrubunek lub dołożyć drugą uszczelke na ten luz i liczyć na to że nie będzie przeciekać.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.