Skocz do zawartości
Cetus

3,5 doby bez jedzenia

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę wyjechać i zostawić zbiornik bez żadnej opieki. Będzie to trzy i pół doby. Czy rybki przeżyją tyle czasu bez karmienia? Czy mam zainwestować w jakiś automatyczny karmnik? Mam błazenka, salariasa i żółtą zebrasomę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie masz sąsiadki do pomocy:strutin. Trzy i pół doby to trochę dużo.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh pomyśl co Ty byś robił bez jedzenia przez 3.5 dnia .. proste. Może któryś z Łódzkich akwarystów prze-hoteluje Ci je na czas wyjazdu? Albo daj zaufanemu sąsiadowi klucze, niech codziennie wieczorem sypnie cokolwiek, o ile takiego masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#272275 LiZaRd :

eh pomyśl co Ty byś robił bez jedzenia przez 3.5 dnia .. proste.

to się nazywa porządna dieta i oczyszczenie organizmu - proste :)

Na mój gust salarias i żółtek moim zdaniem dadzą radę bo glony poskubią, nie wiem jak z błaznami bo to leniwe stworzenia :)

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O salariasa nie martwię się w ogóle. Jeszcze nigdy nie widziałem aby zjadł coś co wrzucam do zbiornika. On zawsze skubie tylko skałę i mam wrażenie że ma od tego nadwagę. No ale ta dwójka? A może by tak ją ze dwa dni intensywniej podkarmić przed tym postem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Średnio co 4 tyg. ryby powinny mieć tzw. głodówke, jak i inne zwierzęta i ludzie. Dla morskich "stworów" to 2 do 4 dni a dla słodkowodnych min 1 tydz.Zaraz będzie wrzawa po tych słowach ale wierzcie lub nie taka jest prawda.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cetus będzie dobrze, a rybciom dieta się przyda. Do słodkiego są takie tabletki, które się rozpuszczają kilka dni, nie wiem czasem czy coś takiego jest do morskiego, ale ja bym nawet z tym nie ryzykował bo to więcej może szkody narobić niż pożytku. Nakarm ryby sowicie przed wyjazdem i będzie git :)

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Wypowiem się co do błaznów i garbików. 5 dni napewno im nie zaszkodzi..... wiem bo sam im taki post zaserwowałem.

Według mnie więc spokojna głowa :)

Pozdr,

tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz wyjechać spokojnie:)za 3,5 doby rybą bez jedzenia nic się nie stanie.


90*50*50,sump96l,30kg LR,Deltec AP600,Eheim 1250 obiegowa,cyrkulacja Marea 3200 i koralia evolution 4000,oświetlenie DIY 6*39W,Lajon112,dolewka SP 300,filtr przepływowy diy na absorber fosforanów i węgiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie żółtek, salaris i błazny miały ostatnio 4 dni postu i wszystko ok jedynie trochę schudły :)


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W słodkim od lat u mnie każdy poniedziałek jest bez żarcia.Mam na forum kolegę,starego wyjadacza,który podaje kilka kostek na 2-3 dni i ryby mają się świetnie.Jak jeszcze napomknę,że robi raz w miesiącu podmianę to już niejednego ogarnie zdziwienie.Z jego korali jak ostatnio widziałem można by szczepki na setki robić.Nie pytajcie kto bo sobie nie życzy.

Ma teorię,że zawsze rybka coś sobie znajdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W prawidlowo prowadzonym akwarium, z zywa skala, gdzie nie tlukles kazdego stwora, ktorego nie potrafiles nazwac wyzej wymienione rybki spokojnie sobie poradza. Dla zoltka i salariasa troche glonow zawsze sie znajdzie. Wrzuc na pozegnanie kawal Caulerpy :)

A blazny tylko wygladaj nieszkodliwie, moje wcinaja wieloszczety az milo, ale jak dostaja mrozonki to je zlewaja.

U siebie zdarzalo mi sie zostawic baniak na 2 tygodnie przy podobnej obsadzie, bez strat wlasnych. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.