Skocz do zawartości
koski

mam Pytanie jedno... albo i dwa.

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jakie pompki cyrkulacujne musze zainstalować do akwarium 80x50x50 przy pompie głwnej Hailea 1750 l/h. Czy wystarczą dwie głowice STEP (1 i 2)?

2. Czy istnieje możliwość umieszczenia odpieniacza lekko ukośnie, tak aby o troche zwiększyć jego zanurzenie, i jaką pompkę zastosowań?

Z góry wielkie dzięki za odpowiedzi, wiem że mogą wydawać się nieco śmieszne ale każdy kiedyś zaczynał i dobrze by było odrazu kupić przęt sprawdzony przez inym miłośników. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Też jestem początkujący bo mam nano dopiero 4 m-ce, ale myślę że musisz mieć conajmniej 2x Step 3. Co do odpieniacza to nie wiem jaki masz. Mój miniflotor nie działa jak należy bo mam poziom wody 30 cm. W twoim akwa chyba potrzeba lepszego jakiegoś z dyszą Venturiego. Zobacz w artykułach Przemek opisuje fajny odpieniacz, nie pamiętam nazwy ale potrzebuje małego poziomu wody i będzie niewidoczny po zainstalowaniu na szybie zbiornika. Życzę powodzenia

Tomek


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad1. IMHO nie wystarczą. Choć tak na prawdę to będzie wiadomo dopiero jak ułożysz skałę i sprawdzisz, czy taka cyrkulacja wystarczy aby nie było tzw. martwych stref. Wydaje mi się jednak, że to może być za mało. Sama pompa główna jak na 200 l akwarium wcale nie jest zaduża. Już teraz sugerowałbym raczej użycie większych pomp Step 3 (ewentualnie 2 może być).

ad2. Nie próbowałem więc na pewno nie wiem. Wydaje mi się jednak, że nie może tak być. Bąbelki przecież i tak będą leciały pionowo do góry. Skoro odpieniacz będzie ukośnie to będą się rozbijały o ścianę odpieniacza co pewnie nie pozostanie bez wpływu na jakość spieniania na powierzchni. Choć mogę się mylić.


pozdrawiam Łukasz Kaczmarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tomasz i dzięki lukasz za odpowiedzi,

co do odpieniacza tez mialem zamiar kupic miniflotor-a, ale skoro u ciebie się nie sprawdza to nabyje cos wydajniejszego. Dzięki jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.