Skocz do zawartości
Gość buczi82

pudelko przelewowe

Rekomendowane odpowiedzi

Gość buczi82

dzisiaj zrobilem wstepne, chcialem zobaczyc czy to bedzie dzialac i czy w ogole zrobie hehe bo ja za nerwowy jestem, poza zaworkiem ktory sie czasem zacinal jest oki, teraz tylko jutro wieksze pudelka + jeszzce jedna rura i bedzie oki, no i pompe musze kupic, jak ktos w uk ma pompe nie wieksza jak 2000L/h to prosze dac znac :D uwagi i poprawki mile widziane :D

aha zapomnialem, dlaczego we wiadrze tak bulgocze ??? co zrobic zeby bylo oki ???

moze ta dodatkowa rura pomoze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na koniec ruru splywowej zalóż trójnik.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz wydluzyc ta rure w komorze wewnetrznej bo jak wylaczysz obieg pociom wody opadnie do krawedzi grzebienia i moze zapowietrzyc sie kolanko. Jak zona wroci to Cie ugotuje za ten bajzel w kuchni:clowning.

Bedzie dzialac.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

po 2 dniach walki z kubelkiem mam juz dosc, zrobilem maly upgrade, ale jeszcze nie do konca, mam problem z tymi kolankami ehhh jak mialem male pudelka i 1 rure, bylo ok, teraz mam duze pudelka i 2 rury i zaczynaja sie problemy, wiec prosbe o pomoc kieruje do Grzegorza i Testera, problem polega na tym, ze jak juz jest woda w zewnetrznym kubku to opada do rury ponizej, a ta wyzej jest ze tak napisze odkryta, ciagnie tylko z malej, drugi problem to taki, ze jak wyssam wode z kolanka to 2sek i wody w kubelku wewnetrznym nie ma, woda opada, ciagnie powietrze, ale i tak przelewa, mimo ze jest zapowoetrzone, mi sie wydaje ze za duze kolanki o za szybko wode wciaga, jak zmienilem na mniejsza rurke, to niby jest ok, ale na dole we wiadrze woda sie podnosi, a powinno raczej stac w mscu, pompa o mocy 1200 L/h, wczesniej mialem 2100 i byla za mocna, wiec 1200 powinna byc ok, no ale wychodzi na to ze nie nadaza i mimo ze w akwa jest taki sam poziom to w kubelku zewnetrznym jest na minimum i siorbie z nizszej rury, nie wiem o co kaman ehhh paraliz mnie juz chyta, cos czuje ze chyba musze pojechac po jeszcze jedno kolanko tej sredniej srednicy normalnie jak norek sie czuje z tymi rurami, jeszcze kanalu brakuje, pare fotek i filmik wklejam, jak zaczynalem i jak wyglada chata po 2 dniach wojny z kubelkiem, ktora sie jeszcze nie skonczyla ehhh

s1070001.jpg

s1070002.jpg

s1070004.jpg

s1070005.jpg

s1070006.jpg

s1070007.jpg

s1070008.jpg

takie kolanko bylo na poczatku

s1070009.jpg

s1070011.jpg

mocowanie tymczasowe, pozneij sie zmieni

s1070012.jpg

s1070013.jpg

s1070010.jpg

to kolanko jest jednak za duze ehhh

s1070014.jpg

u Testera zauwazylem jednak malej srednicy rurke, wiec zamontowalem waz, niby dobzre, ale jednak chyba za wolno ehhh :/

s1080001.jpg

a tak to by mialo wygladac, ale nigdy nie jest tak jak sie chce ehhh

s1080002.jpg

kuchnia w czasie dzialan wojennych...

s1070015.jpg

s1070016.jpg

upychalem wszystko gdzie sie dalo...

s1070018.jpg

a w przerwie zeby ochlanac, wymienilem oswietlenie w akwa z iquastic(syf) na ATI, lepiej wyglada :D

s1070017.jpg

tylko ze jakos zdjecia troszke lipna :/

s1070003.jpg

no i filmik jak to dziala, tzn nie dziala jak powinno :/

prosze o pomoc co z tym zrobic, chcialbym w koncu chate posprzatac :banghead

w 3min widac jak szybko wsysa wode, jak wyssam powietrze, ale mimo ze pozniej zassie z powrotem to i tak sie przelewa, no ale boje sie tak zostawic bo moze i sie przelewa a jak nie bedzie, a ja wyjde, to cala woda z wiadra czy tam sumpa wleje sie do akwa i powodz :/ ehhh :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

mialo byc DIY, nie bedzie, no moze troszke bo jak sami zobaczycie to wylot z pudelka jest chyba za duzy i trzeba cos z tym zrobic, pudelko przelewa okolo 3500 l/h, pompke niestety mam tylko 1200 l/h wiec troszke malo no i akwa 125L, nie wiem zostawic czy zmiejszyc te otwory ??? czy kupic wieksza pompke ??? sump bedzie maly (40L) wiec za duzaq pompka tez nie moze byc, obecnie mam taka: http://www.reefstore.co.uk/shop/NewJet-NJ1200-Multi-Pump.html

prosze o porade

zapomnialbym, na dole bedzie sump czy rury z pudelka moga byc zanurzone w wodzie czy jednak powinny byc nad powierzchnia wody ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec tak,masz to same pudelko co ja, bez zaworu sie nie obejdzie

zeby wyregulowac poziom wody,

dlatego masz powietrze w pudelku,

druga rurka musi byc troche wyzej w pudelku

i dziala na zasadzie rury rezerwowej jak by ci sie pudelko zapowietrzylo

to poleci przez 2 rure,w sumpie rury moga byc pod woda

,najwazniejsza kwestia to dobrze wypoziomowac pudelko

jak to zle zrobisz to bedzie wieczny problem z zapowietrzaniem sie pudelka,

zabezpiecz pudelko przed swiatlem

bo ci cale zarosnie glonami w srodku,

i zebys nie sypal do splywu pudelka zadnej chemi

w postaci proszkow,bo wszystko bedzie powoli sie zbierac w srodku

az w koncu zaklei duza czesc

moje motto nigdy wiecej pudelka przelewowego:mooning


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i coś takiego będzie wisieć przy akwarium? matko jedyna,nie lepiej kupic coś estetycznego?


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#276866 piter39 :

i coś takiego będzie wisieć przy akwarium? matko jedyna,nie lepiej kupic coś estetycznego?

piter nie zwrociles uwagi na to ze ponizej w innym poscie jest inne podelko przelewowe

ktore bedzie zalozone firmy Perfect Reef


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no teraz to ok,bo to wcześniejsze to dramat jakis był


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dramatu nie ma

poto mamy dzial DIY


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.