Skocz do zawartości
lolek

Zatrzymanie za fragi z Egiptu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,,wlasnie przegladalem wiadomosci tvn24,podano informacje o zatrzymaniu w Rzeszowie turystki wracajacej z wakacji w Egipcie z 5 fragami(suche acropory) ,podano rowniez,ze to koralowce zagrozone wymarciem za co jej teraz grozi grzywna i do pieciu lat wiezienia,osobiscie nie popieram lamania czy zbierania szkieletow,ale ta historia jak dla mnie troche zalatuje absurdem.


350 litrow Rena Aqualife,tunze 4*6045 ,deltec mce 600 turbo,266w t5 mix lps i miekkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO dobrze że się tak stało. Każdy jadący do Egiptu ma świadomość, że nie wolno zwierząt wywozić. Za głupotę się płaci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze, gdyby każdy turysta przywoził z egiptu 12 gałązek acropor to prawdopodobnie tamtejsze ludy całkowicie by rafe ogołociły.


120x40x50/Hailea 4x54W T5/2xTunze Nano Stream 6045/AM Turboflotor 1000 Multi SL + AB2000/1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie ,u kazdego importera morskich zwierzat ta pani dostalaby te fragi szkielety za darmo,a teraz konflikt z prawem,wyrok (prawdopodobnie)i wpisanie do Centalnego Rejestru Skazanych,nieciekawe zakonczenie wakacji, IMO generalnie wystarczylaby mala grzywna i konfiskata a nie sensacja


350 litrow Rena Aqualife,tunze 4*6045 ,deltec mce 600 turbo,266w t5 mix lps i miekkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że rozgłos i pokazanie nieuchronności i surowości kary jest potrzebne...

pobłażanie jest w Polskiej mentalności zbyt głęboko zakorzenione i uważam, że jest główną przyczyną, że w naszym kraju jest jak jest - czyli do d***

np. kierowcą sie pobłaża - bo przekroczył dozwoloną predkość tylko o 20 km/h - w efekcie nikt nie przestrzega ograniczen predkości

prawo jest po to aby wszystkim nam sie żyło dobrze ze sobą - i jeśli ktoś ma prawo za nic to musi być świadomy konsekwencji

nieuchronność kary jest najlepszym środkiem zapobiegawczym przeciw łamaniu prawa


120x40x50/Hailea 4x54W T5/2xTunze Nano Stream 6045/AM Turboflotor 1000 Multi SL + AB2000/1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze - nie beda barany wszystkiego wywozic. Trzeba myslec albo siedziec w domu pod kamieniem...

Lolek, takie wlasnie incydenty powoduja smielsze dzialanie - skoro jest zabornione to niech egzekwuja.

Bo potem napiszesz ze chopiec przemysil sobie 0.5kg heroiny - co to jest pol kilo skoro kilogramami wiezdza przez granice?

albo pol 200g diament - toz to malenstwo...

To tak z Polakami jest. Pusc Polakow na sachare to wywioza caly piasek do Polski...

I to nie jest jakas dziwna sytuacja - na Rodos w Grecji pewien Angol mial sprawe i zostal skazany ( nie pamietam na ile ale nie byl to tylko rok :-) ) za wylawianie ceramiki z dna ocenau na plazy przed swoim terenem.

Jedyne co robil to wylawial ja i ukladal je na swojej dzialce pare dziesiat metrow od wody dla ozdoby.

Prawo jest jasne - NIE WOLNO I JUZ. Inaczej naruszyl dziedzictwo narodowe....

i slusznie - AMEN.


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smith co do eksploracji Grecji to temat troche znam,w wielu miejscach zabronione jest nurkowanie z akwalungiem,prawo eksploracji jest podobne do polskiego,nie wolno niczego wydobywac czy wykopywac na wlasna reke,Grecja traktuje wszystkie nie odkryte rzeczy jako czesc wlasnego dziedzictwa narodowego,co do tej pani ,powinno sie klasc wiekszy nacisk na naglaszanie przepisow nie wolno tego przywozic i zbierac i tyle,bo moze sie to skonczyc zle ,niektore instytucje nie zatrudniaja osob po wyroku,to samo zreszta jest w Uk,jak dla mnie akurat przypadek tej pani to kara troche nie wspolmierna do winy (bez sadu moze sie nie obejsc),ale jak pare osob to przeczyta to przestanie przywozic pamiatki zakazane z listy Cites do kraju ,tak na marginesie czytalem ,ze mozna zaliczyc niezla wtope w Turcji,handlarze oferuja turystom oryginalne rzeczy z nielegalnych wykopalisk ,turysci sie kusza na nie i przy kontroli dla wyjezdzajacych osoby takie sa zatrzymywane i kierowane do wiezien,jak wyglada tureckie wiezienie to pewnie kazdy z nas wie


350 litrow Rena Aqualife,tunze 4*6045 ,deltec mce 600 turbo,266w t5 mix lps i miekkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie wybierasz za granice to poczytaj przepisy i mysl co robisz. Niestety glupota i niewiedza nie zwalnia z przestrzegania prawa.

To tak jakbym pojechal do Anglii i jezdzil ruchem prawostronnym tlumaczac sie ze jestem tam pierwszy raz. Bzdura.

Cieawe czy by mnie lekko potraktowali jakbym abil staruszke na pasach.

Nie jestes zniewolonym zakupoholikiem, ktory musi zawsze cos kupic - po protu - mysl co robisz.

Dla mnie wspolmierna.

Osobiscie czytam o rejonach w ktore wyjezdzam explorowac faune i flore - a troche juz tego bylo... Nigdy nie kupuje niespodziewanych okazji jak i mam szacunek do lokalnego srodowiska i kultury.

Ale skoro uwazasz ze to sroga kara to jedz do Chin, wyrwij kawalek muru chinskiego a potem przemycaj go do Polski tlumaczac sie ze jasno nie bylo napisane "POLAKU NIE KRADNIJ KAWALKOW MURU CHINSKIEGO BO BEDA BATY"

Juz wystarczy ze w Austrii mi wstyd ze jestem Polakiem. Wystepuja plakietki po Polsu i Rosyjsku zebysmy nie robili walow na skipass'ach...

Taki naród, takie wychowanie, taka tradycja i... taka kara :-)

Pani bedzie miala nauczke i tyle - za glupote trzeba placic.

Nie ma nad czym sie uzalac.


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

r.romek.r wstyd mi że jestem Polakiem kiedy:

- byłem na bezcłówce w Andorze i usłyszeli że jestem Polakiem i nie odstąpili mnie na krok

- w Egipcie dla Polaków jest opcja All inclusive dla Anglików, Włochów, Francuzów, Rosjan jest platinium all inclusive

- na Krecie w hotelu którym byłem dla Polaków nie oferuje się all inclusive

- na wybranym przeze mnie innym hotelu na Halkidiki dowiedziałem się że tam Polaków nie przyjmują

.....

od tej pory przez osiągnięcia naszych rodaków na wakacje wyjeżdżam tylko z niemieckich biur podróży


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polskie prawo jest beznadziejne...

Ludzi należy karać wiezieniem za ciężkie przestępstwa a nie za głupotę.

Za zabicie człowieka samochodem i ucieczkę z miejsca wypadku lub po pijaku dostaje się 4 lata [W Polsce przeważnie dostaje się minimalną karę a zanim proces się skończy to mijają conajmniej 4 lata...] . Tyle samo można dostać za 4 acropory...

Karanie wiezieniem za takie bzdety nie ma sensu... Po pierwsze my czyli podatnicy płacimy za utrzymanie więźnia a po drugie ten więzień nie płaci podatków przez resztę swojego życia bo poprostu nie chcą go zatrudnić albo z wiezienia wychodzi bandzior... Za takie przewinienia powinna być kara grzywny. Oczywiście nie 500 zł ale np 50 000 zł. Skarb państwa by na tym zarobił a następny cwaniaczek by się 1000 razy zastanowił...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Paryżu żyje 20 % francuzów wiec w sumie to nie wyróżnisz się za bardzo z tłumu... Droga otwarta... Tylko warto się jeszcze zrzec obywatelstwa żeby więcej siary nie robić sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

r.romek.r - i masz racje, jednak emigracja na "zmywak" lub "srednia posade" mnie nie interesuje.

Co do wstydzenia sie, wstydze sie za dresiarzy, diskopolo, PIS i pare innych rzeczy - Niestety normalnosc nie jest standardem.

I mozna by tak wymieniać...

Uwierz mi ze jakbym wyemigrowal to zrzeczenie sie obywatelstwa jest najbardziej logiczne i nie mialbym z tym problemu.

Niestety nie tak jak wsrod Polonii ktora po latach wraca by zyc z pensji zachodniej w tanszym kraju i i korzystac z tanszej opieki medycznej, nie placac, przez wieksza czesc zycia, podatkow w Polsce. Albo udajac Polakow w wyborach mimo iz nie byli w kraju od 10lat.

Tak to juz jest ale o tym EOT.

Co do Pani - ponawiam - bardzo dobrze. To jest skarb narodowy tego kraju i maja prawo go chronic przed stonka z zagranicy.


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, spokojnie :D. Do pięciu lat więzienia to jej grozi kodeksowo, za ściąganie lewizny z Internetu też grozi pięć lat :D. Babka dostanie grzywnę - słusznie - i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjeżdżając do Egiptu byłem wielokrotnie informowany o tym aby nie próbować przywozić rafy. Biuro organizujące przysłało krótką informację, na miejscu rezydentka po przylocie powiedziała że nie wskazane, przy wylocie parę razy pytała czy ktoś nie ma, bo będą kłopoty. W przewodnikach są takie informacje. Więc nie sądzę aby komuś taka informacja umknęła.

Co do Polaków, wielokrotnie wstyd.

I r.romek.r nie masz racji że jak mi się nie podoba to mam opuścić kraj i zrzec się obywatelstwa, bo nie jest wstyd przez przypadek. Rodacy za granicą bardzo wyróżniają się w tłumie i niestety nie w pozytywny sposób.


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Informacja z sieci:

Nietypowa pamiątka z zagranicznych wakacji

12 koralowców, które znajdują się na liście gatunków zagrożonych wyginięciem i ich przywóz bez zezwolenia jest zabroniony, przejęli celnicy na lotnisku Rzeszów-Jasionka. Próbowała wwieźć je do Polski kobieta wracająca z Egiptu.

- Funkcjonariuszy zaciekawił obraz na monitorze urządzenia służącego do prześwietlania bagażu. Dalsze czynności kontrolne dowiodły, że jedna z pasażerek, mieszkanka Przemyśla, ukryła w swym bagażu okazy chronione Konwencją Waszyngtońską - powiedziała Edyta Chabowska z Izby Celnej w Przemyślu.

Dodała, że na przywóz koralowców kobieta nie posiadała stosownego zezwolenia i - jak sama przyznała celnikom - nie wiedziała nawet, że podlegają one ochronie.

Chabowska przypomniała, że przywożenie bez zezwolenia pamiątek z wakacji, wykonanych z roślin i zwierząt zagrożonych wyginięciem, jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do pięciu lat.

Koralowce zostały zatrzymane, a sprawę przekazano policji.

bildej.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.