Skocz do zawartości
Pavilon

Aparat jaki wybrać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Natan podzielisz się widzą i doświadczeniem..? Czy mamy się prosić dalej? :)


Pozdrawiam, Krzysiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, już podaje na tacy...

Obiektyw (a raczej cały aparat) kosztował 9,99 pln + dekiel od body 10 pln, co razem daje zawrotną cene 19,99 pln.

Generalnie jak widać, niektóre obiektywy super za***iste mogą się schować, i pomyśleć ze obiektyw ma jakieś 20 lat a trzaska takie foty.

Co prawda ostrzenie jest na zasadzie "do przodu, do tyłu" no ale widzieliście jakie foty można trzasnąć będąc amatorem :) ostrzy z jakichś 10 - 15 cm.

obiektyw.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajny patent, pomysłowy, zwłaszcza z adaptacja dekla body

najwazniejsze ze nikt nie pobije Cie cenowo za zestaw macro

mozesz rowniez opisac w jaki sposob wyciales dziure w deklu i jak osadziles obiektyw

widzac Twoj patent, odszukam swoj zestaw M42 pierscieni macro oraz roznych obiektywow, ktorymi bawiłem sie przed laty

Jak rozumiem Natan, do zestawu nieodzowny jest rowniez statyw. Przykręcasz przysłonę na większą wartość czy przy podstawowej 4 osiągasz taka głębie ostrości?


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wywierciłem dziury w deklu na optyke i by przykręcić obiektyw śrubkami - i tu niełe zdezo - nie ma takich śrubek, próbowałem u zegarmistrza w sklepach modelarskich i nic, więc wkleiłem obiektyw na dekiel za pomoca super glue :)

obiektyw idealnie pasuje do dekla canona - jdealnie się wpasowuje w sam środek - dekiel jest tak "sfrezowany".

do tych zdjęć co zrobiłem ustawiłem przysłone na 8, obiektyw ma przysłony 4/5,6/8/11/16.

no naturalnie statyw jest potrzebny, tym bardziej ze u mnie jest strasznie mało światła :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:) znam ten obiektyw. Napewno mialem taki aparat ale co to bylo? Nie moge sobie przypomniec :/

dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie jakby ktos/moderator przeniósł kluczowe ostatnie posty w nowy wątek poświęcony foto DIY macro etc


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja wczoraj zakupiłem Nikona D5000 z obiektywem AF-S NIKKOR 18-55mm bo taki był.Miałem zamiar kupić kompakta a z lustrem wróciłem,hehe.teraz trochę się pouczę a potem pomyślę o innych obiektywach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam ze frajerstwem jest kupować cyfrowke kompakt za która można dostać lustrzanke.

Alfy nie polecam kiepski wybór,mało zamienników i częsci drogie.

D3000 to najniższa półka nikona ale dostaniesz mozliwość nagrywania filmów hd i lepsza matryce niz w a230 czy a290.

Inmar dobry wybór na początek.

Zaraziłem sie od brata d700,d90 ale na takie mnie nie stać to sprzęt dla zawodowców,malo praktyczny.

Za 2-3 miesiace kupie d3000 lub d5000 szukam malego i lekkiego aparatu na wycieczki,a obiektówów bede miał do wyboru do koloru...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#344746 Ben_sage :

Uważam ze frajerstwem jest kupować cyfrowke kompakt za która można dostać lustrzanke.

Alfy nie polecam kiepski wybór,mało zamienników i częsci drogie.

D3000 to najniższa półka nikona ale dostaniesz mozliwość nagrywania filmów hd i lepsza matryce niz w a230 czy a290.

frajerstwem to jest kupic lustrzanke z zamiarem korzystania z automatu :)

Osobiście wolałbym np. Canon G10 niż Canon 1000D, choć to ten drugi ma lustro :)

#344746 Ben_sage :

Zaraziłem sie od brata d700,d90 ale na takie mnie nie stać to sprzęt dla zawodowców,malo praktyczny.

Za 2-3 miesiace kupie d3000 lub d5000 szukam malego i lekkiego aparatu na wycieczki,a obiektówów bede miał do wyboru do koloru...

Wcale nie musimy się zgadzać, ale

przeczytaj to co napisałeś. Albo jeszcze raz dopytaj brata :)

lustrzanki (nawet te co wymieniłeś) z obiektywem nawet kitowym - w życiu nie nazwałbym małym i lekkim aparatem.

mały i lekki to jest na przykład P7000 albo Canon G12 :clowning

ps. Sony to czary koń którego chyba nie doceniasz :)

ps.2. a z resztą ... nie aparat, a fotograf :)


17.03.2010r - 20.08.2012 http://nano-reef.pl/...m=posts&q=27683

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spirou jeden woli a4 a inny a3.

Matryca wielkosci paznokcia mało imponująca jest na fotografii, jaki by to aparat nie byl czy manual czy automat.

Nie interesują mnie inne aparaty niż lustrzanki , uważam ze d3000 i d5000 to najmniejsze lustrzanki lub w tej kategorii.

Gdybyś mial np:d80 w ręku wiedziałbyś co mam na myśli.

p700 nadaje się do damskiej torebki , a nie do początków przygody z fotografia.

Czarnego konia chyba nie jestem w temacie :)

Wracając do kompaktów teraz nie pamiętam ale jak wpadłem pogadać do brata to pokazal mi bardzo fajna stronke z porownaniem zdjec i parametrow wielu aparatów, teraz nie bede pytac bo pozno.

Z początku faktycznie bylo kilka kompaktów które mnie interesowały glównie CANON SX30 IS/ panasnic DMC-FZ100

Sprawdzalem 2 kompakty za 1300-1500zl i d3000 i nie mam więcej pytań, nawet przez gorsza alfe 290 zostały wciagniete nosem :)

A tu taka ciekawostka :clowning

m31sierpien201001s.jpg

D700, ISO800, 5×5 min, SW150/750 (bez korektora komy), HEQ5

o boże ide spać bo na oczy ledwo widze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#344746 Ben_sage :

Zaraziłem sie od brata d700,d90 ale na takie mnie nie stać to sprzęt dla zawodowców,malo praktyczny.

Za 2-3 miesiace kupie d3000 lub d5000 szukam malego i lekkiego aparatu na wycieczki,a obiektówów bede miał do wyboru do koloru...

jak rozumiem dxxxx to ta najniższa półka ?

zdziwisz się jak podłączysz do niej dobry obiektyw, że zdjęcia nie są takie jak być powinny.

ja mam canona 550D, ostatni kupiłem 28 1.8 ... i teraz zbieram na lepszą puszkę :clowning

owszem zdjęcia wychodzą za***iste, ale to nie to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#344746 Ben_sage :

Uważam ze frajerstwem jest kupować cyfrowke kompakt za która można dostać lustrzanke.

Alfy nie polecam kiepski wybór,mało zamienników i częsci drogie.

D3000 to najniższa półka nikona ale dostaniesz mozliwość nagrywania filmów hd i lepsza matryce niz w a230 czy a290.

Inmar dobry wybór na początek.

Zaraziłem sie od brata d700,d90 ale na takie mnie nie stać to sprzęt dla zawodowców,malo praktyczny.

Za 2-3 miesiace kupie d3000 lub d5000 szukam malego i lekkiego aparatu na wycieczki,a obiektówów bede miał do wyboru do koloru...

tak to wygląda na pierwszy rzut oka :clowning Ale czasami mozna poczuc sie frajerem, gdy brakuje nam kompakcika ktory jedna reka w marszu mozemy wyjąć, który mało waży, ktory potrafi "wiecej" przy pomocy jednej ręki, wykorzystując tylko to co ma w środku. Znam wielu świeżych lustrzankowców, którzy bardzo sie zawiedli. Warto potestować, pozyczyć gorsze body od brata i zobaczyc czy to takie wygodne na wypadzie gdzie fotki sa dodatkiem a nie celem :)

Pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heee dobry fotograf nie robi 1 ręką zdjęć.

Mój brat ma sprzety co wazą ok 1500g a po wysunieciu obiektywy maja po 20-30cm zarabia dodatkowo jako fotograf i jest to jego pasja.Dla osoby która traktuje to poważnie , dobrze wiem ze zabawa kompaktem nie zastapi tego ani też nie sprawi przyjemnosci... napewno nie da mi na wycieczke :clowning

Są różne wymogi do sprawy i oczekiwania.

Natomiast śmiem twierdzić że d3000 czy a290 to dobry aparat na wypady rowerowe powieszony na szyi czy w plecaku nie zrobi nam różnicy. 450-600g nie poczuje się taż tak bardzo by żalować ze sie robi fotki lustrzanka.

Byłem ostatnio w media z ciekawosci wziolem a290 odnosząc się do 1 zdania bez problemu mozna walic tą 1 ręka foty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#344830 Ben_sage :

Heee dobry fotograf nie robi 1 ręką zdjęć.

Mój brat ma sprzety co wazą ok 1500g a po wysunieciu obiektywy maja po 20-30cm zarabia dodatkowo jako fotograf i jest to jego pasja.Dla osoby która traktuje to poważnie , dobrze wiem ze zabawa kompaktem nie zastapi tego ani też nie sprawi przyjemnosci... napewno nie da mi na wycieczke :clowning

Są różne wymogi do sprawy i oczekiwania.

Natomiast śmiem twierdzić że d3000 czy a290 to dobry aparat na wypady rowerowe powieszony na szyi czy w plecaku nie zrobi nam różnicy. 450-600g nie poczuje się taż tak bardzo by żalować ze sie robi fotki lustrzanka.

Byłem ostatnio w media z ciekawosci wziolem a290 odnosząc się do 1 zdania bez problemu mozna walic tą 1 ręka foty.

wiesz, na co dzień dostaję skurczu dłoni od jej przeciążenia dzierżąc wspomniane kilogramy. Stad moja awersja... i chęć wypoczywania z dala od pracy. W tej materii jesteś młody gniewny i to na +++ dla Ciebie, i na --- dla mojej rodziny, ptaszków etc. ktorych nie chce mi sie tak czesto fotografować ja Tobie zapewne. tyle ode mnie w temacie.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem fotki z bloga - żadnych cudów nie zauważyłem. Masa obróbki w PhotoShopie, tiltshift, rybie oko i HDR... Takie foty można zrobić kompaktem, nie trzeba kupować sprzętu za tysiące.

EDIT - Oczywiście, moja subiektywna ocena dotyczy pierwszej otwierającej się strony - głębiej i w podrozdziałach jest już IMHO ciekawiej...

Jak lubisz zdjęcia, to obejrzyj te:

http://www.bonecki.com/

Robione wyłącznie Sony (też obrabiane, lecz jakoś robią na mnie większe wrażenie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie oceniam nigdy kolegów po fachu, zwłaszcza ślubniaków. O gustach sie nie rozmawia, a warsztat widac gołym okiem, aż nadto. Co do Boneckiego to szacun, za to, że znalazł niszę... obstawiam, że sony mu za to płaci, że promuje markę od strony Pro. Szacun za to, że potrafi i zrobić i zarobić, co w dzisiejszych czasach nie jest takie równoznaczne.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#344847 Radek Ch :

Takie foty można zrobić kompaktem, nie trzeba kupować sprzętu za tysiące.

Edytowałem.

W sumie nie trzeba nic dodawać ,szkoda czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takim dziadowskim kitem d3000 + 18-55 jak zwierz sie nie rusza zbyt intensywnie, zrobic foto jako takie sie da:

3377-fiona.jpg

a jak obietk w ogole sie nie porusza i swiatla jest wystarczajaco, to nawet calkiem ladne foto mozna strzelic :

roza.JPG

Zauwazylem, ze mniej wiecej polega to na tym: przy kitowym szkle, 1/30 fotek sie udaje. Ze szklem 18-200 juz 1/20 :) za to przy body d300s + 18-55 jest to 1/10 a d300s + 18-200 spokojnie mozna powiedziec, ze co druga fotka jest udana.

Takze i body i szklo :clowning:):) ot taka opinia niedzielnego pstrykacza :)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Wydaje mnie sie ze porownywanie obu linkow jest jak porownywanie Sex Pistols z Pink Floyd...kiedy ci drudzy rozpiescili nas swoim profesjonalizmem,umiejetnie spowodowali ze nasza podswiadomosc zaczela ich kochac i pragnac o tyle ci pierwsi zastosowali inna technike,wrecz antyprofesjonalna...Od Floydow mozna wymagac zawodostwa ,od Pistols'ow juz nie...Bonecki jest rzeczywiscie wspanialy ale wydaje mnie sie ze szybko sie moze przejesc,kiedy ja zauwazylem w pierwszym linku jakas swierzosc,szczegolnie slub jest super,same pomysly (pani w ciazy z zegarkiem w reku,pokazujacym pare minut przed poludniem ((polnoca))...Czesto sie mowi ze to fotograf robi zdjecia...nie zgodze sie z tym bo jakby fotograf mial opanowane programy PS,HDR to z tego co jest swietne moglby stworzyc dzielo...chyba ze celem takiego fotografa jest szorstkosc,niedbalosc,obalenie calej podstawy fotografi...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz sobie w sklepie sony cyber shot dsc hx1 mi się bardzo podoba filmy w HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropo pomyslu Natana kilka postow wczesniej. W makro świetnie się sprawdza coś co się zwie "pierscień odwrotnego mocowania" :clowning

http://art.debesciak.net/2009/pierwsze-macro/

http://art.debesciak.net/2009/bliskie-spotkanie-z-morderca/

Dwie fotki powyzsze to nic innego jak zwykly Canon 350d + kit + pierscien odwrotnego mocowania + zenitowski helios...

Co prawda do fotografii morskiej czy w ogole akwarystycznej moze byc ciezko z racji na odleglosc ostrzenia ale pierscien kosztuje kilkanascie zlotych, obiektywy na M42 tez mozna kupic po calkiem fajnych cenach :)


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.