Skocz do zawartości
Gość buczi82

TM pro reef

Rekomendowane odpowiedzi

Gość buczi82

Mam jedno pytanie, po cholere ta sol jest sprzedawana jesli po jej uzyciu w ciagu jednego dnia wywalaja glony na szybie, cyjano, dino i cholera wie co jeszcze, nie wiem co mnie ku.. podkusilo i kupilem ta zj.. sol ehhh mialem lekko przybrudzone tylne szyby od glonow wapiennych i troszke piasek, a po pierwszej podmiance z ta sola mam takie cos:

s1150022.jpg

s1150023.jpg

gorzej juz chyba byc nie moze ehhh wyglada to jak szlam, jak zlomowisko ehhh a moze jest jakis myk ze mozna uzywac ta sol i nic nie bedzie wywalalo ??? jesli tak to prosze o pomoc... normalnie chyba list napisze do producenta co za gowniana sol robi ehhh wczesniej mialem bio actiff i marudzilem ze mam troszke glonow, teraz mam plage wszystkiego ehhh czemu czlowiek zawsze musi byc madry po szkodzie :banghead juz mi sie odechciewa wszystkiego cyrk normalnie ehhh

mam jeszcze jedno pytanie, wczesniej uzywalem soli optimum sea salt, ale tylko dla ryb, miala za malo mg i ca, czy moge zmieszac z ta sola czy lepiej moze sprzedac bo w sumie raz tylko uzylem i wyglada jak nowe, wszystko pozamykane itp, itd, chyba na ebay wywale i po klopocie ehhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No owszem, jest taki myk ze mozna uzywac tej soli i "nic nie wywala". Uzywam jej od lat i nigdy nie mialem problemow, polecam ja klientom i rowniez nigdy nikt sie nie skarżył... hmm... Jakie byly parametry wody przed podmianą?


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

no tu na forum byl jeszcze ktos ze tez zrobil podmianke i mu wywalilo..

parametry:

no3 - 5-10

no2 - 0

mg 1300

ca 430

kh 6

ph 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy tylko zaczalem uzywac tej soli pokawily sie okrzemki. Parametry trzymala super ale ten rdzawy nalot nie dawal mi spokoju. Problem wystapil po zmianie soli.

Znalazlem na forum opinie gdzie koledzy mieli podobne problemy. Nie wszyscy, ale cos sprzyja tej soli.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem Tropic Marin pro reef od ponad roku teraz drugi miesiąc jadę na bio actif i nic nigdy nie miałem, także proszę nie skreślać soli, a raczej winy szukać w parametrach wody, może sam proces przygotowania podmiany źle przebiega? Sprawdzałeś jakość RO?Ehhh no i opanuj trochę słownictwo ehhh wyjdziemy z tego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja skreslilem bo dbam o osmoze regularnie. Prefiltry, zywica, plukanie membrany przed lapaniem wody. Nowicjuszem tez juz chyba ni jestem. Szukac nie trzeba daleko, tak na szybko

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=216579#216579

a tu to juz wogole mowa o amoniaku, fosforanach

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=139945#139945

i tu

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=58525#58525

Wypowiedzi o TM pro reef na forum od groma. Niestyty wiekszosc niegatywnych


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze przed wyborem soli wertuje fora. Nie tylko to , sasiednie i zagraniczne. I nie spotkalem sie zeby jaka kolwiek inna sol zaliczyla tyle skrajnie pozytywnych i negatywnych opini. OK zroibmy ankiete napisze do bucziego zeby edytowal post. Ja wiem jedno po sobie...

......skonczyla sie sol, skonczyly sie moje problemy.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje wiadro 25 kg właśnie się kończy i żadnych problemów nie miałem,jedynie,że przy małej obsadzie korali muszę podawać ballinga,niedużo 40ml.Inni mają ich więcej i nic nie leją.Była opcja trefnej partii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mi przychodzi do glowy to to, ze TMPR ma podwyższoną zawartość wielu pierwiastkow w stosunku do NWM i z tego powodu, po podmianie tą solą pewne glony mogą dostać to, co potrzebują do bujnego wzrostu. Bo glony potrzebuja mikroelemetow chyba jeszcze bardziej niz korale, zobaczcie jakie piekne glony wyrastają ze swierzej skały w świerzej solance, potem one w 99% zanikają, własnie z powodu braku ww. mikroelementow. Kiedy jeszcze pracowalem w FaunaMarin robilismy rozne takie eksperymenty, w jednym z baniakow przesadzilismy z dozowaniem mikroelementow i z dnia na dzien wyskoczyly glony, ale tak ze oni chyba do dzisiaj z tym walczą ;) Zbiornik praktycznie z dnia na dzien z akwarium rafowego stał sie holendrem, pomimo nienajgorzych pierwotnych parametrow - tylko PO4 byl lekko podniesiony - i stąd moje pytanie do autora wątku o parametry wody przed podmianą.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

napisalem jaki emam parametry, tylko nie wiem jakie mam po4 musze hanke zakupic, no ale jesli chodzi o mikroelementy no to z tego co wiem to bio actif jest bardzo bogata w sobie i to po niej bardziej mi powinny glony wywalic niz po pro reef, wiec nie wiem co jest, moze partia walnieta, a moze by tak napisac do TM i zapytac co oni o tym sadza, albo zalozy sie temat, lub napisze sie w tym i kazdy kto uzywa TM napisze o swoich parametrach, moze dojdziemy do tego co jest nie tak... Lizard nie napisalem przeciez pelnych wyrazow wiec sie tak nie bulwersuj, bo zapewne aniolkiem nie jestes ;) ;)

tak wiec jesli modek bedzie mial chwilke to prosze o edycje i dodanie ankiety

kazdy bedzie mogl napisac jakie mial przygoty w akwa po uzyciu tej soli, te dobre i te zle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.