Skocz do zawartości
inmar

phosphate remover

Rekomendowane odpowiedzi

Iceberg piszesz ",gdyz nie slyszalem jeszcze o zbiorniku,gdzie PO4 ma prawdziwe "zero"..." no to usłysz ! w moim jest zero (hanka mała i duża i w sklepie sprawdzali ) no i zero . Zapewne coś tam jest ale hankami nie wyczuwa, może w laboratorium ? Chwile po karmieniu (30 min) jest 0,01-0,02 a potem zero i za cholere nie moge tego podbić.Ch yba dlatego korale mi nie rosną.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#311796 robi :

Iceberg piszesz ",gdyz nie slyszalem jeszcze o zbiorniku,gdzie PO4 ma prawdziwe "zero"..." no to usłysz ! w moim jest zero (hanka mała i duża i w sklepie sprawdzali ) no i zero . Zapewne coś tam jest ale hankami nie wyczuwa, może w laboratorium ? Chwile po karmieniu (30 min) jest 0,01-0,02 a potem zero i za cholere nie moge tego podbić.Ch yba dlatego korale mi nie rosną.

...Robi,wierze ze tak jest w Twoim zbiorniku...ale przyznasz chyba ze to ewenement,ktory rzadko ma miejsce...Pozdrawiam...

Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko dlaczego tak jest ? żadnych absorbentów ni daje ,LR brak ,węgla nie używam,peletek też nie nic nie kumam.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie zbiłem z 0.60 na 0.12 (oczywiście nie od razu) i dalej nic zbić nie moge a pienidło wywalało jak u kolegów. Jedyne co moge dopowiedzieć to jeśli mamy węgiel to po wlaniu atramentu mozemy wywalić .

Robi nie wiem czy Ci zazdrościć niewykrywalnego Po4 bo łatwo można korale zagłodzić ale mam jedną uwage i prosze nie brać tego za czepianie ale na zdjeciach(o ile są aktualne) Twojego baniaczka widzać że dno jest zielone co by wskazywało na obecność fosforanów .

pozdrawiam


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już całkiem nie wiem co z tym preparatem u mnie.Wczoraj przy poziomie PO4-0,12 wlałem aż 15ml preparatu a w tej chwili jest dalej PO4-0,12.Co jest grane ?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar, przestań tam w końcu kombinować w tym baniaku, to sam wyjdzie na prostą:clowning

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rok wychodzi i końca nie widać.Fosforany ciągle wysokie,już karmię dwa razy dziennie po jednej kostce IT i widać,że żółtek chudnie a efektów żadnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lejesz ZS2?


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie leję a kiedyś przez kilka miesięcy próbowałem,bez powodzenia,różne dawki były.Nowe polimery od kilkunastu miesięcy też nie udało mi się chyba dobrze ustawić bo też zero powodzenia.Może się wielu osobą wydawać,że co chwilę coś zmieniam,ale tak nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli kulki się kręcą? A jaka ilość?

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie zbijaja to dosyp.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy baniak jest inny, a u Ciebie jak sam wiesz coś cały czas "produkuje" PO4...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek - cytując klasyka polskiego kina... "po ##### CI las ? "

Ja PO4 zwalczyłem atramentem, kulki teraz mi utrzymują poziom jak należy. Kiedyś marzyłem no "lesie SPSów" ale z czasem doszedłem do wniosku że same SPSy to... przepiękne akwarium ale mało aktywne :D

Dlatego SPSy tak, ale LPSy w przewadze :clowning


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze o pomoc,

moje Akwa ma 600L na dzien dzisiejszy 0,14 mg/l PO4.

Jaka ilosc atramentu mam dac na poczatek aby miec 0,02 mg/l PO4.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

atrament lej powoli zeby parametry szybko sie nie zmienialy,,,nie patrz na to co pisze producent sam sie o to dowiadywalem i powiedziano mi zeby dawke nawet kilka razy razy zmiejszyc na poczatek i stopniowo sobie zbijac.pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W najnowszym magazynie Koral jest artykol o stosowaniu tego typu wynalazkow na PO4 i autor pisze ze preparaty te nie nadaja sie do zbijania PO4 przy niskich wartosciach,takze zeby dojść do PO4 0,02 bedziesz musial uzyc absorbera.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mając na przykład PO4-0,08 podając nawet 20ml atramentu można zbić o około 0,01 a przy wartości 0,23 podając tyle zejdziemy nawet do 0,13.To tak przykładowo,ale tak to działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego Peniek,ja ja stosuję ten preparat od wielu miesięcy,jeżeli prawdą jest że preparat ten nie zbija PO4 przy niskich wartościach tow jaki sposób ja zbijam,nie pisz proszę że jest to jakiś tam wynalazek,bo jest to świetny środek na zbijanie PO4, stosuję go od wielu miesięcy,jeżeli go nie stosowałeś to nie wypowiadaj się na jego temat.Tydzień temu moje PO4 wynosiło 0,06 dodałem 1ml remover phosphate i zeszło do 0,03 a więc mówienie innym że nie działa w niskich wartościach jest nie prawdą,powtarzam nie prawdą, jest to wg mnie najtańszy na rynku absorber

EDIT: dadas nie słuchajINMARA ja przy takim PO4 dodał bym ok 4ml atr. na 2 dzień pomiar i wg niego dalsze dozowanie.Stosuję to ponad 6 miesięcy,tylko nie dawaj wg producenta


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co ci nie działało,przypomnij sobie jak zaczynałeś,działało idealnie sam to chwaliłeś a teraz nagle od jakiegoś czasu ganisz,zresztą ty wszystko używasz a potem wszystko ganisz


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.