Skocz do zawartości
Edek Przybysz

wylinka krewetki

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie co z nia robicie, zostawiacie w akwarium czy usowacie

Edek


Akwarium 360l sump 120l oświetlenie 2 X 150W HQI + 2 X 54W actynika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostawic, sie rozpusci lub zostanie zjedzona ...


"-------------------------------------- Elektronika - zawod, Akwarystyka - hobby

""Akwarysta""

Wersja 2ga kontrolera z MMC/SD w testach, miernik konduktancji w przygotowaniu..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaw nic się nie stanie. Ja zostawiam i po jakimś czsie znika.


Nareszcie przesiadka na 540 litrów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez zostawiam ale nie bylem pewny czy dodrze robie


Akwarium 360l sump 120l oświetlenie 2 X 150W HQI + 2 X 54W actynika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja nie zostawiam bo jak sie psuje, to sie w akwrium zaczyna robic toksycznie ! A poza tym kto ja u Was zjada ? I jaka jest korzysc z pozostawienia jej ??

Dany


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toksycznie?? przy jednej wylince??? hehe...


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie czemu nie, jak jedna ryba zdechnie to po co ja wyciagać? Podoba mi sie ten tok myslenia:)

Dany


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwierzęta po wylince zjadają swoją wylinkę po to aby uzupełnić narastające zapotrzebowania na Ca i mikroelementy (w końcu im rośnie nowa skorupka)

Jednak u mnie w akwa zwierzaki tak często linieją że zostawiam tylko niektóre wylinki a większość wyciągam. Akwa mam niewielkie to widać jak się jakieś padło wala.

Za każdym razem jak mi linieje nowy zwierzak to mam problem czy to wylinka czy zwierzak. Przedwczoraj wyliniała moja tygrysia krewetka pistoletowa i myślałem że coś ją zeżarło ale po wyciągnięciu okazało się że to wylinka tylko.

Hehe non stop się na to nabieram :) Ale lysmatek wylinek nie wyciągam - wystarczy szybki look - nalicze sztuk żywych: 2 to nie ma po co wyciągać tych wylinek (znikają w ciągu nocy)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wylinka=padnięcie ryby???? jest mała różnica, ale to chyba wszyscy rozumieją. (widzę jednak że chyba się mylę. Jeśli nie rozumiesz to SMK w skrócie wyjaśnił o co chodzi.

Cieszę się niezmiernie, że podoba Ci się mój tok myślenia.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio podejrzewam ,ze starciłem salariasa bo nie widziałem go od 2 tygodni.Mam 450litrów + sump 100litrów. Salasias jeśli padł to jest malą rybka na taki zbiornik i systemu nie zasyfi . Prędzej ja bym to zrobił probując znaleśc go w 70 kg skały. A od czego sa krewetki , kraby . Poradzą sobie przy udziale odpieniacza.


Nareszcie przesiadka na 540 litrów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do wylinki , to miałem ostatnio wylinke kraba calcinusa . zostawilem ja w akwa i zajeły się nią krewetki . Po 3 dniach wyjołem fajne szczypce a krab buszował juz na skałach. Podobnie jest z wylinnkami moich krewetek 2 ambionensis i jednego hispidusa.


Nareszcie przesiadka na 540 litrów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.