Skocz do zawartości
Kośmid

Porządny czyścik

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Używacie w swoich akwariach czyścików magnetycznych ?

Męczy mnie skrobanie glonów z przedniej szyby skrobakiem z żyletką, jest jakiś porządny czyścik z wytrzymałą powierzchnią tego metariału co zdrapuje ?


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamiast żyletki polecam skrobak z do tapet z castoramy, szeroki, solidny, i ostry


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli magnetyczny to Tunze, nie pływa co prawda, ale mam go ponad rok i nadal czyści idealnie.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem w kakadu, nie wypowiem się co do trwałości bo mam dwa tygodnie, ale czyści super.

No i pływa, co jest całkiem fajne.


108L, 60x40x45cm, miniflotor, 2 x JVP-101, oświetlenie 6x24W, poki co skała dojrzewa :)

Start zbiornika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam czyścika magnetycznego marki Euro Zoo za 6 PLN z lokalnego zoologa- sprawuje się wyśmienicie :tongues Tylko nie wiem czy takie robią jeszcze, kupiłem go z 10 lat temu :clowning


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z rysowaniem szyby ?

Mam też tunze i w sumie jestem zadowolony , ale co jakiś czas pojawiają mi się nowe ryski.

Nawet z zewnętrznej strony , trochę to dziwne . Może mam za miękkie szkło :-)

Czy jest jakaś możliwość wypolerować te rysy ?


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#277149 Snakecharner :

A jak z rysowaniem szyby ?

Co jakis czas musisz usuwać ziarenka piasku które mogą się dostać pomiędzy magnesy czyscika - to one prawdopodobnie rysują Ci szyby. A najlepiej nie rób podczas czyszczenia "ZADYMY"


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do poczytania :clowning wg. mnie nakładka Easy Blade na czyścik sprawdza sie rewelacyjnie.

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#277149 Snakecharner :

A jak z rysowaniem szyby ?

Mam też tunze i w sumie jestem zadowolony , ale co jakiś czas pojawiają mi się nowe ryski.

Nawet z zewnętrznej strony , trochę to dziwne . Może mam za miękkie szkło :-)

Czy jest jakaś możliwość wypolerować te rysy ?

Jasne że się da, jak pracowałem przy produkcji okien to kilka się poryowało - ale daliśmy radę:clowning

skombinuj sobie mleczko polerskie i papier np 5000, mozolnie kolistymi ruchami - to jak masz małe ryski ale jak ą głębokie to nic nie da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem odpowiedź skąd u mnie biorą się rysy po zewnętrznej stronie.

Po oderwaniu materiału okazało się że tunze zrobił po rogach wypustki które są ostre i wystają dosyć dużo.

IMG_9880.jpg


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat wczoraj wymieniałem ten materiał zewnętrznej części czyścika bo po 2 latach trochę mi si wytarł.Przykleiłem butaprenem nowy kawałek cienkiej flaneli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam czyścik i tak samo się uszkodził.Dlatego owijam go w szmatkę flanelową i tak czyszczę.Co do polerowania szkła mam dwie pasty (w opisie do akrylu oraz capią mocznikiem) i nimi poleruję.Da się usuwać nawet większe rysy ale to kwestia czasu i jeszcze raz czasu.Drugi czyścik który posiadam jest pływający i używam go w mniejszym akwarium ze względu na grubość szyby.Ten czyścik nie zrobił mi rys ,prawdopodobny powód jest taki że ma dużo mniejszą siłę przyciągania.Nie mam natomiast sposobu na usunięcie rys od środka akwarium ,może ktoś ma jakiś patent ?


580 L.panel.FO i 73 L.sump.rafa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki: http://sklep.acropora.pl/Dwustronny_czyscik_Mag_Flip_Long-22.html

i jest świetny :)

wcześniej miałem jakiś kilkuletni z zoologicznego, ale nie dało rady wyczyscić szyby przy piasku, a tym się czyści bardzo szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#297852 Natan :

Ja mam taki: http://sklep.acropora.pl/Dwustronny_czyscik_Mag_Flip_Long-22.html

i jest świetny :)

wcześniej miałem jakiś kilkuletni z zoologicznego, ale nie dało rady wyczyscić szyby przy piasku, a tym się czyści bardzo szybko.

Fajny ten czyścik, dzięki.

Natan ty też tak umiesz ?:)


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#297852 Natan :

Ja mam taki: http://sklep.acropora.pl/Dwustronny_czyscik_Mag_Flip_Long-22.html

i jest świetny :)

wcześniej miałem jakiś kilkuletni z zoologicznego, ale nie dało rady wyczyscić szyby przy piasku, a tym się czyści bardzo szybko.

Mam go,ale nadaje się do cienkich szyb raczej,u mnie się nie sprawdził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydawaloby sie cze czyscik to prosty sprzet a jednak.

Ja na swoj zwykly ze slodkiego magnetyczny oczywiscie podkladam taka zielona tkanine do mycia w kuchni. Czysczac tym regularnie swieze pojawiajace sie wapienne schodza po jednokrotnym przejechaniu. Nalot to pikus.

Ale ostatnio kupilem sobie cos z czego juz dawno tak nie bylem zadowolony. Mala rzecz a cieszy.

Lekki ale solidny pret z wygodnym uchwytem jakies 70cm dlugosci. W zestawie cztery przystawki z bardzo prostym szybkim mocowaniem. Grabki do piasku, skrobak do pleksi, skrobak metalowy do szyb i ciezszych prac. Ale ostatnia przystawka to juz full wypas. Ruchoma obrotowa koncowka pokryta sciernym materialem ktora niezaleznie od szyby miejsca stania przy akwa plasko przylega do szyby. Po prostu kozak. Koniec z taboretem i gimnatyka podczas dopieszczania tylnej szyby gdzie magnetyczny nie ma szans. Jestem z niego dumny:D


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wiem o czym mowisz :) To sie naprawde sprawdza.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam taki zestaw innych przyrządów do czyszczenia oprócz czyścika magnetycznego,ale chętnie zobaczył bym Twój zestaw Grzegorz.

Natan,jak kupowałem go to pani w Acroporze ostrzegła mnie telefonicznie,że to do szyb góra 8mm,ale kupiłem bo chciałem sprawdzić.Teraz czyści u córki w akwa tak więc na marne nie poszedł.

Do mojego dokupiłem same nakładki samoprzylepne Tunze,ale po tygodniu w części wewnętrznej zaczeły podwijać się rogi dlatego kupuję całkiem nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cykne fotke, podesle do kogos i wrzucicie.

PS. Stani staz na forum i doswiadczenie w pelni potewierdza twoje 5000 wypowiedzi:)


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurde,

to trzeba oblac.

Postaram sie troche powstrzymywac, bo wszedzie mnie pelno. :)(


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani! nic się nie powstrzymuj ! wszędzie Cię pełno i tak niech zostanie ! cenie to bardzo!!!

ps. sorki za off topa ale bałem się że Stani zamilknie !


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.