Skocz do zawartości
guliwer777

"Głupie" pytania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na forum plagą są pytania o najprostrze rzeczy, forum staje się nieczytelne. Apel z mojej strony jest taki aby nie odpowiadać na te pytania merytorycznie bo ludzie nigdy się nie nauczą żeby korzystać z opcji "Szukaj". Jak ktoś jest leniwy to trudno jego strata. Nikogo do nieczego nie zmuszam to moje prywatne zdanie a napisałem o tym bo po przeczytaniu dzisiejszego już zablokowanego wątku ręce mi opadły.

Pozdrawiam

orcik :) pkt 8 Regulaminu


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe no dokładnie, ale jak odpiszesz niemerytorycznie to jesteś warszawskim chamem; wyzywają cię od kretynów i cierpią na ciężki żywot niczym Matka Teresa.

ludzie pragną szacunku a sami nie szanują innych.

Widzę, że najświeżsi idą najprostszą drogą, ciężko jest im pomyśleć że większość z nas nim postawiła akwarium to przewertowała forum jedno i drugie od A do Z, i dodatkowo fora zagraniczne... pomyślcie, że osoby które były pierwsze w Polsce z morskim akwarium musiały się uczyć wszystkiego same - wtedy nie było forów.

Ale jak wytkniesz takiej osobie lenistwo to się spinają.

generalnie coraz mniej chętnie przez to tu zaglądam, ale coraz bardziej podziwiam Nikę za poprawianie wszystkich ortów na różowo i cierpliwość.

Edit:

Znalazłem szlagierowy przykład lenistwa, zarówno co do czytania jak i myślenia... sorry @buczi82 :) nie miej za złe ale aż się samo prosi :)

http://nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=30567

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Wami. Głupie pytania, powtarzające się systematycznie, odpowiedzi na które można znaleźć zazwyczaj w FAQ doprowadzają do agresji werbalnej osoby prowadzące stronę i innych, starszych stażem użytkowników:) W ten sposób po kilku latach redagowania innego serwisu tematycznego zaniechałem czytanie i odpowiadanie - stałem się złośliwy i sarkastyczny:) Człowiek normalnie nie mógł się opanować, dlatego Natan, doskonale rozumiem i popieram Twoją postawę:) Zabawnie jest przynajmniej:P

Rozwiązaniem jest zamykanie tematu z głupim pytaniem z odnośnikiem do wyszukiwarki.

Pozdrawiam,

Łukasz


Zajęcie? Mieszam w wodzie, czasem wyławiając trupy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natan a co powiesz na warszafski egocentryzm.To dopiero był wątek:bump1

zamierzony lub nie ale orcik :)

pkt. 8 Regulaminu


580 L.panel.FO i 73 L.sump.rafa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo warszawiaki to takie nie dobre :) Ale oczywiscie macie racje panowie. Moze by podjac bardziej konkretne kroki w ograniczeniu potopu pytan 'mlodziezy'. Na wielu duzych forach tematycznych jest zasada, ze nowi uzytkownicy nie maja mozliwosci zakladania nowych tematow.


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie mdli jak czytam to co wypisujecie w tym temacie. Bojkot działu dla nowicjuszy chcecie przeprowadzić? Co niby za tematy mają być w nim poruszane skoro to nowicjusze i czasmi zadają pytania oczywiste lub powtarzające się. Nikt nikogo nie zmusza do odpowiedzi... Was do czytania "Panowie już nie nowicjusze" działu dla Nowicjuszy też nikt nie zmusza... Więcej luzu...


650L słonej wody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@akai67 tyle tylko, że ja z Warszawy nie jestem - pochodzę z Lublina, dużo osób o tym wie bo w Wawie nie mieszkam jeszcze nawet roku, więc osoba która zarzuca mi bycie Warszawskim egocentrykiem jest conajmniej w błędzie.

@Wojtesu tu nie chodzi o żaden bojkot tylko o lenistwo, brak myślenia i spinanie się. Na większość tych pytań można znaleść odpowiedz w tematach przyklejonych w dziale dla nowicjuszy np. jest dział o sumpach który stworzyłem ja "nie nowicjusz" by osoby będące "nowicjuszami" mogły zobaczyć o co chodzi, a teraz zobacz sobie ile jest nowych tematów o sumpach które zakładają osoby które nawet nie wiedzą co to jest sump, które chcą gotowe rozwiązanie - które mają jak wół przyklejone na pierwszej stronie ! I dziwisz się że nam się nie chce odpowiadać na te pytania ?

Poza tym na większosć pytań znajdziecie odpowiedz wpisując je w wyszukiwarkę na tym forum, ba nawet jak wpiszecie je w google.

Czy bycie "nowicjuszem" zwalnia z podstawowej funkcji myślenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się...

Moim zdaniem tutaj powinno być jak na Allegro.. (mówie o zasadach)

W chwili obecnej na tym forum znajdziemy odpowiedź na wszystkie pytania związane z zakładaniem zbiornika...

Czemu napisałem "jak na Allegro"??

Bo tam opcja "wysyłaka za pobraniem" jest po uzyskaniu 5 gwiazdek (naturalnie w zależności od checi sprzedającego..)

Na naszym forum zakładanie nowych wątków powinno być również po zgromadzeniu określonej ilości plusów przyznawanych również za myślenie... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Natan dział dla nowicjuszy został stowrzony dla nich właśnie i ja osobiście nie spodziewam się w nim nie wiem jakich tematów tylko właśnie takich pytań, prózb o pomoc. Nie znaczy to że zobligowany jestem na nie odpowiadać a juz nie na miejscu uważam jest pouczanie kogoś jakim to leniem jest. Co do braku myślenia i spinania się to naprawde uważasz że osoba nowa i zaczynająca przygodę z morszczyzną nie ma prawa się zirytować prosząc o pomoc, mało istotne ile razy opisany był temat dotyczący tej pomocy a istotną że w dziale dla nowicjuszy? Nigdy nie zadałeś pytania które już ktoś przed tobą zadał? I czy zawsze z tekstu czytanego można dowiedzieć się tego czego w danej chwili się nie rozumie? Czasami łatwiej omówić coś co konkretnie dotyczy osoby Nowicjusza, szybciej to zrozumie. Naprawde myślicie że Dział dla Nowicjuszy to jest to co musicie czytać i komentować za każdym razem? Wolność wyboru i dobra wola to są przymioty które pozwalają odpowiadać na jakiekolwiek posty na forach...

@adam1203

a naszym forum zakładanie nowych wątków powinno być również po zgromadzeniu określonej ilości plusów przyznawanych również za myślenie...

noramlnie Masakra jakaś... może zacznijmy sprawdzać IQ i testy psychotechnicze róbmy wszystkim Nowicjuszom? ..... brak słów..

korzystamy z opcji "edytuj" pkt. 6 Regulaminu, i orcik pkt. 8 Regulaminu


650L słonej wody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja napisze troche ostrzej, ale nie mam tu na mysli specyficznych osob wiec akwarysci o slabszej percepcji przosze sie nie wychylac.

Idiota nie moze miec akwarium morskigo. Potrzeba troche oleju w glowie. Czesto padaja tak fundamantalne pytania ze nadaja sie do dzialu "Troche usmiechu"

Sa to pytania na ktore odpowiedzi mozna wywnioskowac w toku przemyslen nad wlasnym hobby.

Ale ludziom sie nie chce. Nie chce sie czytac, zglebiac samemu wygodnictwo.

Kazdy z nas kiedys zaczynal, ale leniwych troli oczekujacych gotowych rozwiazn na tacy powinno sie blokowac na czas przeczytana podstawowych dzialow dla nowicjuszy. Nie po to ktos sie na darmo staral zglebiajac wiedze na wlasnych czesto przykrych doswiadczeniach.

Ale zeby byc obiektywnym. Sa watki i nowicjusze ktorym az milo sie odpisuje. Od razu widac kto sie staral, kto czytal kto cos pojal. Takich warto wspierac bo po kilku miesiacachsami zaczynaja pomagac i wspierac nowe morskie charaktery.

Pozdrawiam wszystkich malosolnych i zachecam do czytania.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#277960 Wojtesu :

@adam1203

noramlnie Masakra jakaś... może zacznijmy sprawdzać IQ i testy psychotechnicze róbmy wszystkim Nowicjuszom? ..... brak słów..

Wojtesu...

Brak słów te jest w przypadku kiedy masz problem ze swoim zwierzakiem, chcesz mu pomóc wpisując np: "dziwne zachowanie błazenka", "chory błazenek"

i co wyskakuje??

1578 postów na temat czy blazenek powinien sr** na brązowo, czerwono czy z fajerwerkami, czy nierówne paski są normalne, czy śmieszne pływanie nie jest spowodowane złamaniem kręgosłupa.... itp

zanim znajdziesz odpowiedni post mogący Ci pomóc Twój błazenek nazywa się Świętej Pamięci....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojtesu, zapominasz o jednej rzeczy. Dzięki osobom zakładającym co chwilę nowy temat na omawiane do bólu podstawy, inne osoby nie mające wyszukiwarki w 4 literach zamiast znaleźć info po kilku minutach, muszą się przedzierać przez dziesiątki podobnych tematów i tracić czas. Co z tego, że nie muszą czytać tematów dla nowicjuszy, skoro muszą się przedzierać przez ich wypociny? I naprawdę chciałbyś, żeby doświadczeni olali czytanie tematów nowicjuszy? Wtedy co trochę będą nowe posty typu "ratunku" "pomóżcie!!". Chyba nie tędy droga.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję, że z tego tematu nie będzie tylko kolejnego "dymu" :)

i zgadzam się z większością wcześniejszych wpisów, szerzy się lenistwo i króluje postawa roszczeniowa. Ja osobiście jestem przerażona "otwierając" niekiedy forum.

Forum jest dla ludzi i tworzone przez ludzi, i uszanujmy to. są stworzone działy tematyczne, gdzie jest naprawdę sporo informacji - mówiąc delikatnie. uszanujmy to, że ktoś kiedyś poświęcił swój wolny czas, napisał kilka tematów wprowadzających by pomóc innym.

niestety dziś mam wrażenie jakbym czytała pw, jest temat i w nim pytanie:

-co potrzebuje do YYY

i jedna, dwie odpowiedzi:

-potrzebujesz XXX . Bzdura po prostu.

ja na forum nie jestem zbyt długo, ale cały czas (w większości), pkt-em odniesienia są tematy sprzed lat!

"stara gwardia" potrafiła rozmawiać i dzielić się wiedzą, prawie każdy wątek był na dobrych kilka stron, sukcesywnie uzupełniany i było miejsce na merytoryczne wypowiedzi i na OT-owe... dziś, niestety w przeważającej większości są tematy dublowane, nawet nie tygodniowo, ale dziennie! i nie daj Boże zwrócić uwagę :) i właśnie przez stosunkowo "młodych" morszczaków. nie chodzi o bojkot nowicjuszy, ale jeżeli nie potrafią/nie chcą poszukać w jednym miejscu podstawowych informacji, to nie powinni mieć po opieką ŻADNEGO zywego stworzenia.

i żeby nie było, że tylko "nowi" są bee :) niestety jeste/była grupka, która absolutnie nie interesowało forum ale możliwoś rozkręcenia zadymy. i kilka tematów, które miały szanse się rozwinąć "spalono" zwykłymi pyskówkami.

tak więc trzeba pilnować i młodych i siebie :)

@Wojtesu, forum i piszący na nim ludzie, oprócz wymiany wiedzy między gronem "starszyzny" chce pomagać innym, ale proszę Cię... temat choćby z dzisiejszego dnia jakże ambitny... naprawdę uważam, że gdzieś granicę należy postawić.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakies swietej pamieci?

Wpisujesz slowo Blazenek

Zaznaczasz dzil Ryby i Szpital i sam zobacz co wyskakuje.

Wlasnie o tym mowa.....oj nie chce sie korzystac z wyszukiwarki


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@adam1203 jeśli wpisując np: "dziwne zachowanie błazenka", "chory błazenek" liczysz na odpowiedz w stylu "podaj taki to a taki lek, wymasuj brzuszek i zaprowadz do psychologa a nic mu nie bedzie" to gratuluje... bo bardziej ogólnego pytania zadać nie mogłeś i nie dziwi mnie liczba odnalezionech postów przez opcję Szukaj.

To tak jak zadać pytanie google : mam gorączke, co mi jest?

@nika dla mnie granicą jest wyczucie i taki post powinien zostać zignorowany bo wytykanie komuś lenistwa czy próba uczenia go od czego jest wysukiwarka w większosci przypadków prowadzi do zadym i spinania...


650L słonej wody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wojtesu jeżeli nie rozumiesz przekazania mojego postu proponuję abyś sam sprawdził się w swoich propozycjach: ..."może zacznijmy sprawdzać IQ i testy psychotechnicze"

PS człowiek zakłądając ten temat ma dużo racji, można się z nią zgodzić lub nie ale zdecydowanie ma sens...

Ty piszesz o dziale dla nowicjuszy i to jest ok ale w każdym dziale są tematy od treści których ma się mdłości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zadyma, kufa ludzie czy My nie umiemy inacze jak tylko osobiscie?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@adam1203 przekazania Twojego postu nie rozumię, przyznaję a w propozycjach się sprawdzam ;-)

Zastanawiam się tylko co załozyciel posta chciał nim osiągnąć? Skoro nie bojkot to co? Przykleimy w dziale dla nowicjuszy post o treści "Nie odpowiadamy na głupie pytania! Zanim zapytasz użyj opcji Szukaj!!" ?


650L słonej wody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co chiał osiągnąć?? 100% tafny przykład podała Nika..

Odobiście rozwalił mnie całkowicie :)

PS Wojtas ale się wpakowałeś: "...Przykleimy w dziale dla nowicjuszy post o treści "Nie odpowiadamy na głupie pytania! Zanim zapytasz użyj opcji Szukaj!!" ?..." Akurat to jest w 2 punkcie regulaminu.... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, wypada mi sie jedynie podpisac pod tym, ostatnio proceder ten przybtał takie rozmiary, ze w dziale "chemia" 3 wątki pod rząd były o tym, dlaczego w Metodzie Ballinga nalezy czesto podmieniac wode. Na probe zwrócenia uwagi, ze dzień i dwa dni wczesniej ktos wlasnie pisal dokładnie na ten temat i ze moze by poszukac, ludzie reagują agresją....


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram Adama. Przydała by się jakaś weryfikacja umiejętności akwarystów. Tylko pytanie brzmi jak sprawdzić ile dana osoba wie?

Może należy zmienić regulamin forum dodając punkt mówiący, że nowy temat można zakładać tylko w sytuacji w której podobny temat nie został założony i wszystkie tematy powtarzające się będą kasowane bez ostrzeżenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie jakiś ciekawy temat się pojawił.:)

Mnie też to wk.... Z racji pełnionej funkcji nie chciałem go zaczynać bo zaraz zaczęła by się piana w kierunku modów że znowu "tłumią" chęci i zapał młodych forumowiczów.

Jak wczoraj zobaczyłem pewnego posta i sarkastyczne wypowiedzi pewnego Pana to aż mnie ciśnienie skoczyło tym bardziej że "głupimi" uwagami uderzył w osoby które bardzo szanuję i które są dalekie od "offtopowego" pisania postów. (Nika i Natan)

Co Wy na to żeby wzorem innych portali po prostu zamykać n-ty post np: o Ballingu,. itp - z notką "Temat wielokrotnie wałkowany na forum " ?


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że paragrafy regulaminu niewiele tu pomogą.

Jedyne wyjście na "głupie" pytania nie odpowiadać, a moderatorzy niech wrzucają tematy do kosza i PW do jegomościa aby najpierw poszukał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Martin nie nie, ja nie chcę nic dodawać do regulaminu.

Z kasowaniem też może być różnie, bo różnie -różni ludzie interpretują to co czytają lub piszą.

Samo zamknięcie może - choć nie musi spowodować że dany człowiek sam sobie znajdzie to czego mu potrzeba - po drugie nie zaatakuje innego kolegi i nie zmiesza go z błotem tylko dlatego że ten raczył podać mu linki do już istniejących postów w danym temacie.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.