Skocz do zawartości
TomekSz

ReefMax by TomekSz

Rekomendowane odpowiedzi

#323047 Marqo :

Sump to już trochę większa modyfikacja choć już robili na forum . Mój wężyk niestety się łamie . Po niedzieli muszę wybrać się na zakupy i kupić inny. Dzisiaj dostałem nową pompę newjeta 1200 , która ma robić za nowy obieg . Tak myślę czy na przyssawkach będzie się trzymać aby wodę pobierać z górnej części....Hmm już wiem jeszcze inaczej. Ona ma możliwość podpięcia wężyka na wlocie , dajemy krótki wężyk do góry i już zasysa z górnej części.

Prawie żadna modyfikacja. wystarczy wstawić pudełko przelewowe i skleić jakiegoś małego sumpa. Koszt niewielki.

Pompę już masz. Wtedy można odpieniacz wywalić do sumpa i mamy dodatkową pustą komorę na jakąś filtrację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sliczna piana i syfek, jak zycia przybedzie u mnie w baniaku to tez bede myslal o zalozeniu tego tunze, z tym ze zeby uniknac otwartej klapki to wytne w niej otwor tak zeby pasowal kubek.


Jest : BofT'owe +/- 288l w obiegu; 2x Maxpect Ethereal + ICV6, AquaMedic DC Runner 3.2, Gyre XF-330, Maxspect MJ- SK400, ~30kg rock, 10kg sand.

Było :  Mój Reefmax - Tunze 9002, 2 x Koralia nano 1600, Newjet1200, 1 x Ati Actinic, Aquablue plus, Aquablue special, ~15kg LR, ~6kg LS - start 13.01.2011 i nowy baniak 20L a w nim troche skałki i żwirku koralowego + krewetka modliszkowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak to wygląda na chwilę obecną. Od razu zaznaczam, że w rzeczywistości nie jest aż tak niebiesko. Niestety aparat trochę przekłamuje. Korale troszkę pozwijane bo akurat grzebałem w akwarium i się zestresowały.

5075-dsc03355.jpg

Od dwóch tygodni leję Ballinga. Nowy odpieniacz spisuje się rewelacyjnie. Co prawda jest trochę głośniejszy od oryginalnego ale trudno.

Poniżej dwa filmy.

Widok poglądowy całości:

http://www.youtube.com/watch?v=NzJkCyMD7NE

Oraz kombinacje światła po dołożeniu czwartej świetlówki:

http://www.youtube.com/watch?v=F1phJpgOGoY

Testy:

Kh - 8

Ca - 440

Mg - 1350

PO4 - 0 - 0,03

NO3 - 2 - 5 mg/L

Czyli od rozpoczęcia działania tunze (od dwóch tygodni) mamy znaczny spadek PO4 i NO3.

W dalszym ciągu czekam na absorbery, które idą do mnie z erybki już drugi tydzien :banghead

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duży ten amfiprion... IMO nie pasuje do tego zbiornika... lepiej by wyglądał mniejszy...


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze.... jak wstawić zdjęcie w tym nowym szblonie ???!!!! :wallbash:

No dobra... udało się

Witam po przerwie. Tak to wygląda na chwilę obecną:

img0281ar.jpg

A tak było jakiś miesiąc temu:

img0003th.jpg

img0119fh.jpg

Akwa ma już 1,5 roku i trochę przeszło. Kilka koralików odpadło, kilka się rozrosło.

Niestety próba utrzymania SPSów się nie powiodła :(

Martwi mnie tez mój ukwiałek. Przez pół roku zmniejszył się przynajmniej dwukrotnie. Błazny go porzuciły ale i tak tra sie regularnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc

piekne ulozenie skaly

ale ten sarco potrzebuje nowego domu albo wsadzenia go w głęboką dziurę :)

całe swiatlo zabiera

pozdro

ps

no i cos do przekopywania piachu by sie zdało


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc

piekne ulozenie skaly

ale ten sarco potrzebuje nowego domu albo wsadzenia go w głęboką dziurę :)

całe swiatlo zabiera

pozdro

ps

no i cos do przekopywania piachu by sie zdało

No własnie zobacz jak się rozrósł... Musze popytać czy nie można go przyciąć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe mozna go przyciąć na ile kawałków chcesz :) i kazdy niemalze bedzie zył. kazdy róg ucięty zawinie sie w nowy kapelutek...


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc,

bardzo ładna jest ta Twoja caluastrea !

z Tunze będziesz zadowolony, też z niego kiedyś korzystałem - dobry sprzęt do mniejszego akwarium.

... kawał ryby urósł już z tych Twoich błaznów, hodujesz je na wigilię ?


PŁYTKIE....

150L, 6x39W , Tunze ReefPack,

Obsada : miękkie oraz LPS 

http://nano-reef.pl/forums/topic/79258-płytkie-akwarium-2016/#comment-991136

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas na mały update

Wielkimi krokami zbliża się chwila, w której odpalę nowy, większy zbiornik ale tym czasem...

ReefMax ma już 57 tygodni. Stan na dzien dzisiejszy to:

Całość

img0551ds.jpg

Euphylia, która jest ze mną od samego początku

img0557qg.jpg

Euphylia

img0561qz.jpg

Już nie wiem co mam zrobić żeby tak nie rósł...

img0565mb.jpg

Nieśmiertelna Xenia, rico i tubka

img0569ri.jpg

Grzybki

img0570zf.jpg

Maluszek w nowym domku

img0573y.jpg

Samosiejki :)

img0578bf.jpg

Tutaj najnowszy filmik z całości:

Całosc na dzien 7.11.2011

A tutaj moja zabawa w timelapse:

TimeLapse ricordea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sacro genialne :D masz też takie wrażanie że im większy tym szybciej rośnie bo u mnie to ostatnio jedzie po bandzie i to równo

a akwarium piękne :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to lampa na 2 Refmaxy :thumbsup:


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypas. Tomek może filmik z możliwościami lampki?

Oczywiscie, jak juz bedzie wisiala nad docelowym zbiornikiem.

Lampka oprocz diod bialych i niebieskich ma trzy moduły z zielonymi i czerwonymi.

Musze przyznac ze efekt jest ciekawy. Ładnie wybarwia glony wapienne na skalach a sama scena nie jest taka "sina" jak czesto wystepuje przy ledach ktroe widzialem.

Generalnie trzeba sie troche naszukać właściwego ustawienia zarówno samej mocy jak i proporcji bialych do niebieskich zeby trafic w swój gust.

Co ciekawe, lampka ma 120 cm dlugosci i akwarium tez bedzie tyle mialo (efekt niedomowien) czyli oswietli cala scene równomiernie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.