Skocz do zawartości
OlaBak

Moje pierwsze akwa 300l

Rekomendowane odpowiedzi

no to po bandzie pojechałeś teraz kolega..


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee tam, dobrze napisał:strutin jak w życiu - nic na siłę:strutin

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Wrocilam z urlopu i pomalu bierzemy sie za kompletowanie sprzetu. Jedna zmiana- te akwa ktore mialam idzie na sump a nowe bedzie miec wymiary 120x50x50, szafke juz zrobilismy. Narazie czytam o projektach sumpów i trzeba bedzie podjechac do szklarza po komory, ale to pomalu.

A wiec, plany sa takie:

nowe akwa- 120Lx50Hx50W z pudelkiem przelewowym

sump- 80x40x30 (3 komory), projekt dodam jak naucze sie rysowac :nono

odpieniacz- Deltec MCE600 albo V2800 ?

pompa- Eheim Compact 3000+?

cyrkulacja- Koralia 2 x4 lub 3x2

zastanawia mnie jeszcze oswietlenie

Na poczatek zadnego szalu w obsadzie.

Jakies sugestie mile widziane.

Pozdrawiam

P.S. Prosze o zmiane nazwy watku ze 100 na 300 L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#278409 Slawekkrzyzanowski :

Poczytaj jeszcze troche.All in one tenki

Maja zle zrobione filtry.Uzycie gabek,kulek

z plastiku nie jest dobre dla morskiej wody.

Skimer jest podstawa a niestety te gotowe

Maja skimery na niby.Troche wiecej wydasz

I bedziesz mial na lata.Lepiej puznie miec

wiekszy fondusz na korale.

Sk

Ps slona woda niszczy elektronike.

Ma rację


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#282864 slawomirdyl :
#278409 Slawekkrzyzanowski :

Poczytaj jeszcze troche.All in one tenki

Maja zle zrobione filtry.Uzycie gabek,kulek

z plastiku nie jest dobre dla morskiej wody.

Skimer jest podstawa a niestety te gotowe

Maja skimery na niby.Troche wiecej wydasz

I bedziesz mial na lata.Lepiej puznie miec

wiekszy fondusz na korale.

Sk

Ps slona woda niszczy elektronike.

Ma rację

??????????????????? Napisalam nowego posta z lista do analizy przez znajacych sie :nono No chyba bardziej tlumaczyc nie musze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki znak zapytania ? Slawekkrzyzanowsk napisał prawdę o Twoim projekcje i ma rację.


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#282871 slawomirdyl :

A jaki znak zapytania ? Slawekkrzyzanowsk napisał prawdę o Twoim projekcje i ma rację.

Moj ostatni post jest z 12/09 :nono

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:nono Faktycznie masez rację z mojej strony przepraszam

180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#282875 slawomirdyl :

:nono Faktycznie masez rację z mojej strony przepraszam

Nie ma sprawy :) a tak poza tym to czekam na ocene sprzetu. Zaczne jeszcze raz z zywa skala, mysle, ze z 15 % powinno starczyc, a moze i kupie wiecej . Nad sola sie jeszcze zastanawiam, bo to jest szczegól tzn cenowo w porownaniu do reszty- pewnie TMC Pro Reef. W zwiazku z przecholowaniem z wydatkami w tym roku na urlopy wszystko bedzie kompletowane co miesiac, moze troche szybciej.

Jak pisalam na poczatku watku po nieudanym starcie, najpierw dam Wam sprzet do oceny a potem go zakupie. Powiedzcie mi czy sump dwukomorowy wg Was da rade, bo mnie przeraza 3-komorowy na poczatek, tzn czytam i wydaje sie najlepszy do takiej pojemnosci, ale w zwiazku ze chcemy go zrobic sami czyli kupic tylko przegrody chcialabym cos nieskomplikowanego, (sump Natana ????) lol. Czarna magia, ale pomalu lapie.

Bede wdzieczna za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie chcesz sie na poczatku bawic w suplementacje, ciagle testy itp itd polecam sol TM Bio Actif. Jest bardzo "bogata" i wlasciwie przy (poczatkowo) niezbyt wymagajacej obsadzie nie trzeba nic dodawac. Ewentualnie jod.

Sump wcale nie musi byc skomplikowany - jedna przegroda na odpieniacz (jej wysokosc musi byc dobrana do odpieniacza), ew 2 na wate, wegiel, rowa itp itd i trzecia na pompe powrotna i plywak dolewki. U mnie wyglada tak: http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=26952&d=15 . Totalna prostota.

Zreszta jest wiele sump'ow z jedna przegroda czy wrecz bez.


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodaje zdjecie sumpa.

Ponawiam pytanie o zmiane nazwy watku- napisalam do Skoczka :nono

Dzieki za jakakolwiek odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza komore n odpieniacz zrob wytarczajaco szeroka zeby bez problemu wyciagac odpieniacz do okresowego czyszczenia. Jak bedzie za wasko pompa dotknie scianki i bedzie rezonans.

Z koleji komora ostatnia na pompe powrotna nie musi byc az tak dluza z tych 29cm zwezil bym ja do 15cm. Srodkowa komora Ci sie powiekszy i bez problemu upchniesz tam co kolwiek ci przyjdzie do glowy (skala, refugium, NPbiopelets, grzalka itd)

Nie czytalem srodka watku wiec nie doczytalem na jaki litraz bedzie obslugiwal ten sump.

PS zakupy rozciagniete w czasie zazwyczaj sa bardeziej przemyslane:waving


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#283306 Grzegorz Dyzma :

Pierwsza komore n odpieniacz zrob wytarczajaco szeroka zeby bez problemu wyciagac odpieniacz do okresowego czyszczenia. Jak bedzie za wasko pompa dotknie scianki i bedzie rezonans.

Z koleji komora ostatnia na pompe powrotna nie musi byc az tak dluza z tych 29cm zwezil bym ja do 15cm. Srodkowa komora Ci sie powiekszy i bez problemu upchniesz tam co kolwiek ci przyjdzie do glowy (skala, refugium, NPbiopelets, grzalka itd)

Nie czytalem srodka watku wiec nie doczytalem na jaki litraz bedzie obslugiwal ten sump.

PS zakupy rozciagniete w czasie zazwyczaj sa bardeziej przemyslane:waving

Bedzie 120x50x50- czyli 3-seta :nono

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym sumpie woda do komory ze skala bedzie sie i wlewala i wylewala gora - czy nie lepiej byloby dac wlot (albo wylot) przy dnie? Ulatwiloby to cyrkulacje w tej komorze.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#283309 MateuszD :

W tym sumpie woda do komory ze skala bedzie sie i wlewala i wylewala gora - czy nie lepiej byloby dac wlot (albo wylot) przy dnie? Ulatwiloby to cyrkulacje w tej komorze.

Masz racje, to moj pierwszy projekt, moj podwladny rysownik czyt.maz :nono go rysowal i mialo byc odwrotnie czyli odpieniacz od lewej,w zwiazku ze szafka ma 60 cm wysokosci trzeba bedzie prawy bok przerobic zeby go zmiescic, prawdopodobnie bedzie wystawal poza szafke co nie robi problemu z czyszczeniem, bo i tak bedzie stala w rogu tzn nikt tam nie zagladnie.

A co myslicie o sprzecie? Czy zwrotna nie za mocna, czytalam niektorzy przy tych parametrach maja 1000+. No i reszta?

Zaraz poprawie projekt i ocenicie. Dzieki chlopaki za odpowiedz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpieniacz w prawej czy w lewej nie ma znaczenia, chodzilo mi o likwidacje jednej z przegrod, zeby woda do komory ze skala wplywala nad dnem sumpa, a wyplywala gora - jak tam bedzie skala to tyle przeszkod dla babli nie jest potrzebne.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Ola

Ja jestem początkująca , więc Panowie moga na mnie tutaj zaraz nakrzyczeć , ale ja bym sie na Twoim miejscu (jeśli to ma być 100L) , nie bawiła w sumpy i całą ta technikę . Będzie Ci się chciało to wszystko czyścić w tym sumpie?

Ja bym postawiła na prostotę .

Kupiłabym 10-20% zywej skały , piachu , cyrkulacja (jakieś pompki nano )i odpieniacz Tunze nano doc skimmer 9002.(chyba najbardziej estetyczny z wewnętrznych), pod pokrywą nie powinno go być widać . Być moze nawet codziennie nie musiałabys go używać.

Pozdrawiam

Aga


Mój Reefmax http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=36509&d=0

Kolekcjonuje Zoa i Acanthastrea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 setki to ile to angielskich shot-ow?:nono

Moim zdaniem to gdzie sie daje odpieniacz ma znaczenie. Bo zazwyczaj wiekszoc daje go tuz pod zrzutem a potem kombinuje z hydraulika z ostatniej komory sumpa co znacznie wydluza droge powrotu, ilosc kolanek i zmniejsza wydajnosc pompy. Po co placic za mocniejszy model. Moim zdaniem lepiej dac odpieniacz na przeciwlegla strone co czesto znacznie wycisza splyw wody, a pompe powrotna bezposredniopod pod kominem. W zaleznosci od wyskosci szafki, akwarium i poziomu wody w komorze podnoszenie wychodzi jakies 100-120cm


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#283319 Grzegorz Dyzma :

3 setki to ile to angielskich shot-ow?:nono

Moim zdaniem to gdzie sie daje odpieniacz ma znaczenie. Bo zazwyczaj wiekszoc daje go tuz pod zrzutem a potem kombinuje z hydraulika z ostatniej komory sumpa co znacznie wydluza droge powrotu, ilosc kolanek i zmniejsza wydajnosc pompy. Po co placic za mocniejszy model. Moim zdaniem lepiej dac odpieniacz na przeciwlegla strone co czesto znacznie wycisza splyw wody, a pompe powrotna bezposredniopod pod kominem. W zaleznosci od wyskosci szafki, akwarium i poziomu wody w komorze podnoszenie wychodzi jakies 100-120cm

Cicho :) juz zmienilam, jestem od 5 rano na nogach i troche zagrypiona, musisz wybaczyc

Bedzie overflow box a nie komin jak planowalam za pierwszym razem (majac na mysli 300 L)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#283316 ona :

Czesc Ola

Ja jestem początkująca , więc Panowie moga na mnie tutaj zaraz nakrzyczeć , ale ja bym sie na Twoim miejscu (jeśli to ma być 100L) , nie bawiła w sumpy i całą ta technikę . Będzie Ci się chciało to wszystko czyścić w tym sumpie?

Ja bym postawiła na prostotę .

Kupiłabym 10-20% zywej skały , piachu , cyrkulacja (jakieś pompki nano )i odpieniacz Tunze nano doc skimmer 9002.(chyba najbardziej estetyczny z wewnętrznych), pod pokrywą nie powinno go być widać . Być moze nawet codziennie nie musiałabys go używać.

Pozdrawiam

Aga

Aga ja wlasnie czekam na odpowiedz od admina bo nastapila zmiana ze 100 l (ktory przeobrazi sie w sumpa) na 300 l :nono

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak bedziesz chciala do srodkowej komory wsypac piasek i zrobic refugium? wsypiesz 2,3cm i woda stanie.

Wklej na dole paski szyb z i wtdy te wieksze kawalki zostawiaja szpary. Same rozmiary komor OK

Sama mozesz edytowac swojego pierwszego posta i zmienic tytul


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#283313 MateuszD :

odpieniacz w prawej czy w lewej nie ma znaczenia, chodzilo mi o likwidacje jednej z przegrod, zeby woda do komory ze skala wplywala nad dnem sumpa, a wyplywala gora - jak tam bedzie skala to tyle przeszkod dla babli nie jest potrzebne.

Wiem wiem, ze o to :nono

Czekam na ocene moich zdolnosci rysunkowych, p.s. nowy rysunek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#278372 OlaBak :

...

Mam jeszcze dwa pytania: Czy watek nie bedzie przeniesiony do : Nasze Akwarium? Czy to moderatorzy zmieniaja nazwe watku w razie prosby?

...

@OlaBak, tytuł możesz zmienić sama edytując pierwszy post w temacie. ale już zmieniłam na 360L - gratuluję powiększenia litrażu :nono

czy chcesz by przenieść Twój wątek do działu "nasze akwaria"?


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.