Skocz do zawartości
djender

[aiptasia] chelmon ??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam jedno pytanko dotyczące tej rybki: czy każda sztuka będzie wcinać aiptasie czy trzeba trafić na dobrze wychowaną? :)


--

300L kostka + sump

8188_8427.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej to drugie :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sie jedno małe c zjadło a Ty odrazu oczy w google robisz :).


--

300L kostka + sump

8188_8427.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby nic, ale jak ktos posta w wyszukiwarce będzie szukał, to nie znajdzie :-) ... to tylko taki przykład


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@skoczek, tego się właśnie obawiam. Tak miałem z wargaczami, miały wcinać wirki, w międzyczasie byly 2 i żaden nawet łaskawie na wirki nie spojrzał :).

Może w takim razie ktoś z okolic łodzi ma sprawdzoną sztukę której chce się pozbyć?

#278193 Niejeden z nas :

Niby nic, ale jak ktos posta w wyszukiwarce będzie szukał, to nie znajdzie :-) ... to tylko taki przykład

dlatego też w trybie expresowym poprawiłem swoj błąd

korzystamy z opcji "edytuj" - i scalamy posty, pkt. 6. Regulaminu


--

300L kostka + sump

8188_8427.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie vagabundusa ten gościu nie ma kłopotów z wychowaniem.Było o nim post #138539.Jedzie tak jak piszą po całości :).Do kupienia na allegro ,numer aukcji 1196183573.Cena atrakcyjna ,tyle tylko że wysyłka z Bielska.


580 L.panel.FO i 73 L.sump.rafa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#278202 akai67 :

Kup sobie vagabundusa ten gościu nie ma kłopotów z wychowaniem.Było o nim post #138539.Jedzie tak jak piszą po całości :).

dokładnie po całości jak to Chaetodony no i trochę litrów potrzebuje :)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nika, droga koleżanko a czy czasem ta rybka nie chla koralików ? :-)


Ehhh... żeby wyglądało tak jak kosztuje.:ph34r:

zawsze chciałem mieć takie coś, tylko po to, żeby dłubać wciąż..:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#278211 jarex66 :

Nika, droga koleżanko a czy czasem ta rybka nie chla koralików ? :-)

dokładnie tak :) i chociaż zakładam, że @akai67 zażartował, dla pewności dałam link z reeflex, gdzie jak wół stoi że rybcia nie jest reefsafe :) poza tym ten litraż!

:)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatura:

24°C - 28°C

Żywienie:

artemia, mięsko małży, mrożony pokarm , poilpy korali, suchy pokarm

no to się spóźniłem :-)


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak teraz to oczywiste. Przepraszam że nie zrozumiałem od razu stwierdzenia "jedzie po całości" :-)


Ehhh... żeby wyglądało tak jak kosztuje.:ph34r:

zawsze chciałem mieć takie coś, tylko po to, żeby dłubać wciąż..:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę żartu nie zaszkodzi ,aczkolwiek u mnie pływa falcula i miękkich nie rusza.Ten litraż jest moim zdaniem zawyżony.


580 L.panel.FO i 73 L.sump.rafa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#278217 jarex66 :

No tak teraz to oczywiste. Przepraszam że nie zrozumiałem od razu stwierdzenia "jedzie po całości" :-)

słusznie uwagę zwróciłeś, a ja nie do końca precyzyjnie to ujęłam :)

takie żarty czasem mogą szkody narobić, bo nie wszyscy dokładnie się wczytują...

#278218 akai67 :

...Ten litraż jest moim zdaniem zawyżony.

może i zawyżony, nie wiem nigdy tymi rybami się nie interesowałam ze względu na ich menu ale na pewno nie powinna pływać w 300L.

:)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mi się wydaje, że z litrażem przesadzili, no chyba że rybka jest podwodnym sprinterem i lubi sie rozpędzać :). Do tego u mnie akwa aż do 19 jest w tygodniu bezpańskie, więc za chiny jej nie upilnuje, żeby mi nie podjadała korali :/.

Więc raczej jestem zmuszony dalej szukać rozwiązania na aiptasie. Ze strzykawką nie chce za nią ganiać, a widze, że znaleźć alternatywe to nie jest takie proste. Może trafi się jednak na jakiegoś dobrze wychowanego chelmona albo może zakupie te magiczne ślimaczki :)


--

300L kostka + sump

8188_8427.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nika zobacz że na reeflex litraże są zawyżone np:chelmon 1000l ,żółtek 500l,błazenek 200l.


580 L.panel.FO i 73 L.sump.rafa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#278229 akai67 :

nika zobacz że na reeflex litraże są zawyżone np:chelmon 1000l ,żółtek 500l,błazenek 200l.

może i zawyżone, chociaż nie mi to oceniać - nie mam takiej wiedzy :) ale zauważ, że przy błaznach jako min. podaje się te 100 L ... owszem często trzymamy ryby w mniejszych niż zalecane litrażach. potem podaje się to jako argument, że można tak... a potem, czasami pojawia się post, że rybka dziwnie się zachowuje, że nagle padła... myślę, że często w grę wchodzi stres zwiazany właśnie z litrażem. no ale już dość OT-u :)

@djender, ja bym chełmona odpuściła... było naprawdę sporo tematów, nie dość że rybka delikatna, bardzo ciężko przestawia się na pokarm zastępczy to i korale podjada...

w ostateczności rozważyłabym paskudkę - bardzo ciekawska i śmieszna. niestety nie wszystkie wcinają od razu aiptasie, niestety niektóre też konsumują korale.

moja zeżarła aiptasię, zoa i euphylie :)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jak się sprawa rozwinie, jeszcze nie ma sytuacji alarmowej i aiptasia nie jest jeszcze plagą w moim akwa. Może sobie u kogoś zamówie takiego paskuda. Będzie ciekawym dodatkiem do rodzinki :)

Dziękuję za zainteresowanie tematem


--

300L kostka + sump

8188_8427.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja swoja aiptasie zakleilem klejem do korali i juz miesiac nie wylazi:strutin


[blue]225l+sump,cyrkulacja10000l/h,TMC led,tmc V2 400,10kgLR,400ml NP-Biopellets[/blue]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze, jak by chodziło o jedną sztukę to też bym tak zrobił :)


--

300L kostka + sump

8188_8427.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie Chelmonik nie podjada korali, rurówek itp.. czasami widzę jak wyciąga ze skały 1-2 cm wieloszczeta..

Aiptasia... to jest dziwne... Raz na 2 miesiące coś go weźmie i opierdzieli 80 % populacji, resztę zostawi a jak się znowu porozmnażają to zaczyna koszenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

primo:

faktycznie, na ReefLex litraze sa nieco zawyzone i jest to nasza swiadoma decyzja. Chcielismy uniknac sytuacji typu: "hmmm... żółtek minimalnie 300 litrow... hmmm... 300 to takie troche wieksze 250 a te moje 200 to takie prawie 250, czyli w zasadzie moge trzymac żółtka w 200L. A jak w 200L to czemu nie np. w 160, przeciez to prawie to samo." Uwierzcie, wielu z nas, twórców ReefLex, jest sprzedawcami i maja z takim podejsciem jak powyżej do czynienia na codzień.

secundo, wracając do tematu:

wiekszosc Chelmonów jednak je Aiptazje, jesli ktos ma b. dobre warunki i trafi egzemplarz przyjmujący pokarm zastępczy, nie widze powodów aby nie spróbowac. W zbiornikach sklepowych mam po Chelmonie i problemów z Aiptazją praktycznie nie mam. Jesli Chelmon przyjmuje np. artemie, to b. czesto da sie przekonac takze do innych pokarmow jak np. kryl czy mysis - i wtedy zyje dlugo i szczesliwie.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie chełmon to bardziej złożone zwierzątko. Moje pokolce nie dawały mu spokoju a jest płochliwą rybą; jego zwyczaje żywieniowe to loteria. Myślę, że pewne zwierzaki nie powinny być sprzedawane bo ich przeżywalność to pewnie jakieś 2 rybki na 10 sprzedanych.


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sensie przeżywalność u klienta? Znacznie wyższa niż 20%, tzn. ostatecznie rybka i tak kiedys zejdzie :) ale z tego co mi mówią klienci to wiekszość ich Chelmonów żyje długo i szczęśliwie. Oczywiscie nie sprzedam nigdy tej rybki początkującemu z akwarium 100 litrów...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja zaliczam się do tego 20% u których chelmon żyje:strutin i miewa się dobrze od ponad roku, u sprzedawcy u którego zaopatrujemy się w naszym regionie(i niejest to erybka) jako on sam twierdzi chelmony są pewne i wszystkie jedzą, a jak nie przyjmują pokarmu to on takiej ryby nikomu nie sprzedaje i z innymi zwierzakami jest podobnie.

Ja wchodząc do sklepu pierwsze co robię jak mi się ryba podoba mówię "proszę mi pokazać że przyjmuje pokarm", i dopiero wtedy kupuje, a druga sprawą najważniejszą jest to z nią się dzieje w naszych baniakach(odpowiednia dieta warunki itd).

ogólnie ryba piękna i Wszystkim ją polecam, ale z perspektywy akwarysty/hobbysty zabronił bym sprzedawania takich ryb jak chelmon i innych tzw. ryb problemowych


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.