Skocz do zawartości
Ra

biokulki

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie jakie są wasze doświadczenia z biokulkami. Nie wiem jak u innych ale u mnie te biokulki ( z pierwszej dostawy) to jedna wielka porazka. Wrzucilem 1,5 kg do 800 l. Co zauwazylem obnizyly mi bardzo efektywność pracy odpieniacza co po pewnym czasie zaowocowało bujnym wzrostem glonow. Chyba tez to wywale z akwarium bo od tamtej pory nie moge dojsc do ladu z glonami. Moim zdaniem te kulki to strata pieniedzy lepiej kupic dodatkowy absorber fosforanow.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Też mam te z pierwszej dostawy i obserwacje mam podobne - wysyp glonów. Dałem 1000 na 600L

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie kulki z pierwszej dostawy działają i jestem bardzo zadowolony. Generalnie mam je od samego początku jak pojawiły się na rynku. Teraz dostalem nową dostawę wyglądają zupełnie inaczej , ale mam nadzieję , że będzie działała tak samo.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BIOKULKI ??? A co to takiego ? Może biopellets ? bo biokulki to raczej to http://www.aquatika.pl/product_info.php?products_id=1033


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@robi

Jakimś cudem zrozumieliśmy o co chodzi. Co Twój offtop wnosi do tematu ?

@fal

Już Ci się zużyły kulki, że dokupiłeś ?

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#279045 guliwer777 :

Witam

@fal

Już Ci się zużyły kulki, że dokupiłeś ?

Pozdrawiam

Kulki dostałem w ramach reklamacji od Krzysztofa , za co chylę czoło , więcej takich firm na rynku , a będzie się nam żyło lepiej :strutin

Pozdrawiam


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fal piszesz, ze Ci dzialaja a mimo to reklamowales. Tak wiec jesli mozna wiedziec co bylo przyczyna twojej reklamcji jesli mozna wiedziec. To ze dzialaly????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ra - kłania się wątek o BioPaletkach (dałem Ci go w PW) i opis problemów z pierwszej partii - po której padły odpieniacze. Każdy kto kupił od Krzyśka i zgłosił się potem do niego reklamując "felerne kształtem kulki" dostał nowe.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrezygnowałem z tej metody, miałem je od czerwca ale lepiej u mnie korale wygladały jak był na wódzie i cycle. Jeśli chodzi o PO4 to przy wódzie miałem 0,04 bez problemów i z normalnym karmieniem , a na kulkach wahało się 0,7 -0,12. Może ktoś powiedzieć że był słaby lub ma mocny przepływ przez kulki lub za mało ich było lub za duzo. Próbowałem wszystkiego i tak ponizej 0,07 nie dałem razy zejsć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdania są i będą podzielone , dwa tygodnie temu czyściłem filterek z biopeletkami po pięciu miesiącach funkcjonowania należało się troszkę przedmuchać pompę i sito na spodzie kulek. Do tamtego momentu PO4 wahało , się miedzy 0,07 - 0,05 , NO3 w granicach 2 , po dwóch tygodniach od czyszczenia PO4 spadło i kręci się w granicach 0,02 - 0,04 , NO3 spadło poniżej 1. Przypominam karmię rybska i to sporo 15 kostek mrożonek IT , dwa razy w tygodniu po 5 - 6 kostek mrożonek dla korali , dwa razy w tygodniu refboster , co drugi dzień refperls dla korali. Żadnej innej metody filtracji nie stosuję , więc nie ma siły , kulki muszą u mnie działać.

Pozdrawiam


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja się źle wyraziłem w pierwszym poście. Biopeletki mam w pierwszym kształcie ale jednak z drugiej dostawy. Z odpieniaczem raczej nie miałem problemów, pieni i pienił ładnie. PO4 mierzone dzisiaj to 0,11, ryb dużo nie mam.

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#279519 fal :

Zdania są i będą podzielone , dwa tygodnie temu czyściłem filterek z biopeletkami po pięciu miesiącach funkcjonowania należało się troszkę przedmuchać pompę i sito na spodzie kulek. Do tamtego momentu PO4 wahało , się miedzy 0,07 - 0,05 , NO3 w granicach 2 , po dwóch tygodniach od czyszczenia PO4 spadło i kręci się w granicach 0,02 - 0,04 , NO3 spadło poniżej 1. Przypominam karmię rybska i to sporo 15 kostek mrożonek IT , dwa razy w tygodniu po 5 - 6 kostek mrożonek dla korali , dwa razy w tygodniu refboster , co drugi dzień refperls dla korali. Żadnej innej metody filtracji nie stosuję , więc nie ma siły , kulki muszą u mnie działać.

Pozdrawiam

15 kostek dla ryb dziennie? To ile Ty masz ryb w tych 500l?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#279541 Ewaise :
#279519 fal :

Zdania są i będą podzielone , dwa tygodnie temu czyściłem filterek z biopeletkami po pięciu miesiącach funkcjonowania należało się troszkę przedmuchać pompę i sito na spodzie kulek. Do tamtego momentu PO4 wahało , się miedzy 0,07 - 0,05 , NO3 w granicach 2 , po dwóch tygodniach od czyszczenia PO4 spadło i kręci się w granicach 0,02 - 0,04 , NO3 spadło poniżej 1. Przypominam karmię rybska i to sporo 15 kostek mrożonek IT , dwa razy w tygodniu po 5 - 6 kostek mrożonek dla korali , dwa razy w tygodniu refboster , co drugi dzień refperls dla korali. Żadnej innej metody filtracji nie stosuję , więc nie ma siły , kulki muszą u mnie działać.

Pozdrawiam

15 kostek dla ryb dziennie? To ile Ty masz ryb w tych 500l?

Sześć dużych pokolców , chelmona , wielkoluda skrzydlicę , wargatka , dwa błazenki , żagiewke :strutin


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ech wynalazki,biokulki,dziwna sól TM itp.....:strutin


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zwróciliście uwagę , ale większość ludzi w tej chwili idzie w estetykę i delikatny wygląd zbiornika , kosztem niestety ilości skały , dobrze wiemy , ze to podstawa filtracji , więc takie zbiorniki są narażone na wahnięcia parametrów w jedną bądź drugą stronę przez co zbiornik staje się bardzo niestabilny. To są oczywiście moje przemyślenia i może szukamy nie tam gdzie trzeba , sół , kulki itd.... :strutin


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#279045 guliwer777 :

Witam

@robi

Jakimś cudem zrozumieliśmy o co chodzi. Co Twój offtop wnosi do tematu ?

@fal

Już Ci się zużyły kulki, że dokupiłeś ?

Pozdrawiam

Posłuchaj guliwer777 ,proponuje sprawdzić co to są biokulki a nie unosić się że pisze offtopa

http://www.google.pl/images?q=biokulki&hl=pl&newwindow=1&safe=off&rlz=1T4GGLL_plBE386BE386&prmd=ivns&source=lnms&tbs=isch:1&ei=Yo9uTYW8I9DssgaivPH4Dg&sa=X&oi=mode_link&ct=mode&cd=2&ved=0CAsQ_AUoAQ&biw=1327&bih=670


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.