Skocz do zawartości
luft

Lufta świat - od laika do...

Rekomendowane odpowiedzi

siedze w autobusie i sobie dumam

mysle o tym swoim reefmaksie :)

W glowie znalazłem dla niego nowe miejsce

pewnie z Biesiem bedziemy go przez pół mieszkania przenosić

Małą wprawę juz w tym mamy hehe

po 2,5 roku system jest bardzo stabilny

Dlugo sie zastanawialem co w nim trzymać

Chyba zostanie w nim Decora, a nawet samczyka jej dokupie

Bez innych ryb to stworzonko dopiero moze pokazac caly dzien bez strachu jakie jest cudownie piekne

Co do obsady koralowej poki co beda tam tuby bo latwo mi sie je karmi w malym baniaku

Dolabella- tak bardzo sie balem ją kupic do 80 litrow i nawet przed zakupem znalazlem jej opcje na nowy dom

tymczasem krówka urosła i zyje sobie w najlepsze czyszcząc z diademą ładnie plac z glonów

pozdro

Mariusz

p.s.

W temacie nikt nie wpisał "co tak selektywnie fotke duzego baniaka dalem", ale na zywo to wielu hehe przywalilo mi to pytanko hehe. Jak poukladam korale, przeniose reefmaxa, odsune telewizor to moze po niedzieli wrzuce fote calosci plus czekoladowe piekne zielono zolto jakies tam rhodactisy, ktore bede chciał zbyc z baniaka.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysiadaj mowie Ci, przyjezdzaj. Nie ma bunkrow ale tez jest za***iscie!

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

tak sie bawi bialy chlopak z egzotyczna woda w baniaku na polskim systemie (Aquaforest + Aquatrend) hehe


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 2,5 roku RM wyjeżdża z salonu. W koncu bedzie wiecej przestrzeni. RM jest w trakcie stopniowego wyjmowania korali. Bedzie to taki baniak do aktualnych potrzeb. Ciekawostka zdjęcie od tyłu co sie wydarzyło przez ten czas od startu na zapleczu :)

gallery_11089_1646_29057.jpg

edit.

widze, ze na dodatek symboliki wydarzenia puknął sie okrągły post nr 5000 :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Ty tam makaron z rosołu włożyłeś? :whistle:


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po niedzielnym obiadku troche wpadło ;)


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co miales w ostatniej komorze zamiast patykow?

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ladne rurowki, no I przy okazji w koncu widac co kryje reefmax. To co wycialem z Resuna dsm 500 czyli Boyu jest nieporozumieniem.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie macie pojęcia jak cieszę się tym swoim baniaczkiem. Nawet dino, które wolno ustępuje, ale nie może odpuścić jest przyjemniejsze od tych przykrych tematów, jakie dzisiaj przeczytałem. No więc w moim świecie dzieje się. Ze skałki w Reefmaksie zdarłem zoa i xenie i dzisiaj przeniosę na niej kolejne patyki do duzego baniaka. Jest na niej taki sam fioletowy sps jak analogiczny w nowym baniaku, który po tygodniu czasu zbielał, ale nadal intensywnie polipuje (od ponad miesiąca). Nie wiem, czy to stylophora, czy Seriatopora Caliendrum.

IMG_1070.JPG

Teraz zdradzę Wam coś. Baniak zalany był w 60% wodą z podmian (baniaków FO), a reszta uzupełniona swieżą solanką na ubogiej soli. Tą ubogą w pierwiastki wodą zalałem poklejoną suchą skałę, której w żaden sposób nie przygotowywałem wcześniej (skoro była dobrze magazynowana). Do dnia dzisiejszego od lipca jedynie co to podbiłem prochami CA MG KH, a tak dozuję w tym baniaku jedynie różnej maści pokarmy. Gdyby nie dino, wcześniej zacząłbym bawić się odzyskiwanie kolorków tego spsa (podmiany + suple). No ale skoro tak jest jak jest, a mam drugą szczepkę w reefmaksie, to chcę zobaczyć jak zachowa się ona dając ją na boku akwarium, a nie w centrum. Widoczną zieloną pavonę muszę spróbować dać w inne miejsce. Pierwsza szczepka acry jaką wsadziłem iles postów temu do baniaka ma sie super. Dla bardziej wymagajacych acr to woda jest jeszcze mocno nieodpowiednia

IMG_1087c.jpg

Caulastrea fluo miażdży mi system prędkością przyrostu nowych główek. Rośnie w oczach.

IMG_1069.JPG

poniżej rhodactisy, o ktore pytaliście na pw, jakie wyjadą z reefmaksa. Pierwsze zdjęcie słabo widać (na dniach spalił sie statecznik po raz kolejny w RM). Probowałem do swiatła obrocic skałkę, ale i tak ciezko bylo cos zrobić przez profilowana szybe. Kolorek różne odcienie pięknej czekolady, z delikatną poświatą zieleni ze środka.

IMG_1078a.JPG

no i kolejny, w wnętrza mocne fluo zieleni bije.

IMG_1079.JPG

Na koniec kawałek lobophylii, która puszy się dumnie cały dzień, a obok nie gorsza monti tależowa, którą przełożyłem do baniaka tydzien-dwa temu. Przyrosty ma ładne, idą w górę (biała obwódka).

IMG_1077.JPG

no i to by było na tyle. Ide sprzątać bajzel towarzyszący tym przemeblowaniom.

pozdrawiam

Mariusz


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba podejdę do lustra i poproszę moda o usunięcie spamu :hrhr:


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co się stało temu borsuku z postu #375 - wygląda jak zombie? Fotka tylko tak wyszła, czy faktycznie bida z nim?

Edytowane przez ZenonPL (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

borsuk ma się fantastycznie co widać po jego okrągłym brzuchu i ciekawości bycia wszędzie

wlasnie skonczylem na dzis grzebać w reefmaksie

nowa aranżacja skalna (stara skała) jeszcze nie gotowa

ale juz miażdży :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to taka pora roku

ale ogromnie cieszą mnie moje 2 baniaki

sporo sie w nich dzieje

jest spora niewiadoma

sporo zmian nastąpiło

roszada obsady, przekładki z jednego do drugiego

+ nowe korale

marzenia są

mam nadzieje, że i wyniki pokryją się choć w części z nimi

szczepki poklejone, mam nadzieje, że bardzo ich nie zmaltretowałem w podróży i przy klejeniu

AnT - dzieki

w baniaku głównym zmieniłem szklaną grzałkę na tytanową z termostatem. Może dołożę dla pewności dodatkowy termostat.

Teraz w końcu zamaskuję wszystkie kable by jakiś to wygląd godny salonu miało :)

Już nie mogę się doczekać jutra, co przyniesie poranek, dzień kolejny :) Trzymajcie kciuki

pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem właśnie ogłoszenie

i przypomniała mi sie stara fotka RM

gallery_11089_1425_29462.jpg

Szczena mi opada, gdy patrze na to zdjęcie. Ale żeby nie bylo tak kolorowo. Kumulacja takiej ilości mnogich form życia z różnych srodowisk naturalnym w 100 litrach wody nie może trwać wiecznie i być pasmem niekończących sie sukcesów. Wojna chemiczna spotęgowana dodatkowo roszadami przy nowym baniaku oraz licznymi wyjazdami odbiła się strasznie na wielu koralach pokazujących swą siłę i wolę dominacji. Także kto jeszcze nie ma świadomości niech ten post będzie przestrogą i ostrzeżeniem, że nie wszystko co nam się podoba jest dobre dla zwierzaków i miejmy to na uwadze obsadzając swe baniaki.

pozdrawiam

Mariusz


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę zdjęć porobiłem przez weekend

sił dziś mam na pokazanie 3

moze nie najladniejszych, ale akuratnych dla mnie...

Żagiewka, nie często ją widzę

to ona widzi mnie :D

zagiewka-m.jpg

W końcu w salonu wyjechał reefmax i na baniak nowy mozna patrzeć również z boku.

tak to wygląda na chwilę obecną. Sporo jeszcze sie zmieni.

bok%2520360%2520XI%25202012.jpg

18cm. Ma ktoś dłuższego ogórka w słonej wodzie :D ?

ogor-net.jpg

pozdrawiam

Mariusz


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zebys sie nie zdziwil co ludzie wkladaja do akwarium :popo:

powaznie, to okazik ladny :)


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Falco piękny, sam na takiego poluje, nawet mam w pewnym sklepie zarezerwowanego na kwarantannie, tylko nie jest tak pięknie czerwony, ciekaw jestem, czy po prostu jest młody, czy już stary ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam i je lubie, mimo ze w zasoleniu 1,016 tak sie nie wybarwiaja

moIA4.jpg


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stasiu, ja mam do nich dodatek :D podobno kolorów można nałapać :)

Wyborowa woda

Lufcik, sorry za offtop :) ale nie mogłem się powstrzymać :D

Wyczyścisz sobie temat :p

Edytowane przez luft (wyświetl historię edycji)

Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, nie ma co czyscic

Staszek, mowisz, ze nie dlugosc a grubosc sie liczy hehe. Co racja to racja

teraz cos z lotu ptaka

IMG_1256c.jpg

img_1254a.jpg

IMG_1258.JPG


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testuje forum z nowego telefonu. Pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.