Skocz do zawartości
mariusz100

filtr

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie jest to moj pierwszy wpis zatem pozdrawim wszystkich

mam akwarium z paletkami 375l i chcialbym zmienic na morskie i jestem ciekaw czy mozna zastosowac te same filtry zewnetrzne jbl1500 tetra1200 jezeli tak to co mam do nizh wlozyc,

z gory dziekoje za odpowiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Z tego co widziałem to jest filtr kaskadowy.Ja nie jestem super znawcą bo dopiero początkuje ale zdaje mi się że najlepszym rozwiązaniem będzie odpieniacz.


60x30x35 (60L)+12cm (17L) tylny panel./Odpieniacz Miniflotor Aqua Medic/Koralia Nano x3/Oświetlenie Hagen GLO 4x24 W ATI 1 x Aquablue Special 24W 1 x ATI Blue Plus 24W T5 1 x ATI Purple Plus 24 W oraz 1 x Blau Actinic 24 W/ Grzałka JAGER 50 W/LR-7KG,LS-4,5Kg/obieg LOC-LINE EHEIM 1000 =

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpieniacz moge dokopic do tych filtrow

sa to filtry kubelkowe nie kaskady

pkt. 6 Regulaminu, używaj proszę opcji "edytuj"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, witaj na forum :)

Wpisz w SZUKAJ na forum " filtr kubełkowy" a wyskoczą odpowiedzi.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden filtr się nie nadaje do morskiego.Do takiego litrażu przede wszystkim sporo żywej skały i porządny odpieniacz


120x43x50 plus sump,cyrkulacja 2x5000,odpieniacz diy na pompie octopus wirnik igiełkowy 1000l/h,oświetlenia 2x54 i 2x39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 375l sump to podstawa.Widzę ż nic nie cztałeś forum co i jak w morskim


120x43x50 plus sump,cyrkulacja 2x5000,odpieniacz diy na pompie octopus wirnik igiełkowy 1000l/h,oświetlenia 2x54 i 2x39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#281360 sylwekg :

Żaden filtr się nie nadaje do morskiego.

A to dlaczego się nie nadaje? Odpieniacz swoją drogą, ale jak ktoś ma na zapasie dobre filtry, czy to wewnętrzne, czy kubełkowe, przecież spokojnie można użyć. Zalety tylko co się wkłada do środka, jaki materiał. Np fizelina, węgiel. Dlaczego ma to stać w szafie, jak może być dobrze spożytkowane?


cc183b31859f2d3073f0571477a8ac16u1871a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mariusz100 czy Sylweq napisał że bez sumpa ?

Poczytaj na spokojnie forum.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie ale skoro mam dwa kubly to znacz ze nie mam sumpa

ok biore sie za czytanie .chcialem tak na szybkiego znac odpowiec bo to zawsze cos mozna zaoszczedzic

pkt. 6 Regulaminu, ponownie proszę o korzystanie z opcji "edytuj".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#281366 grzejanc :
#281360 sylwekg :

Żaden filtr się nie nadaje do morskiego.

A to dlaczego się nie nadaje? Odpieniacz swoją drogą, ale jak ktoś ma na zapasie dobre filtry, czy to wewnętrzne, czy kubełkowe, przecież spokojnie można użyć. Zalety tylko co się wkłada do środka, jaki materiał. Np fizelina, węgiel. Dlaczego ma to stać w szafie, jak może być dobrze spożytkowane?

z tego co zrozumiałem kolegę to chodziło mu o zastosowanie filtrów jako filtracji głównej a nie wkładania absorwerów a to już inna bajka


120x43x50 plus sump,cyrkulacja 2x5000,odpieniacz diy na pompie octopus wirnik igiełkowy 1000l/h,oświetlenia 2x54 i 2x39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#281371 sylwekg :

z tego co zrozumiałem kolegę to chodziło mu o zastosowanie filtrów jako filtracji głównej a nie wkładania absorwerów a to już inna bajka

No to chyba długo na tym system nie pojedzie, chyba że przerobi filtr kubełkowy na zewnętrznego sumpa a do środka zmieści odpieniacz. Ale może także zrobić zamknięty system zewnętrzny, nie potrzeba szkła jak ktoś się uprze, tylko problem może być z opanowaniem wszystkiego, czyszczeniem itp...


cc183b31859f2d3073f0571477a8ac16u1871a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kubla jest swietny odmulacz :) bardzo sobie chwale to rozwiazanie :D

Poza tym w pierwszych tygodniach nie zaszkodzi miec filtr mechaniczny. W koncu sporo syfu sie blaka po akwarium w tym okresie i moim zdaniem lepiej zbierac to na gabke niz wpychac w skaly czy piasek pompami i liczyc na odpieniacz czy bakterie.

Kolega szybko dojdzie do tego, ze sump musi byc. Odpieniacz tez raczej bardzo wskazany. Zwlaszcza dla poczatkujacego. Kazdy kiedys zaczynal - wiec troche wyrozumialosci panowie :D

pozdrawiam

lukasz


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

poczytalem wczoraj troszke i zdecydowalem ze te filtry to zly pomysl,postanowilem sprzedac caly komplet (akwarium z calym osprzetem) ikupic cos takiego

http://allegro.pl/item1120609305_zestaw_maxi_akwarium_morskie_odpieniacz_sump_pompy.html

prosze wyrazcie swaja opinie na temat tego baniaczka .czy osprzet jest dobry jokosciowo i czy moze cos trzeba jeszcze dolozyc,a moze jest to za duze jak na pirwsze morskie akwarium ,no i cena czy nie jest za wysoka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mnie to nie powaliło na nogi, sam zrobisz taniej o jakieś 30 %


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i czy wogole wyslali by do UK.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dostawa do uk nie mam problemow na wlasna reke przywioze .chodzi mi o osprzet o jakosc ,sam nie wiem czy dalbym rade zlozyc bo to pirwsze a nie znam nikogo w moim miescie kto by mial akwarium i cos podpowiedzial i doradzil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Argus to niezła firma,ale mogą laikom zakładać baniaki.Lepiej sam wszystko zrób bo Sam go będziesz prowadził a nie oni.Na pewno też zaoszczędzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitac kolejnego posolonego na wyspach:waving

Mariusz chyba nie bardzo sie oplaca siciagac towar z Polski nawet jezeli masz mozliwosc zrobienia tego na wlasna reke.

Wszystko jest w UK i w wiekszosci tansze. Kompletujac sprzet nowy czy uzywany mozna naprawde zaoszczedzic. Tutaj stronka gdzie naprawde mozna wyhaczyc okazje. Jezeli nie mieszkasz daleko wpadaj na pyfko. Pomozemy, poradzimy, posolimy:)

Tutaj mozesz zamowic kompletne akwarium z szafka. Z szafki licza strasznie duzo ale w B&Q albo w Wickes kupisz wszystko co potrzebne by zrobic stelaz i ladnie go obudowac. Spokojnie zmiescisz sie 120-150 funtach. Jezeli nie masz narzedzi ani od kogo pozyczyc to mysle ze taki gotowiec z wszystkimi dodatkami powinien Cie zadowolic.

Jezli chodzi o kubelki to mozna je stosowac, ale najpierw polecam zrozumiec na czym polega filtracja w akwarium morskim a potem po kilku miesiacch doswiadczenia zrobic z niego uzytek na kilka sposobow.

PS. Zostawiam numer na priv:waving


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.