Skocz do zawartości
Kris_77

Akwarium FO

Rekomendowane odpowiedzi

#282695 R@F@L :

kris_77 tu masz te rybcie co pokazałes

gregor.gg poco ci tak mocne swiatło przy FO.

Ryby bardzo ładne,ale fakt,zero aranżacji.Wyglądają te baniaki jak w sklepie zoologicznym.Dziś pomyślałem,czy właśnie w pracy postawić zbiornik FO,ale mały bo miejsca nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jeszcze tylko wygrać w totka i akwarium będzie. :nono

BTW te ryby to kolejny ryzykowny zakup ChingChaia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dość mocno ryzykuje - głownie z tymi achillesami :nono ale czas pokaże - na razie jego zbiornik powala - nawet trudno nazwać to zbiornikiem - to rafa :)

ale jeśli chodzi o jego zbiornik to właśnie fajnie jest zbudowany - niska podbudowa i wysoka tafla...

a co do kosztów - to patrze na ceny ryb i o dziwo nie są aż tak drogie...

w porównaniu do rafy wychodzi duuużo taniej.. w wolnej chwili policzę sobie ile mogłoby takie powiedzmy 1000 litrów kosztować ...


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma też kilka ustników, rozgwiazdy wcinające korale. Ale samo akwarium - bajka.

W FO chyba odpieniacz stanowi większość ceny. I IMO 1000l to minimum, żeby coś fajnego mogło z tego wyjść. W sumie ciekawa jestem, jak duże musiało by być akwarium, żeby mogły komfortowo żyć ryby z załączonego przeze mnie zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby były brane młode to na pewno w 1000 litrów przy dobrej aranżacji skalnej by sobie poradziły - a już w 1500 na bank :nono

wiadomo, że w akwarystyce nie ma raczej miejsca na komfort :) troszkę to naginamy - niestety


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odchodzi koszt oświetlenia, absorberów, ballingów, mikroelementów i innych cudów. Korale też się karmi. Sporo osób wrzuca 8-10 kostek dziennie, to chyba tyloma by się te ryby najadły...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wypasione wargatki

p-24060-coris-wrasse.jpg

szczególnie młody osobnik

p-75839-harlequin-tusk.jpg

p-24074-Bird-Wrasse.jpg

niby zwykły ale ten zielony bardzo mi się podoba - chyba temu, że brakuje mi na rafie zielonych ryb :nono

co do kosztów utrzymania - musi być znacznie taniej - prąd, sól, chemia... rzadziej wymieniane świetlówki..


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam miejsce w pracy na najwyżej 240 litrów,musiałbym wybrać małe gatunki.:nono

Nie wiem czy takie małe jest w ogóle sens stawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tak jak piszesz odpada sporo kosztow przy FO i to mi sie tez podoba bo nie potzreba miec idealnych parametrow,no i wymiana zarnikow i swietlowek tez nie jest konieczn jak przy rafie

i dlatego mocno sie zastanawiam nad wlasnie FO bo ryby sa bajecznie kolorowe,a kilka miekasow tez mozna trzymac jakas xenie tej zadna ryba nie ruszy a zawsze cos sie bedzie ruszac hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze pycha też o takim akwarium myśle


New project 75×60×60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazdy kto ma zbiornik mysli o innym.


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy dobrej ilosci LR I mocnego skimera moza dac spokojnie

0.8 cm/Litr wody ryb(tz przelicznik).Dobranie rodzajow ryb (zeby

Sie nie ganialy),rodzaju czyszcacych ryb I krabow jest wazny.

Szczegulnie ryby drapiezne I toksyczne moga czsami

zalatwic baniak.Koszty mniejsze o okolo 40%,ale koszt ryb doprowadza

Do takich samych wydatkow jak z reefom.

Sam sie przejechalem jak ospa caly baniak wysadzila

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slawekkrzyzanowski czyli miałes zbiornik FO ??


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak ale jesli wylacza ci prad na kilka godzin to padna wszystkie korale ,wiec i tu jest ryzyko i przy FO chodzi tu bardziej o wydatki typu baling,suplementy,wymiana zarnikow-swietlowek i oczywiscie przy FO nie potzreba takiego mocnego oswietlenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slawekkrzyzanowski - ospą można i wysadzić baniak z rafą - ale w FO można dać niższe zasolenie niż na rafie i na stałe wpiąć w obieg UV-ke - ale i tak kwarantanny nic nie zastąpi ..

zastanawia mnie ten przelicznik - wiem, że jest umowny - ale jaki rozmiar ryb brać? - docelowy?

masz jakieś zdjęcie swego starego FO?

a jak to jest z toksycznością i drapieżnikami?

możesz jakoś opisać to na przykładzie mojego lub Ewaise zestawu? :nono


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm w 240l to nie można chyba poszaleć. Może centopygi... małe toto, ale za to bardzo ruchliwe. Przynajmniej mój loriculus. I niestety te ładne są też agresywne :/

Slawek - ale ustniki i drapieżniki nie są drogie. Taki anthias kosztuje 100zł a trzeba kupić 10 - to już 1000, do tego pokolce (od 150zł wzwyż). Ustniki widziałam w cenach 100-400 (tylko jeden z wklejonych przeze mnie jest drogi)... W rafowym będę mieć ok 30 ryb, w FO te 16 wklejonych przeze mnie to byłby już dość, więc cenowo myślę że było by porównywalnie, jeśli nie mniej niż w rafowym.

Co nie zmienia faktu, że i tak finanse mi nie pozwolą na drugie duże akwarium. Jeszcze :nono

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak mysle ze same ryby wyjda taniej niz rafa,pomijajac fakt ze niektore ladne i rzadkie acropory tez ladnie kosztuja nie mowiac o kolorowych lps-ach,wiec suma samych ryb bedzie sporo nizsza ,a efekt moze byc powalajacy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efekt moze byc powalajacy ale przez pierwsze 2h patrzenia ,takie akwaria (ze wzgledu na swa bezobslugowosc) nadaja sie do lokali gdzie przemieszcza sie duzo osob poczekalnie ,restauracje ,biura .Dla pasjonaty takze jednak takie akwarium moze sie szybko znudzic przez ta wlasnie swoja bezobslugowosc ,nie wiem jak Wy ale gdybym to ryby stawial na pierwszym planie pozostalbym przy Malawi i Tanganice .Oczywiscie miec rafowe+FO to marzenie cud miod bajka ,ale samo FO ??? nieee...


Bylo cos ,a jest nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#282793 R@F@L :

Slawekkrzyzanowski czyli miałes zbiornik FO ??

Tak jakies 8 lat.Teraz jest tz poligonem do

Testowania nowych filtrow do polimerow.

Sk

Ps Ozon I Uv filtry sa najbardziej wydajne przy Fish only tenkach

Oz dwa razy na tydzien(15min prosto do skimera)

Uv pomoze go trzymac poza tenkiem(24/7).Na www sa tabele ktore

Ryby bedom razem moga mieszkac.Toksyczne czasmie zotruja caly baniak

Pod wplywem stresu albo zdechnieciu wydadaje swoje toksyny .(np.krowa morska)


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze Błazenek pisze :)

też uważam, ze same FO mogło by być za mało - więc na pewno jakaś mała rafka musiała by być obok - z samymi cukierkami :)

samo FO właśnie doskonale sprawdziło by się w biurze podróży, hotelu czy restauracji :)

ehh fajny temat - tak sobie pomarzyć :nono

no ale wracając do sedna - szukamy tego powalającego efektu? są gdzieś takie akwaria? :) czy wciąż my o yeti gadamy :)


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#282808 Błazenek :

Efekt moze byc powalajacy ale przez pierwsze 2h patrzenia ,takie akwaria (ze wzgledu na swa bezobslugowosc) nadaja sie do lokali gdzie przemieszcza sie duzo osob poczekalnie ,restauracje ,biura .Dla pasjonaty takze jednak takie akwarium moze sie szybko znudzic przez ta wlasnie swoja bezobslugowosc ,nie wiem jak Wy ale gdybym to ryby stawial na pierwszym planie pozostalbym przy Malawi i Tanganice .Oczywiscie miec rafowe+FO to marzenie cud miod bajka ,ale samo FO ??? nieee...

To już napisałem w drugim poście.Jak nie ma przy tym roboty to już tak nie kręci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz kilkakrotnie szukałem takich zbiornikow FO ale nic ciekawego nie znalazłem.


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.