Skocz do zawartości
mariuszduch

Moj RM

Rekomendowane odpowiedzi

Baniak wystartował 27.04.2010

Fotka z telefonu:waving

cyrkulacja-new jet 1200 +hydor deflector ,coralia 1600,1500,900

oświetlenie-3*24w t5 plus 1* 24w t5 actinic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tam robi hepatus?!


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:banghead pokolec w takim zbiorniku?? wejdz sam do pojemnika 2mx2m i posiedź tak... 25 lat... będzie Ci wygodnie??:nono:

ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeeh, teraz w handlu są hepatusy 3 - 4 cm wielkości, taki mały raczej na razie będzie sobie radził ale na większego to już za mało miejsca


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedziano mi w jednym z warszawskich sklepów że tej wielkości spokojnie można dac do RM

PS:czy czyścić glony wapienne bo u wszystkich tak ładnie i czysto ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby są małe hepatusy, ale czy one w takim małym akwarium nie skarłowacieją?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą to ostatnio słyszałem o hepatusie, który miał conajmniej 4 lata i mial 8cm długości max. jakaś wersja karłowata? Był odkupiony właśnie od osoby, która trzymała go w małym zbiorniku, jest coś takiego możliwe? Sam ostatnio widziałem hepatusa 2cm za 90zł i zastanawiałem się, czy nie kupić go na jakiś czas do mnie, a później sprzedać do większego zbiornika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek ze sklepu powiedział że ten hepatus może być w RM wiec go kupiłem proszę nie linczujcie mnie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#282719 mariuszduch :

Tomek ze sklepu powiedział że ten hepatus może być w RM wiec go kupiłem proszę nie linczujcie mnie !

Spokojnie, nikt Cię nie linczuje. Po prostu hepatus rośnie bardzo szybko i istnieje szansa, że w za małym zbiorniku tempo jego wzrostu zostanie spowolnione a rybka skarłowacieje. Lizard pisał o takim przypadku. Ja bym nawet takiego 1cm do RM nie dała, ale są i tacy co by do 600l go nie wpuścili.

Co do glonów wapiennych, ładnie wygląda czyste czarne tło, jak masz chęci i czas to czyść, mi by się chyba nie chciało :nono

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uwazam ze to juz kwestia podejscia czlowieka do tematu. pomijajac aspekt meczenia zwierząt, to nie jest tak na prawde nic nowego - miniaturyzacja psów, mutacje kotów. pamietam swoje początki przed laty z akwariami słodkowodnymi... za małolata chciało sie sprobowac niemal wszystkiego, "zmiescic słonia w szklance".

w przypadku zycia hepatusa w malej solniczce skarłowacieje. tak czy siak trzymamy życie w klatce, a granica czy postepuje sie godnie czy nie zalezy od punktu widzenia. ja osobiscie nigdy w zyciu nie włożylbym hepatusa do RM. Mimo to rozumiem, to przepiekna ryba!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli hepek za jakiś czas zmieni właściciela :nono A co do glonów to mnie też sie nie chce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... ja na Twoim miejscu wywaliłbym jeszcze ten gryz koralowy i dał biały piasek :nono

Co do hepatusa, sam się zastanawiałem i zastanawiam za każdym razem, by przygarnąc takiego malucha do swoich 52 litrów, 2cm rybka sprawia, że tracę zmysły i zawsze sobie powtarzam, popływa u mnie kilka miesięcy, a później oddam w dobre ręce zdrową i pewną rybkę.. Narazie jednak się nie zdecydowałem i nie wiem czy zdecyduje :) ehh piękna ryba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grys poszedl bo niemiałem nic innego pod ręką , a chciałem wsystartowac jak najszybciej :nono Wiecie jak to jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ziemniok :nono

A co myślicie o cyrkulacji i oświetleniu ? Wystarczy czy jeszcze dołożyć światła ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zrobić zdjęcia systemu oświetlenia ??? Bo masz 4 świetlówki... chciał bym zobaczyć jak to zamontowałeś...

Moim zdaniem cyrkulacje masz ok. A nawet nad to..


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pokrywy wywalilem oprawki hermetyczne i zamieniłem na bryzgoszczelne , można zrobić to ze wszystkimi i wtedy robi sie jeszcze wiecej miejsca.

Dodatkowe swietlowki podlaczone sa pod dlawik elektroniczny i to wszystko.

Nikt na to niewpadł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po sugestii dziś zmieniłem żwir na żwirek

Dziękuję za pomoc Panu Andrzejowi (kocan1)

Foto godzina po zmianie podłoża

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

świetne rozwiązanie.. :nono w taki sposób można przystosować zbiornik do bardziej wymagających korali... muszę nad tym pomyśleć... A wpiąłeś się w oryginalną instalacje czy oddzielna??

Ja osobiście chciałem diody umieścić na aluminiowej listwie... i wsadzić ją pomiędzy świetlówki.

Ale to rozwiązanie chyba jest optymalne pod względem przeróbek i kosztów.


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowa świetlówka jest na osobnym dlawiku reszta jest zasilana z orginalnej instalacji bez cięcia (gwarancja) :nono

Przy takim układzie jest miejsce na jeszcze 1 lub 2 świetlówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

96 wat to ładny wynik na 80 litrów..:nono


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o moc to fajnie,tylko niemam pomysłu na barwę

W tej chwili jest 1 aktynika 1 orginal 10000 i 2 dodatkowe blau 15000 i jakoś tak mi niepasuje , ale fakt jasno jest :nono

Jakieś sugestie ?

Nie piszemy post pod postem.

mintaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczyściłbym tylną szybę. A odnośnie hepatusa to Tomek ze sklepu powie Ci że wszystko się do RM nadaje, aby tylko sprzedać. Mam nadzieję, że nie będzie się męczył...


cc183b31859f2d3073f0571477a8ac16u1871a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.