Skocz do zawartości
Anczee

nano reef 20L

Rekomendowane odpowiedzi

Że tak wtrace się ale ERYBKA nie miesci się na Górczewskiej.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grochowska - pomyliło mi się :) - poprawiłam , w każdym razie tam jeżdżę :)

Edit:

Dziś przybył do nas nowy domownik :) oto on a raczej ona :D

img0047cj.jpg

a to ogólny widok na to co się dzieje po ponad dwóch tygodniach od kupna baniaczka :D

img0057km.jpg

img0059amd.jpg

pięknie się wszystko zmienia :)


Przebywając z kotem w bliskiej zażyłości można się nabawić kompleksu niższości :)

nano-reef 20L kupiony-13.IX.2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super ta skałka z zoa. Życzę powodzenia i będę tu zaglądał, bo sam planuję podobny zbiorniczek :)


Pozdrawiam,

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#286630 Anczee :

Mogę prosić o przeniesie mojego wątku do "nasze akwaria"? i usunięcie postu po operacji :clapping Dziękuje :strutin

Bardzo proszę - temat przesunięty :)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki nika :clapping

Topielec, Ona - skałka rzeczywiście jest śliczna , wczoraj jeszcze czerwone cuda nie były tak wielkie jak dzisiaj aż się zdziwiłam jak dziś zobaczyłam jakie są piękne i duże :strutin Zoa ślicznie się pootwierały a discosoma tak się porozkładały że są o wiele większe niż wczoraj i niż w sklepie jak je widziałam :)Niesamowite! :)

Krewetka czuje się bardzo dobrze natomiast krabik czerwony chyba troszkę wystraszony bo od wczoraj siedzi na samym szczycie podwodnej skały :) i nie widzi mu się chyba z niej zejść , mam nadzieje że nie będzie miał z tego powodu depresji ? :)


Przebywając z kotem w bliskiej zażyłości można się nabawić kompleksu niższości :)

nano-reef 20L kupiony-13.IX.2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oto parę fotek z dziś :clapping

Pięknotek czerwony :strutin

img0095go.jpg

Poniżej zielony ufoludek :)

img0093oz.jpg

I całość :)

img0108lz.jpg

Mam nadzieje że się podoba baniaczek :)


Przebywając z kotem w bliskiej zażyłości można się nabawić kompleksu niższości :)

nano-reef 20L kupiony-13.IX.2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że działa , dzis zaobserwuje na ile :clapping Ale buszuje krewecia równo :strutin Na głodną nie wygląda :)


Przebywając z kotem w bliskiej zażyłości można się nabawić kompleksu niższości :)

nano-reef 20L kupiony-13.IX.2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piekne kolorki, no i widac dobra reke do zdjec :tongues Mam nadzieje ze moje wyjdzie rownie pieknie :D


ff37c322e831cc203da4ccb0e5154311u1046a915.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z obserwacji wynika że krewecia zjada aiptazje :) :) :) Na razie wszystko sobie spokojnie dojrzewa :) i jest naprawde pięknie ... takie małe pudełeczko a takie cudowne , czasem szkoda mi spać :) bo wolę popatrzeć jak wszystko żyje :)Mam nadzieje że niedługo pojawi się błazenek mini błazenek :)


Przebywając z kotem w bliskiej zażyłości można się nabawić kompleksu niższości :)

nano-reef 20L kupiony-13.IX.2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:con ludzie jak chcecie sie bawic w ryby to postawcie akwarium tak przynajmniej 50l i sie za to bierzcie ,w 20l sloiku to mozna krabika trzymac a nie rybe ,myslicie ze jak ryby sa male to nie potrzebuja przestrzeni do plywania ?Co z tego ze blazenek mini ?Jak jest dziecko male to trzymacie je w klatce a dopiero potem pokoj stawiacie ?Wbrew pozorom blazenki to nie sa takie malusienkie ryby.


Bylo cos ,a jest nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#288900 Błazenek :

:con ludzie jak chcecie sie bawic w ryby to postawcie akwarium tak przynajmniej 50l i sie za to bierzcie ,w 20l sloiku to mozna krabika trzymac a nie rybe ,myslicie ze jak ryby sa male to nie potrzebuja przestrzeni do plywania ?Co z tego ze blazenek mini ?Jak jest dziecko male to trzymacie je w klatce a dopiero potem pokoj stawiacie ?Wbrew pozorom blazenki to nie sa takie malusienkie ryby.

W 50l lub 80l to niektórzy potrfią trzymać pokolca i coś jeszcze by było ładnie i kontastowo, błazenki to sa rybki które mało się przemieszczają i najczęsciej nie oddalają się na płetwe od ukwiała.

Może i 20l to zamało dla parki dorosłych błaznów ale maluchy moga się spokojnie podchować.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie trzymaja malpy na łańcuchu w ogrodku co nie znaczy ze jest to dobre ,Anczee nie wspomniala slowem o ukwiale dlatego nie wzialem go pod uwage jesli blazenki to nie sa ruchliwe ryby to widocznie trafilem na okazy z ADHD :) ukwiala nie maja i ganiają po calym zbiorniku

Pozdrawiam


Bylo cos ,a jest nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pary swoich błaznów nie widziałem nigdy dalej niz 10-15 centymetrów do ukawiała, moje nawet nie wiedzą co się dzieje po drugiej stronie zbiornika. A tak na serio to trzymam 10 sztuk maluszków w 15 litrowym kotniku umieszczonym w sumpie i co bym nie chciał zrobic to wiecej miejsca im nie zapewnie bo warunki takie a nie inne. A juz wole oddac je ludzią choćby do 20l by miały dobrą opieke niż sprzedać do sklepu i nie wiedzieć gdzie trafią.

Błazeniek masz racje w tym co piszesz ale tak na prawde nawet w 1200litrach jest zamało miejsca na pokolce czy inne ryby.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jednak załóż swój temat:)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błazenek-Ancze jak na razie błazenków nie ma więc dyskusja jest chyba zbędna ... a ukwiał na pewno by był!

O wiele ciekawsze jest to że padła mi krewetka a krabik ma świetną wyżerkę - straszne ... i zachodzę w głowę dlaczego.Wszystko rozwija się świetnie, koralki pięknie , krabik i ślimaki buszują.Wodę podmieniam równo co 7 dni , zasolenie 1023-1024 cały czas na takim samym poziomie , temperatura 22-24 ... Bardzo przykra sprawa z krewecią :) i nie wiem co może być nie tak :) .Zauważyłam że jest wiele małych robaczków na szybie ( wcześniej pisałam o nich i nawet jest zdjęcie takiego malutkiego parę postów wstecz na niebieskim tle)... Normalnie mi smutno ...


Przebywając z kotem w bliskiej zażyłości można się nabawić kompleksu niższości :)

nano-reef 20L kupiony-13.IX.2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może padła przez skoki temperatury właśnie? zainwestuj se w grzałeczkę aquaela plastikowa z termostatem 40 zł


Jest : BofT'owe +/- 288l w obiegu; 2x Maxpect Ethereal + ICV6, AquaMedic DC Runner 3.2, Gyre XF-330, Maxspect MJ- SK400, ~30kg rock, 10kg sand.

Było :  Mój Reefmax - Tunze 9002, 2 x Koralia nano 1600, Newjet1200, 1 x Ati Actinic, Aquablue plus, Aquablue special, ~15kg LR, ~6kg LS - start 13.01.2011 i nowy baniak 20L a w nim troche skałki i żwirku koralowego + krewetka modliszkowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro kupuje grzałkę w takim razie ... biedna krewecia :)


Przebywając z kotem w bliskiej zażyłości można się nabawić kompleksu niższości :)

nano-reef 20L kupiony-13.IX.2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A inne parametry wody sprawdzasz ?


Jest : BofT'owe +/- 288l w obiegu; 2x Maxpect Ethereal + ICV6, AquaMedic DC Runner 3.2, Gyre XF-330, Maxspect MJ- SK400, ~30kg rock, 10kg sand.

Było :  Mój Reefmax - Tunze 9002, 2 x Koralia nano 1600, Newjet1200, 1 x Ati Actinic, Aquablue plus, Aquablue special, ~15kg LR, ~6kg LS - start 13.01.2011 i nowy baniak 20L a w nim troche skałki i żwirku koralowego + krewetka modliszkowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#289469 boft :

Może padła przez skoki temperatury właśnie? zainwestuj se w grzałeczkę aquaela plastikowa z termostatem 40 zł

Mnie wlasnie wczoraj taka grzelka zrobila BUM - babelki w akwa dym i smrod w mieszkaniu. A ja wlasnie wyjezdzalem. Zrobilem doslownie ostatni look na akwa przed wyjsciem z domu.

I to juz druga grzalka z tej serii.


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pracuje bez zarzutu, widziałem ze na forum ludzie tez ich używają, na zdjęciach widać ze Natan używał jej w swojej 25tce. Ja ja wybrałem głownie dlatego, że jest nietłukąca i wąska.


Jest : BofT'owe +/- 288l w obiegu; 2x Maxpect Ethereal + ICV6, AquaMedic DC Runner 3.2, Gyre XF-330, Maxspect MJ- SK400, ~30kg rock, 10kg sand.

Było :  Mój Reefmax - Tunze 9002, 2 x Koralia nano 1600, Newjet1200, 1 x Ati Actinic, Aquablue plus, Aquablue special, ~15kg LR, ~6kg LS - start 13.01.2011 i nowy baniak 20L a w nim troche skałki i żwirku koralowego + krewetka modliszkowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może przez osmozę wlewana , krewecie są bardzo wrażliwe na zasolenie ... może za szybko dolewałam ... może temperatura za niska 22 - dziś jest 24 ... na razie w erybce odradzono mi zakupywać nowej krewetki za 2 tygodnie dopiero , więc poczekam ... smutna sprawa bo żyjątko pokochałam ... ech


Przebywając z kotem w bliskiej zażyłości można się nabawić kompleksu niższości :)

nano-reef 20L kupiony-13.IX.2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.