Skocz do zawartości
Tester

Jaka komorka dla mamy? SE Zylo / SE Elm / Nokia6700

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

Mama zapytala mnie jaki telefon wziasc na przedluzenie umowy. Uwzgledniajac kontrakt w Erze ma 4 opcje

SE Zylo

SE W995

SE Elm

Nokia 6700

Matula ma ponad 60 lat i ogolnie nie jest gadzeciarka natomiast jak na swoje lata calkiem dobrze sobie radzi z obsluga sprzetu roznorakiego i to nie tylko ogolne sprawy ale rowniez te bardziej skomplikowane. Obecnie ma mojego starego SE K800i i przyznam ze zna go na wylot.

Wymagnia ogolne:

ergonomia, latwosc w uzyciu, czytelnosc ekranu, wygodne klawisze, muzyki poslucha, a i mapa z nawigacja by sie przydala jakby na rower wsiadla. Telefon ma byc fajny i ogolnie super bo moja mama tez jest super.

Co polecacie i jakie doswiadczenia macie z tymi telefonami?

Dzieki za rady

Bartek


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba się raczej zastanowić pod tym względem: Skoro mama nie jest "gadżedziarska", to pewnie nie będzie korzystała z gierek/pisania maili/ nie będzie też korzystała z internetu - poza tym nie polecam cholernie drogi, Moim zdaniem aż aż powinny wystarczyć jej - radio/mp3, sms, dzwonienie, na aparat też bym się nie nastawiał bo w sumie po co?

Patrz tylko, że przy bardziej wypasionym jest większe ryzyko, że ktoś mamie może ukraść ten telefon.

Gdybym ja miał wybierać telefon dla mamy to wybrałbym:

Samsung Avila - tylko ten model późniejszy już z GPS

Panel dotykowy wcale nie jest czymś strasznym - pisanie ewentualnych sms to bajka dla osób starszych jak każdy klawisz ma prawie 1x1cm, no i przede wszystkim - 5 dni bez lądowania - miodek :)

Sam mam taki i polecam.

Przy Ciągłym słuchaniu radia baterii wystarczyło mi na 2-3dni.

Co do samego głośnika to nie można narzekać - ma "kopa".

Jeżeli mama lubi cykać fotki to te 3Mgea pixele są aż aż.

Dokupisz jej kartę pamięci za 20zl typu microSD wrzucisz ulubione jej piosenki i ma spokojnie 8gb.

Co do samego "systemu" to jest banalnie prostu i jego obsługa nie powinna jej sprawiać problemu. - Powiem więcej jest wręcz intuicyjny!

to moje zdanie - sam jestem posiadaczem tego teflonu (ale bez GPS)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odradzam!

Miałem jako telefon zastępczy - naprawdę można się mocno zirytować jak dziwnie jest zrobione to oprogramowanie....

I Bzdura że trzyma ponad tydzień - no chyba że leży nie używana w komodzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy ze wybor musi zapasc pomiedzy w/w modelami. Wynika to z kontraktu i z tego ile mozna za telefon doplacic. Zadnego z tych telefonow na oczy nie widzialem. Ze specyfikacji i wygladu jakos najbardziej pasi mi Nokia, ale to jest czysto subiektywne odczucie. Dodam jeszcze za aparat jest dosc wazny, internet mniej, a microSD 1gb ma w starym eryku wiec na pewno przelozy.

Wlasnie wpadlem na era.pl i tam ten samsung jest za 1 zlocisza, hmm, musze poczytac


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze sie zgodzic z Grzegorzem i takze polecic motorole. :-) Moja babcia akurat (chyba juz po 70'tce lekko) zachwycona jest razorem V3 pink :-) Mowi ze fajna, lekka, plaska, jak rozlozysz to siega od ucha do ust wiec wiec wiesz do czego mowisz, guziki duze, wyswietlacz wielki, a jak mi powiedziala "i jakie fotki fajne trzaska" to padlem ze smiechu :-):-):-)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma dużo więcej opcji, napisz o jakim obonamencie myśli. Jeśli dla osób prywatnych to tutaj masz oferte http://www.era.pl/pl/indywidualni/moje_konto/abonament/oferta_abonamentowa/wymien_telefon . Na dole są regulaminy. W telefonach nokii aktualnie nie trzeba korzystać z neta, żeby działała nawigacja. Nokia dała bezpłatną nawigację w swoich telefonach. Nokia 6700 się odbrze sprawuje, nie wraca często na serwis, ale w niej krótko trzyma bateria. SE Elm jest fajnym telefonem , nie wraca do serwisu, bateria około 5-7 dni. Nawigacja NaviExpert, więc konieczny pakiet 100MB za 5 zł. SE W995 jest dość starym telefonem, bateria około 3-5 dni, ale małe klawisze, nawigacja NaviExpert. SE Zylo bateria około 3-5 dni, NaviExpert, na serwis średnio wraca.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za szybkie porownanie. A co myslicie na temat upgrade'u brac teraz czy moze czekac do swiat na lepsze oferty?


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam info jakie będą promocje na święta. Jeśli umowa kończy się w grudniu, to można zaryzykować i poczekać. Ale jeśli umowa kończy się wcześniej, to warto przedłużyć, bo po dacie końca umowy wygasają wszystkie zniżki i dodatkowe pakiety np. minut i rachunek może być sporo wyższy.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.