Skocz do zawartości
Przemek

Filmik z pracy filtra piaskowego - konkurs z nagrodą :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ponieżj znajduje się link do filmiku pokazującego moment startu filtra piaskowego - złoże które w stanie spoczynku zajmuje 1/3 filtra w momencie rozpoczęcia pracy podnosi się prawie na 90% wysokości kolumny - i pieknie faluje, wszystko mieszą się jak złoto - ciekaw jestem kto wyliczy powierzchnię filtracyjną takiego złoża zakładając że ziarenko piasku ma średnicę ok.0.5mm a złoża jest 1.5 litra. :D

Konkurs z nagrodą :)

http://www.nano-reef.pl/fluoizedbed.avi

Pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musi - mnie działa ;-)

Skompresowny do divx.

Pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziala, dziala spoko , fajny :) a ja tam jeszcze cos widzialem :D jakis maly Tashunko Sappa na desce plywal surfingowej:D;)(uwaznie sie przyjrzyjcie , tam plywa maly Tashunko:D hihi)

Ps; Czy ten piasek nalezy wymieniac co jakis czas ?


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

liczba ziaren bylaby zalezna od sposobu ich wzajemnego ulozenia. Sadze ze powierzchnia wszystkich ziaren whala sie miedzy 9 a 12 metrow kwadratowych.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piasek wg producenta wymienia się tylko w przypadku zanieczyszczenia złoża - tzn. filtr wyłączony dłuższy czas i rozpoczynające się procesy gnilne.

Zapomniałem dodac - że to własciwie nie jest piasek - gdzieś znalazłem informacje że to jest produkt wytworzony w wysokich temperaturach i niskim ciśnieniu, dzieki czemu każda granulka ma strukturę gąbki- i to by chyba tłumaczyło niska wagę 1.5 opakowania(naprawdę dużo lżejszy niż zwykły piasek)

konkurs więc jest chyba niemożliwy do odgadnięcia - chyba że znałoby sie pwoerzchnię filtracyjną jedenj granulki biorąc pod uwagę kanaliki znajdujące się wewnątrz niej.

Hmmm...

Pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy więc odpowiedź na Twoje pytanie (podana w poprzednim poscie) podana z pewnymi przybliżeniami (które wydają się być logiczne, gdyż niemówiąc nic o porowatości ziarenka po prostu się jej nieuwzglęnia) czy jest uznana za prawidłową, czy też nie?

(Nie mówiłeś nic o warunkach początkowych w tym zadaniu)

Pytam się, poniewaz napaliłem się na ten konkurs...

pozdrawiam,

MN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musze poczytac wiecej o tym filtrze , slyszalem o nim juz przed dwoma laty , moze faktycznie warto .

pozdr...

Ps;odpowiedz brzmi : nie da sie wyliczyc i oto wygralem nagrode glowna :D

Rezygnuje z nagrody , nie przyjade odebrac bo za daleko mieszkam i po sprawie :) hyhy


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ja proponuje w nagrode HYDOR pompke dla tego kto zrobi najladniejszy banerek na moja stronke :D

Kto ma czas i ochote to niech sie bierze do dziela .


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PODOBNY FILTR MA AM TYLKO DO 10000L. ZASAEDA JEGO DZIAŁANIA JEST RÓWNIE PROSTA.COŚ POROBNEDO MOŻNA ZROBIĆ BEZ PROBLEMU W DOMU.WYSTARCZY ZAKUPIĆ PIASEK KWARCOWY I 40 CM RURKI PLEXI


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swir moge ci zrobic jakis animowany fajny banerek we flashu. Dasz mi zdjecia czy mam uzyc z mojego baniaka? :D


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co się stało z postami SantaLam i Moimi?

Czy tylko ja ich niewidzę?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez nie... To jest matrix, system juz zaplanował kto wygra nagrode i nie wiem jakbyś sie starał to nie bedziesz Ty .... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma waszych wypocin... ? ojejku:D no to musicie sie kiedys razem spotkac i dokonczyc temat w jakiejs knajpie :D hehe

pozdr...


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kto to skasował, ale się dowiem , bo to głupi zart był.

Konkurs wygrał mnowogro - nagroda jest bon o wart. 100zł na zakupy w reefshopie.

Gratuluje - Twój wyni był najbliższy prawdzie, i jak zobaczyłem Twoje wyliczniea, to znalazłem błąd u siebie - i faktycznie miałeś racje. :D

Pozdrawiam i gratuluję (prosze o kontakt na priva)

Pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem się, ponieważ była to dziwna sytuacja. Przypuszczałem że to, co napisałem, sam skasowałem...

Bardzo dziękuję za nagrodę.

Wracając do tematu powierzchni takiego złoża, to jest ono proawdopodobnie dużo, dużo większe po uwzględnieniu jego porowatości.

serdecznie pozdrawiam,

Marcin Nowogródzki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja tylko dodam że piasek nie jest materiałem porowatym i dlatego twoje obliczenia mogą byc poprawne (nie sprawdałem) przy czym wydaje mi się że lepszym rozwiązaniem od piasku byłby materiał nie tyle porowaty (choć też ale taki którego ścianki są wklęsłe ponieważ z tego co wiem to w złozu fluidalnym cząstki stałe bardzo często się ze soba zdeżają i to powoduje że na ich powierzchni cięzko jest utrzymać się zyciu.

a tak dodatkowo to jak się weżmie np. zeolity to ich powierzchnia z jednego grama sięga setek metrów - tyle że często jest to powierzchnia dostępna dla cąstek gazów (kanały poniżej 1 nm i dla bakteri pewnie mają dostępną prawie taką jak piasek :D


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisał Przemek miał na myśli fizycczną postać "piasku". A co do porowatości to masz też masz dużo racji. Zależy od wielkości kanałów.

BTW

Pozdrawiam wspinacza-morszczaka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hasło to: fluidized bed sand filter

Tu masz parę linków:

http://honors.montana.edu/~weif/firsttank/fluidized.phtml

Tu dosyć fajny referacik, wyjąsniąjący w sposób naukowy tą metode filtracji jak i korzyści z inej płynące:

http://www.seas.ucla.edu/stenstro/o/c43

a tu porównanie różnych metod fltracji w dużym zbiorniki + ciekawe wnioski:

http://www.marineland.com/science/reports/16BestBio.asp

Pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy filtr... ale chyba raczej tylko do dużych bniaków...

Czy byłby sens kominowania czegoś takiego do 120l?

Mam zamiar niedługo zalewać, ale nie wiem, czy 25 kg żywej skały + miniflotor będize wystarczającym systemem filrtacji biologicznej? Obsadę zakwalifikował bym jako rafa z rybkami średnio intensywna. Czy kombinowac z jakimś dodatkowym systemem filtracji?


Jeszcze tylko parę tygodni...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy tylko do dużych? W mniejszym akwarium będzie jeszcze bardziej skuteczny. Od nowa postawiłem 800 - (ta w której dno pękło po raz drugi :D ) - w akwarium 40kg skały, beast 1200 oraz ten filterek. Za jakiś czas się zamelduję i podam wyniki. Myślę, że to dobra porpozycja do zbiornczków, które mają być z natury "pustawe" - zn, niewielka ilość skały, dużo miejsca do pływania - odciąża wtedy w znaczacy sposób filtrację, ale jak jest praktyce, to zobaczymy. W stanach dosyć popularne, u nas do tej pory nie było żadnego w "normalnej" cenie - AM je kiedyś miał(tzn. ich produkcja), ale cena była kosmiczna i się nie sprzedawał - cena powyżej 1100zł brutto.

Pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytat,,...to dobra porpozycja do zbiornczków, które mają być z natury "pustawe" - zn, niewielka ilość skały, dużo miejsca do pływania " ale z czasem trzeba by ten materiał filtracujny wymienić na nowy tak jak złoże zraszane.


Moje akwarium http://nano-reef.pl/...-blekitna-rafa/

i FILMIK mojego baniaka

1 zlot Nano-Reef w Egipcie http://nano-reef.pl/...zdziernik-2007/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.