Skocz do zawartości
fal

Dolna bezpieczna granica PH

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jaka jest Waszym zdaniem bezpieczna dolna granica Ph w zborniku ?

Nie ukrywam , że ostatnio mam spory problem z tym parametrem , potrafi w nocy spaść nawet do 7,6 a w dzień dojdzie maksymalnie do 7,85 , oczywiście można to obejść podłączając mikser wapienny i tak w tej chwili mam to zrobione , ale przy tak działającym systemie nie jest on stabilny w parametry , odniosłem nawet wrażenie , że korale po podłączeniu miksera mocno zwolniły z przyrostem , być może jest to moje złudzenie , ale jednak coś mi tam nie pasuje. Najchętniej odłączył bym ten mikser , ale trochę obawiam się o to, że mogę załatwić obsadę właśnie przez Ph. Co o tym myślicie ?

Pozdrawiam


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz mozliwosc do wyprowac wezyk powietrza do odpieniacza za okno.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7,6 to wcale nie jest najgorzej.Ja tak w nocy mam tyle a wieczorem 8,05.Nie jest to stałe,zmieniają mi się te granice.Ja mam właśnie wężyk fi 12mm za oknem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec czy wystawianie wezyka za okno cos daje skoro pH i tak spada? Czy w nocy w naszych mieszkaniach dwutlenek wegla faktycznie wzrasta do takich poziomow ze ma to wplyw na nasze akwaria?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w filtrze glonowym swiatlo jest wlaczone 24/7

PH trzyma sie na 8.00.Wywiercilem otwor na zewnatrz

W scianie.Szczegulnie jak masz kulki dobze jest

Miec dobra wentylacje.

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no własnie o co chodzi z tym wężykiem i wystawianiem za okno


540l + sump 270l, LR 120kg, oświetlenie 10xT5 54w, odpieniacz Deltec AP 902, Grotech TEC III, IV, IV, Tunze Multicontroler 7095, obieg New-Jet 4500, metoda Ballinga, VSV,

Teco TR 20, Nano 83, F93, start 22-05-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glony I zielenizna w tenku bez swiatla zaczyna pobierac

Tlen z wody.bakterie sporo tlenu zuzywaja.

Wiadomo ze jak spimy w domu zmiesza sie ilosc

Wymiany powietrz(wchodzisz,wychodzisz z domu)

Szczegulnie jak dom jest z cegly albo cementu.

Wczsie zimy okna sa szczelnie zabespieczone

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy i jak z tym ph , jaka waszym zdaniem jest bezpieczna dolna granica ph ?


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#285600 inmar :

Pewnie 7 bo poniżej woda robi się kwaśna.

Obawiam się , że nie masz racji , gdzieś kiedyś znalazłem w necie , że przy ph 7,6 lub 7,5 wapń przestaje być przyswajalny przez korale , ale niestety nie mogę znaleźć tej informacji.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam to zacznę mieć problem z wapnem dla korali moje ph w dzień 8,25-w nocy spada 7,70 mierzone iks-em ,jak to obniżyć do jakich wartości , w nocy nie oświetlam spagetti i dla tego spada


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.