Skocz do zawartości
Edek Przybysz

Pare zdjęć z Sharm el Sheikh

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie wróciłem z Sharm i wklejam pare gorących zdjęć z rafy przy hotelu

543-korale 1.jpg

543-korale.jpg

543-rogatnica.jpg

543-ryba 1.jpg

543-ryba 10.jpg

543-ryba 11.jpg

543-ryba 12.jpg

543-ryba 13.jpg

543-ryba 14.jpg

543-ryba 15.jpg

543-ryba 16.jpg

543-ryba 17.jpg

543-ryba 18.jpg

543-ryba 2.jpg

543-ryba 3.jpg

543-ryba 4.jpg

543-ryba 5.jpg

543-ryba 6.jpg

543-ryba 7.jpg

543-ryba 9.jpg

543-ryba.jpg

543-sochal.jpg


Akwarium 360l sump 120l oświetlenie 2 X 150W HQI + 2 X 54W actynika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie, napisz co to za hotel.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie na marginesie.... jakoś na dniach jadę do Egiptu. Czy to dobry pomysł aby zrobić sobie prezent i zabrać tak ze 2 kg żywego w końcu piasku?

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety,mozesz sobie w ten sposob wyjazd znacznie przedluzyc. Nawet wujek w ambasadzie nie pomoze.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic co z morza nie wolno przywozic.

Hotel Grand Plaza


Akwarium 360l sump 120l oświetlenie 2 X 150W HQI + 2 X 54W actynika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hotel Grand Plaza Resort?.Jak oceniasz ten hotel dobry jest warto do niego jechać pokoje ok?.Jeszcze pytanko z jakiego biura jechałeś Oasis?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ten hotel. Pokoje jak pokoje w hotelach, kazdy z balkonem albo tarasem.

Czysto codziennie sprzątane i wymieniane ręczniki

Duży teren nie było tłoku na plaży i przy basenach

Ja jechałem z Wezyra


Akwarium 360l sump 120l oświetlenie 2 X 150W HQI + 2 X 54W actynika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#288323 lemon :

Pytanie na marginesie.... jakoś na dniach jadę do Egiptu. Czy to dobry pomysł aby zrobić sobie prezent i zabrać tak ze 2 kg żywego w końcu piasku?

Pozdr.

Nie radze nic przywozić z Morza, bo możesz przedłużyć sobie pobyt w Egipcie o kilka latek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śliczne zdjęcia szkoda że u nas tego morza nie ma :waving coś czuje że Energetyka by wysiadła przy jego ogrzewaniu :) ale zawsze jesteśmy uzależnieni od innych krajów :) żeby ponurkować na Rafie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Edek Przybysz Nurkowałeś?Jest możliwość,polukania na rafę bez pływania?


Akwa 315L+sump 135L,blau scuma 150 na pompie jebao 6500,oświetlenie hybryda 4x39WT5+ledchip 210W,2x koralia II 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to gitara:playing.


Akwa 315L+sump 135L,blau scuma 150 na pompie jebao 6500,oświetlenie hybryda 4x39WT5+ledchip 210W,2x koralia II 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pływałem podobnym do tego,ale szyby grube,brudne i zmatowiałe,dla mnie strata czasu,nie ma to jak nurkowanie lub snurkowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#288323 lemon :

Pytanie na marginesie.... jakoś na dniach jadę do Egiptu. Czy to dobry pomysł aby zrobić sobie prezent i zabrać tak ze 2 kg żywego w końcu piasku?

Pozdr.

...jak najbardziej mozesz wziasc te pare kilo piachu...wiesz na cle Cie zlapia a Ty im powiedz ze jestes anarchista...popatrza na Ciebie dziwnie,zajrza do ksiazki...jak im udowodnisz ze jestes to Cie puszcza i jeszcze dodadza korale...problem jest taki ze nie udowodnisz...mozesz zawsze powoloac sie na dyskryminacje,bo przeciez anarchista masz prawo byc...ale my anarchisci przeciez szanujemy takie rzeczy jak nie niszczenie kogos terenu...chcialbys by mikolajki nadmorskie zabierali egzotyczni turysci...?...

Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak sprawa z nagonką na rekiny?Ostatnie tygodnie przyniosły kilka ataków właśnie w Sharm.


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi Iceberg,

cóż za ciekawe rozwiązanie:) sugerujesz!!!

Ponieważ wróciłem z Egiptu jakieś 6 tygodni temu zauważyłem, że:

1. kontrola na lotnisku dłubie w nosie - dosłownie

2. można przewozić butelki z wodą

3. żałuję że nie przywiozłem 3 litrów wody

Biorąc pod uwagę skalę nie sądzę abym tym czynem wytrzebił faunę i florę Morza Czerwonego..nawet, jeżeli podobnych przypadków byłoby ze 100 tys rocznie. Szczególnie jak zestawimy to z sikającymi turystami...w ilości milionów!!!

Pozdr.

A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wode możesz se przewozic, ale jakby życie z morza można było przewozić to za rok albo 2 nic by tam nie zostało


Akwarium 360l sump 120l oświetlenie 2 X 150W HQI + 2 X 54W actynika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma pomiłuj jak Cie złapią z czymś co pochodzi z ich morza (i bardzo dobrze)

ot przykład

wracajac z Sharmu na lotnisku kazali mojemu koledze wyjac wszystko z kieszeni a ten baranek dobrze wiedział,ze nie mozna nic zabierac , mimo tego miał jakiś kamyczek czy coś podobnego wielkości paznokcia duzego palucha u reki.

Kosztowało go to 100$ :waving


+ sump , HQI 150W + 2x T5 24W ,
,111.jpg

http://www.przyczepa4u.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tak każdy sobie troszkę skały rybkę chciał zabrać to za parę lat nie było by co tam podziwiać. Niestety u nas w Polsce nie ma morza z rafą koralową ani też nigdy nie będzie. A i ryby słodkowodne nie przyprawiają już tak bólu głowy jak kiedyś dużych okazów jest co raz mniej w naszych wodach. Choć gdzieś koło elektrowni gdzie woda by miała cały rok 20 stopni warto by pomyśleć o założeniu wędkarskiego eldorado z rybami które za granicą wędki uginają. Payara, Arapaima,pangaz i inne giganty lecz woda by musiała mieć cały czas temp wysoką a więc podgrzewana :) w Indonezji już takie coś dla miejscowych powstało lecz tam jest cały czas upał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mały off-topic: byłem w Egiptowie dwa razy i zawsze lipiec/sierpień, a w tym roku mnie ciągnie żeby tak na tydzień wyskoczyć wiosną. Kiedy najwcześniej jest już na tyle sensownie ciepło że można snorkeling uprawiać bez zapalenia płuc i pianki 10mm? Byłem w Sharmie i Hurghadzie,a le tym razem pojechałbym gdzieś gdzie mniej ludzi a więcej życia w wodzie? Dahab? Marsa Alalm?


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach ! te fotki ,NATURA, trzeba było poprosić żeby niebieskie światło zapalili bo na samych HQI to jakoś żółto!:):clowning:


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.