Skocz do zawartości
Jacek_Lublin

Tropic Marin BIO-ACTIF Sea Salt

Rekomendowane odpowiedzi

Tropic Marin BIO-ACTIF Sea Salt

SUPER najnowocześniejszą sól morską Do produkcji BIO-ACTIF Sea Salt użyto składników o najwyższej, laboratoryjnej czystości. Dodatkowo sól wzbogacono o składniki bioaktywne. Ich obecność w wodzie akwariowej owocuje zdecydowaną poprawą kondycji ryb oraz wspomaga ich aklimatyzację w nowych warunkach poprzez efektywną ochronę błon śluzowych. BIO-ACTIF Sea Salt ma BARDZO DOBRY wpływ na koralowce. [blue]Tkanka koralowców twardych zdecydowanie jaśnieje[/blue], [blue]przez co ich kolor staje się żywszy[/blue]. Poprawa biologicznej jakości wody, jaką zapewnia BIO-ACTIF Sea Salt skutkuje wzmocnieniem koralowców oraz znacznym przyspieszeniem ich tempa wzrostu. POLECAMY Dodatkowo zauważalnym gołym okiem efektem działania soli BIO-ACTIF Sea Salt jest zwiększenie przejrzystości wody w akwarium po każdej podmianie. Zasolenie nowego akwarium solą BIO-ACTIF Sea Salt efektywnie wspomaga proces dojrzewania biologicznego. W działającym już akwarium producent sugeruje maksymalne podmiany wody na poziomie 15% objętości raz w tygodniu. Zaowocuje to powstaniem w akwarium środowiska bioaktywnego, które w znaczącym stopniu wpłynie na wzrost i wybarwienie żyjących w nim zwierząt. Powiadom znajomego

To podaje producent ale jakoś u mnie korale po tej soli ciemnieją czy ktoś zauważył podobną sytuacje u siebie ,jak teraz z tym walczyć ???

Pozdrawiam Jacek


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobnie, miałem bo już jej nie stosuje.Moim zdaniem sól przereklamowana. W punktacji 0 - 10 daje 5.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta sól jest bardzo bogata w mikroelementy i w zbiornikach obsadzonych niewielką iloscią korali bedzie taki efekt .

Dodatkowo tę sól wzbogacono o niewielką ilość organiki dlatego rewelacyjnie sprawdza się przy koralach wymagających dużego karmienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy powinienem coś robić czy po prostu poczekać teraz będę robił podmiany na soli KZ ,czy to wystarczy i korale odzyskają swoją barwę ???

Dodam tylko że Azotany niewykrywalne (salifert ) Fosforany 0.00 (mała Hanna) , nie leje żadnego ABC a korale idą w brąz i po przemyśleniach tylko sól przyszła mi do głowy

Pozdrawiam Jacek


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Azotany niewykrywalne (salifert ) Fosforany 0.00 (mała Hanna)" Oj chyba nad twoim baniakiem wisi widmo zagłady,albo testy są w błędzie i są niskie poziomy no3 i po4 bo inaczej ...


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi nie o tym jest ten temat a poziomy takie mam bo takie chce (mam kulki od Tryca i mogę sobie pozwolić na karmienie jak nigdy do tej pory ),po prostu nie podnosiłem ich bo chciałem zobaczyć czy to może one mają wpływ na kolor korali

Pozdrawiam Jacek


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sól KZ jest bardzo uboga w stosunku do TMBA w mikro , wiec korale napewno rozjasnieja na niej.

Innym rozwiazaniem jest mieszanie soli , mozesz dac 2/3 KZ i 1/3 TMBA i takie rozwiązanie również będzie skuteczne i korale rozjasnieją.

Sprawdź tylko czy nie masz soli KZ z pechowej serii z datą 24.06.2009

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam TM bio actif i nie zauwazylem zeby niefoto mi pociemnialy. Fakt ze uzywam naprzemiennie z Red Sea z obawy przed przemienaralizownaiem i wysypem glonow, ale znam osoby co nawet przy malych akwariach uzywaly tej soli juz od samego poczatku i problem GLONY czy jakies ciemnienia nie wystapily

PS. faktem jednak jest ze w zadnym z tych zbiornikow nie ma kolorow jak u Andrzeja:waving


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam TM bio aktif od ponad roku, korale troche pociemniały, ale jak przestałem lać Gro Tech'a A B C to wszystko

wróciło do normy


Akwarium 360l sump 120l oświetlenie 2 X 150W HQI + 2 X 54W actynika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#288668 andrniew :

Sprawdź tylko czy nie masz soli KZ z pechowej serii z datą 24.06.2009

pozdrawiam

No i zgadłeś ,co jest nie tak z tą solą ???


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze uzywacie tej soli?

mało to baniaków wyleciało przez nią


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak do tej soli ma sie TM pro reef ? ma ktoś z nią doświadczenia?


Jest : BofT'owe +/- 288l w obiegu; 2x Maxpect Ethereal + ICV6, AquaMedic DC Runner 3.2, Gyre XF-330, Maxspect MJ- SK400, ~30kg rock, 10kg sand.

Było :  Mój Reefmax - Tunze 9002, 2 x Koralia nano 1600, Newjet1200, 1 x Ati Actinic, Aquablue plus, Aquablue special, ~15kg LR, ~6kg LS - start 13.01.2011 i nowy baniak 20L a w nim troche skałki i żwirku koralowego + krewetka modliszkowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#288765 mrozikulus :
#288763 piter39 :

jeszcze uzywacie tej soli?

mało to baniaków wyleciało przez nią

teraz to się pogubiłem ... o której soli piszesz ? o KZ czy TMBA ?

TMBA oczywiście


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ta sól TM BA stosuje od 4 miesięcy i faktycznie jest bardzo bogata w mikro elementy i jeżeli ktoś ma mało zwierzaków które te elementy pochłaniaja to bedzie miał wysyp glonów a to że korale ciemnieją to jest właśnie oznaka że jest zadużo mikro elementów i prawdopodobnie również magnezu. Może jest jakaś przyczyna że korale nie konsumują tych mikroelementów np mało światła.

Ogólnie ta sól jest jedna z najlepszych soli. Częste podmianki z tą solą stabilizują również zbiornik.

Ale to tylko moja opinia i nie wszyscy muszą sie z nią zgadzać


540l + sump 270l, LR 120kg, oświetlenie 10xT5 54w, odpieniacz Deltec AP 902, Grotech TEC III, IV, IV, Tunze Multicontroler 7095, obieg New-Jet 4500, metoda Ballinga, VSV,

Teco TR 20, Nano 83, F93, start 22-05-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#288755 Jacek_Lublin :
#288668 andrniew :

Sprawdź tylko czy nie masz soli KZ z pechowej serii z datą 24.06.2009

pozdrawiam

No i zgadłeś ,co jest nie tak z tą solą ???

Zmierz parametry i bedziesz widział czy sa ok.

Trafiła się partia źle wymieszana i stąd problemy.

Ameryka dostała kartoniki gdzie Ca jest 700 , kh 5.5

Ja sprawdziłem u siebie tę kiepską partię i parametry sa następujące Ca 330 , Kh 14 , Mg 1050 .

KZ twierdzi ,że kiepska partia nie trafiła nigdzie poza anglią i usa , ale testy pokazują problem o szerszym zasięgu.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na forum zeovit.com jest wątek o soli KZ. Ogólnie większość ma wysokie Ca - na poziomie 490/500. Osobiście "jestem" szczęśliwym posiadaczem 20 kg. takowej partii. Wg. KZ sprawa była przypadkowa i marginalna, szybko wyłapali błąd a tylko mała partia trafiła na rynek... jak widać jednak nie taka mała...

Wcześniej miałem TM BA - bardzo dobrze trzyma parametry - KH i Ca (ja używam reaktora), bardzo wysoki poziom Mg - 1600 - po czasie w akwarium zjechał do 1500. Dużo mikro spowodowało zielone szyby i brązowienie korali. Ale powodem mógł być też wysoki poziom PO4 po przejściu na biopellets.

Pozdr.

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#288821 mrozikulus :
TMBA oczywiście

a jakieś konkrety ? bo mam jeszcze 10kg tej soli i teraz mnie przestraszyłeś

opcja szukaj, tematów o soli TM,jakoś w wakacje było duzo na ten temat

sól za mocna aż pali tipy


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piter 39 przeciez nie kazdy ma twarde korale, to co ma parzyc miekasy??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#289004 piter39 :
#288821 mrozikulus :
TMBA oczywiście

a jakieś konkrety ? bo mam jeszcze 10kg tej soli i teraz mnie przestraszyłeś

opcja szukaj, tematów o soli TM,jakoś w wakacje było duzo na ten temat

sól za mocna aż pali tipy

czytam...czytam.... i chyba sam do końca nie wiesz co piszesz...o jakim paleniu tipów...proszę nie wprowadzaj ludzi w błąd to jest bardzo dobra sól tylko cały problem leży przez kogo jest użytkowana...trzeba najpierw przeczytać co i w jakich ilościach TM BO zawiera żeby później nie mieć pretensji do nikogo że coś nie tak dzieje sie z moim baniakiem..w twoim stwierdzeniu zapomnaiłes tylko dodać że sól zawiera wysokim poziom potasu i jeśli ktoś dodatkowo dozuje potas nie wiedząc ile to efekt gotowy w postaci popalonych tipów...:)


145x70x65H, sump 200L, BK 250, RRR 25kg, 2xVortech MP40, ATI 10x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posłuchaj efendi nie będe 10 razy o tej soli pisał,było mnóstwo przypadków wywalenia baniaków po tej soli i to właśnie szły od tipów.nie znasz się albo nie czytałeś tych tematów to nie zabieraj głosu

i to nie tylko mój przypadek,ale wielu osób,proszę najpierw poczytac,a potem zwracać komus uwagę

walka z wiatrakami :)

a i jeszcze jedno,ci co najdłóżej upierali się że nie, to nie przez tą sól,ta sól dobra,wy się nie znacie,

tym po nie długim okresie też zaczeło padać,no i du...a blada

ale najlepsze że znowu są obrońcy wspaniałej soli,ech życie :)

powodzenia


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@piter39 może mniej nerwowo. Stosuję tą sól już prawie dwa lata i nie widzę powodów do narzekań. Zresztą znam też kilka innych osób, które ją stosują i nie mają żadnych problemów. Co niektórzy widzą źdźbło w oczach innych a nie widzą belki w swoim. Czytam te posty o problemach z baniakami i co widzę? Ano masę kombinacji. Jak nie Zeowit to peletki, to dziwne metody filtracji, lanie masy specyfików, dodatków. A potem żle, że baniak poleciał. Mój stoi 3 lata prawie. Doszedłem do wniosku, że im mniej leję i kombinuję tym dla baniaka lepiej. No ale są tu więksi fachowcy. Ja się przecież nie znam:clowning.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslę, że wielu z nas jest się trudno przyznać że brakuje nam cierpliwości. Każdy po jakiejś nowości na rynku oczekuje cudów. Akwarystyka to nie formuła 1. Trzeba znać swój baniak i obserwować co się dzieje, nie prezesadzać z ilością, zmiany wprowadzać powoli to wtedy są efekty. Jak się człowiek spieszy to się diabeł cieszy. Tak więc uważąm że wszelkiego rodzaju niepowodzenia wynikają przede wszystkim z naszego powodu, ale do tego trudno się przyznać, że coś sie spier... i lepiej zgonić na innego:) ale to już taka natura ludzka.

Pozdrawiam Wszytskich i życzę Cierpliwości w naszym hobby przez duże C


IMG 20130325 101320


Akwarium: 1000 l + sump 220 l
Oświetlenie: ATI PowerModule 8x80W
Pompa główna: RedDragon 6500
Odpieniacz: BubleKinge 300
Cyrkulacja: TUNZE 4x6105
Filtracja: BP + PO4x4 + Węgiel aktywny
Light Balling Fauna Marine dozownie Grotech III
Sterowanie IKS Aquaristik Computer
140 kg skały żywej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje się że należy powiedzieć, że jest to trudna sól... trudność polega na umiejętnym dostosowaniu ilości i wielkości podmian, tak aby baniak konsumował wszystkie zalety tej soli. I to jest główna trudność w jej użyciu, irytacje, brązowienie. Jeżeli przyjmiemy z automatu 10% co tydzień to w wielu wypadkach mogą pojawić się problemy.

Pozdr.

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.