Skocz do zawartości
SEWERYN_S

[ 1056L ] - studnia bez dna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zbiornik został postawiony w październiku 2009r. Na początku było kilka rybek i kilka korali, potem przez pół roku zbiornik stał bez żadnych zmian. Dopiero teraz od 2 miesięcy po małej przeprowadzce dokładam to co nóż nowe życie. Kupuje i kupuje i ciagle pusto - masakra. Poniżej fotki.


1056l + sump 400l + 100lwyr,Aqua Medic Ocean Light Plus :180cm3x150W+2x80W T5 Actinic,150kg skały,Osmolator Tunze, Odpieniacz Tunze Master Doc Skimmer 9440 , Deltec FR 509 + węgiel,pompa główna OceanRunner 3500, cyrkulacja tunze 6105 2szt, koralia 8 - 1szt, reef circulator 2600-2szt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:tongues

1056l + sump 400l + 100lwyr,Aqua Medic Ocean Light Plus :180cm3x150W+2x80W T5 Actinic,150kg skały,Osmolator Tunze, Odpieniacz Tunze Master Doc Skimmer 9440 , Deltec FR 509 + węgiel,pompa główna OceanRunner 3500, cyrkulacja tunze 6105 2szt, koralia 8 - 1szt, reef circulator 2600-2szt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:kapelusz


1056l + sump 400l + 100lwyr,Aqua Medic Ocean Light Plus :180cm3x150W+2x80W T5 Actinic,150kg skały,Osmolator Tunze, Odpieniacz Tunze Master Doc Skimmer 9440 , Deltec FR 509 + węgiel,pompa główna OceanRunner 3500, cyrkulacja tunze 6105 2szt, koralia 8 - 1szt, reef circulator 2600-2szt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Seweryn,

nie przesadzaj, tak "pusto" to wcale nie jest ! B. ladny zbiornik i osprzet. Korale sie rozrosna, nic sie nie martw.:tongues


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo ładny zbiornik :tongues poczekaj aż zarośnie wszystko ładnie trzeba trochę cierpliwości a na pewno uzyskasz taki efekt o jakim marzyłeś :D


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza się, ale ile siana na to idzie, ostatnio zrobiłem zakupy paru zwierzątek : kilka rybek, kilka korali - w zbiorniku zniknęło, myślę że jeszcze około 6000zł i bedzie git. Co do planów to niedługo zawiśnie lampa led, a obecna lampa będzie do sprzedania.


1056l + sump 400l + 100lwyr,Aqua Medic Ocean Light Plus :180cm3x150W+2x80W T5 Actinic,150kg skały,Osmolator Tunze, Odpieniacz Tunze Master Doc Skimmer 9440 , Deltec FR 509 + węgiel,pompa główna OceanRunner 3500, cyrkulacja tunze 6105 2szt, koralia 8 - 1szt, reef circulator 2600-2szt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik super! Nie szalej z zakupami wszystko fajnie się rozrośnie i będzie bajka.


550l + 160sump, 2xHQI 150W, 6X T5. Odpieniacz 2X turboflotor 1000SL.

W przygotowaniach 320x70x70cm- Prace trwają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem dodać, że skała nie jest nawalona na kupę, jest porobiona masa grot,kryjówek, gdzie wszystkie są przepływowe. Ryba może pod skałami przepłynąć całe akwarium, ponadto nie wiem czy widać to na fotkach skała w większej cześci nie dotyka tylniej szyby, jest tam przerwa około 10-20cm - zależy gdzie, aby była pełna cyrkulacja i czystość:).


1056l + sump 400l + 100lwyr,Aqua Medic Ocean Light Plus :180cm3x150W+2x80W T5 Actinic,150kg skały,Osmolator Tunze, Odpieniacz Tunze Master Doc Skimmer 9440 , Deltec FR 509 + węgiel,pompa główna OceanRunner 3500, cyrkulacja tunze 6105 2szt, koralia 8 - 1szt, reef circulator 2600-2szt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,dobrze ze skałą zrobiłeś,dzięki temu nie masz martwych stref a i zwierzaki mają swoje kryjówki,studnia wygląda bardzo fajnie,podoba mi się :):):) zobaczysz za rok,będziesz ciął,wyrywał i przestawiał korale,tak ci porosną :)

twój odonus jest spoko ?masz krewetki i kraby w studni ?


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no SEWERYN_S , nie rób scen , jakie pusto ? Fajny baniak a co do zakupów to chyba każdy z nas tak ma : przy kasie stanowczo za dużo a w akwa prawie nic :)


150x50x50 + sump 103 l. 55 kg LR + 9 kg LS , cyrkulacja 2 x JVP 102, obieg At-306, odpieniacz - stożkowy, światło 2 x 54 t5 + HQI 70W + 120W LED, start 13.08.2010

Kupię szczepki korali miękkich i LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kraby miałem 3 szt - przyjechały do mnie na gapę wraz ze skała - więc już ich nie ma i raczej nie powinno być już żadnego, ale to spryciarze, więc nie zdziwię się , jeśli kiedyś jakiegoś spotkam. Krewetki mam 2 szt, chce teraz dokupić 10 szt wundermani - może zajmą się przeklętą aiptasią.


1056l + sump 400l + 100lwyr,Aqua Medic Ocean Light Plus :180cm3x150W+2x80W T5 Actinic,150kg skały,Osmolator Tunze, Odpieniacz Tunze Master Doc Skimmer 9440 , Deltec FR 509 + węgiel,pompa główna OceanRunner 3500, cyrkulacja tunze 6105 2szt, koralia 8 - 1szt, reef circulator 2600-2szt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie tam wundermani tylko rybke,rybke,brzydala kup

Darek przywiezie sobie i tobie :)


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 2-3 tygodnie poważne zmiany :

dokładam komputer GHL PROFILUX II Plus

listwa sterująca 4 gniazda

Sondy : Ph, redox, temperatura i sól (oryginalne GHL)

pompa cyrkulacyjna 6105 - 1szt

sterowanie wszystkimi pompami z komputera

uruchamiam balinga Preis (parametry zaczynają mi skakać : Ca, Mg i Kh - na razie ręcznie dolewam i je stabilizuje )

Do tego zadanie dla was : proszę mi doradzić, bo nie podoba mi się ułożenie dotychczasowe skały, jak to się mówi do 3 razy sztuka. Chce bardziej otworzyć akwarium, aby ryby miały więcej przestrzeni do pływania, aby powstała głębia. Mój zbiornik ma długość 220cm.

mój pomysł na ułożenie : ułożyć spad od lewej strony zbiornika z samej góry do samego dołu tak do połowy zbiornika, w prawej częsci zbiornika zrobić taką mała wyspę skalną, reszta piach. Poniżej przykład jak chce to zrobić, ale bardzo proszę o wasze prozpozycje i rady.


1056l + sump 400l + 100lwyr,Aqua Medic Ocean Light Plus :180cm3x150W+2x80W T5 Actinic,150kg skały,Osmolator Tunze, Odpieniacz Tunze Master Doc Skimmer 9440 , Deltec FR 509 + węgiel,pompa główna OceanRunner 3500, cyrkulacja tunze 6105 2szt, koralia 8 - 1szt, reef circulator 2600-2szt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz dlugi zbiornik. Ja bym dal trzy niezalezne wyspy. Zreszta tak planuje w swoim wiekszym dac. :)

pzdr

Zbyszek


Panelowe 148 l. (82/47/47 - 15cm panel boczny). Miniflotor AM, Tunze 6025 w obieg, Koralia 4 cyrkulacja. 6x 24W T5 ATI w obudowie DIY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SEWERYN_S - fajnie kombinujesz

zamiast spadu w lewej połowie zrób coś na kształt litery U z róznymi przesmykami, wzniesieniami itp - a w prawej polowie wysepka i bedzie super

ogólnie ja bym dawał mniej zbite konstrukcje - żeby było miejsce dla ryb i super cyrkulacja


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seweryn nawet pokusilbym sie o zrobienie takiej krzywej litery 3 pod katem i na koncu mala wysepka baniak masz spory wiec spokojnie sie uda,i zrob wiecej przesmykow dla rybek,nie wiem dlaczego nie zrobisz konstrukcji na rurkach wtedy baniak bedzie super wygladal,mozna porobic polki na korale a miedzy nimi przesmyki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście , że tak, cała konstrukcja bedzie robiona na rurkach, więc mozliwości sporo, jak możecie wrzucajcie może jakieś szkice , wielkie dzięki za pomysły :kapelusz


1056l + sump 400l + 100lwyr,Aqua Medic Ocean Light Plus :180cm3x150W+2x80W T5 Actinic,150kg skały,Osmolator Tunze, Odpieniacz Tunze Master Doc Skimmer 9440 , Deltec FR 509 + węgiel,pompa główna OceanRunner 3500, cyrkulacja tunze 6105 2szt, koralia 8 - 1szt, reef circulator 2600-2szt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fotka ostatnia jest spoko, ale żeby eksponowac tam korale to cięzko, wolę coś bardziej odkrytego, ale dziękuje za fotki.


1056l + sump 400l + 100lwyr,Aqua Medic Ocean Light Plus :180cm3x150W+2x80W T5 Actinic,150kg skały,Osmolator Tunze, Odpieniacz Tunze Master Doc Skimmer 9440 , Deltec FR 509 + węgiel,pompa główna OceanRunner 3500, cyrkulacja tunze 6105 2szt, koralia 8 - 1szt, reef circulator 2600-2szt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pracę nad zmianą ustawienia skały rozpoczną się za 2 tygodnie, a teraz kilka nowych fotek zwierzaków :kapelusz

dsc0004ac.jpg

dsc0005ouh.jpg

]

dsc0009bw.jpg

dsc0010jn.jpg

dsc0011cm.jpg


1056l + sump 400l + 100lwyr,Aqua Medic Ocean Light Plus :180cm3x150W+2x80W T5 Actinic,150kg skały,Osmolator Tunze, Odpieniacz Tunze Master Doc Skimmer 9440 , Deltec FR 509 + węgiel,pompa główna OceanRunner 3500, cyrkulacja tunze 6105 2szt, koralia 8 - 1szt, reef circulator 2600-2szt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj nadchodzą mega zmiany, pewne już zaszły i dalsze są w drodze, poniżej wszystko co zmieniam, dodaje, buduje nową safkę bo sie nie mieszcze :

nowe ułożenie skały, nowa lampa diodowa (200cmx70cm - 385 diod - ponad 700W ), pompa red dragon (6500l lub 12000l), pompa tunze 6085, pompa tunze 6105, komputer profilux II,sterowanie pompami z komputera, pompa dozujaca do balinga GHL, reaktor wapnia, produkcja fitoplankyonu deltec 18l + pompa + produkcja zooplanktonu, wyswietlacz zewnetrzny do profiluxa, sondy GHL PH, Redox, temp, zasolenie, mnóstwo korali LPS, SPS i kilka miekasów, kilka nowych ryb, piasek żywy do sumpa, wkład absorber fosforanow ROWA - Deltec FR 509, nowa zabudowa - szafka, 3 zbiorniki na balinga _ mini akwaria o pojemności 30L, pompa do ABCM koral grotech i cholera wie co jeszcze.

Reaktor wapnia stawiam juz teraz aby uniknąc przebudowy w przyszłym roku bo i tak bedzie potrzebny.

Wiec się dzieje !!!!!!!!!!!!!!!!! :whistling:

a to przedsmak tego co sie dzieje :

i moje nemo czarne maja młode - rybki maja już 2-3mm, są w kominie i sumpie - około 50-60szt, może więcej.


1056l + sump 400l + 100lwyr,Aqua Medic Ocean Light Plus :180cm3x150W+2x80W T5 Actinic,150kg skały,Osmolator Tunze, Odpieniacz Tunze Master Doc Skimmer 9440 , Deltec FR 509 + węgiel,pompa główna OceanRunner 3500, cyrkulacja tunze 6105 2szt, koralia 8 - 1szt, reef circulator 2600-2szt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seweryn czy dobrze rozumie że zamierzasz uzupełniać wapno i magnez jednocześnie balingiem i reaktorem ?


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Seweryn. Gratulacje, bardzo ladnie sie uklada i podoba mi sie Twoj tok myslenia apropos ukladania skaly. Czy moglbys troche wiecej napisac o nowym oswietleniu? Planujesz jechac na samych LEDach? Rozumiem, ze kontrola lampy przez Profilux?Pzdr

Kuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście - kontrola lampy przez profilux : zachody, wschody, zachmurzenia itd.

co do balinga to na razie bede jechał na nim, napewno po jakimś czasie baling na mój zbiornik bedzie drogi, dlatego bedzie wspomagany reaktorem, natomiast dawkowanie balinga zostanie ograniczone, słyszałem o takiej praktyce owej współpracy i przynosi dobre efekty oraz stosunkowo niski koszt.

Zawsze sa to dwie rózne rzeczy, niby podobne, maja taki sam cel ale dobrze jest kombinować .


1056l + sump 400l + 100lwyr,Aqua Medic Ocean Light Plus :180cm3x150W+2x80W T5 Actinic,150kg skały,Osmolator Tunze, Odpieniacz Tunze Master Doc Skimmer 9440 , Deltec FR 509 + węgiel,pompa główna OceanRunner 3500, cyrkulacja tunze 6105 2szt, koralia 8 - 1szt, reef circulator 2600-2szt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seweryn - można z ciekawości zapytać(zbocznie zawodowe :) ) co to za lampka - i po co aż 700W? Czy to wersja z soczewkami?(jeśli to tak jak myślę RR)

Uważaj abyś nie popalił koralowców - i powoli je aklimatyzuj.

Czy lampa na zdjęciach chodzi na maksimum? Wydaje się być bardzo mało światła jak na 700W w ledach(czy wiesz może co to za diody? mocowo wychodzą na jakieś mniej niż 2W - więc nie potrafię sobie niczego dopasować z tego co znam :) )

Ale ogólnie zbiornik prezentuje się przednio - faktycznie ładne ułożenie skały.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.