Skocz do zawartości
hubertk

30l nano rafa zupełny nowicjusz

Rekomendowane odpowiedzi

#291522 hubertk :

hmmm rozumiem każdy ma prawo do swoich opinii i dzielenia się swoimi wrażeniami, pewnie. Dziękuję za nie. Ale czy mógłbyś spróbować odpowiedzieć na moje pytania. Takie życie piko rafy pod strzechy i musisz się z tym pogodzić. Sklepy chcą zarabiać itp Przeczytaj post Juranda kilka postów powyżej.... Może Wy krytycy powinniście założyć oddzielny wątek zatytułowany "Ci straszni nowicjusze i ich piko rafy" i tam się wyżywać.

...

@hubertk, ale czy Ty nie rozumiesz że nie liczy się litraż tylko odpowiedzialność? Sporo osób o tym pisało, fakt że w Twoim temacie trafiło się akurat kilka takich wypowiedzi, słusznych moim zdaniem... ale to nie tak że "forum" uznało że Ty jesteś be a reszta cacy. Chodzi o to , żeby przygotować się zanim weźmiemy cokolwiek pod opiekę. To że pico rafek jest więcej i więcej, o.k. tylko niech ich właściciele poważnie podejdą do tematu. Nieważne czy 300l czy 30l, albo jest się odpowiedzialnym albo nie...

Wyszukiwarka nie wyrzuca nic z "krzyżem na plecach" ? hm.... a ile stron w necie z krabami przejrzałeś?

wszystko ma być na teraz i na już i przez innych podane? Na forum jest sporo, trzeba poczytać i uczciwie do tego podejść. Już wspominałam o tym, ale pomimo kilku przyklejonych tematów, o tym jak zbiornik zakładać i n-dzienników innych, Ty podajesz za przykład i wzór inną dwutygodniową pico-rafkę.

W ten sposób będzie ciężko osiągnąć porozumienie.

I nie oceniamy Ciebie, tylko sposób w jaki prowadzisz zbiornik, Twoje zaangażowanie i chęci a nie litraż.

ps.

@kapuhy, wielki plus za Twój post!!!

edit:

@LiZaRd, częściowo masz rację-sklepy chcą zarabiać. Ba, w sumie po to są sklepami, a nie firmami kurierskimi... ale nikt w sklepie nikomu nie przystawia beretty do głowy, i nie woła "kupuj albo zginiesz", i tu właśnie dochodzimy do odpowiedzialnego/poważnego podejścia a nie chwilowego kaprysu .


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nika, ok rozumiem hmm ale to jest dział dla nowicjuszy i ja nim właśnie jestem i dlatego zadaje pytania jak nowicjusz a Ty mnie odsyłasz na inne strony. hmm Proszę odpowiedzcie wreszcie na moje pytanie. Co to za stwór jest. No chyba, że radzicie mi żebym pisał w dziale identyfikacja....

aaa i znalazłem taki post:

Moja propozycja 10 morskich przykazan to :

1. Nie bedziesz miał pasji wiekszej od morszczyzny.

2. Nie zabijaj pasażerów na gape, którzy przybyli ze skała.

3. Nie podkradaj szczepek z cudzego akwarium.

4. Nie mów falszywego swiadectwa na temat parametrów swojej wody.

5. Czcij mieszkańców swojego akwarium. Dobrze je karm i dbaj o temperature.

6. Pamiętaj aby prefiltry i zywice w osmozie wymieniac.

7. Pamiętaj abyś dnia podmiany nie lekcewazyl.

8. Pożądaj ciągle wiekszego litrażu i nie słuchaj żony w tej kwesti

9. Dbaj o czystość i kubek odpieniacza czyść regularnie.

10.Pamietaj abyś wode odparowaną uzupełniał tylko wodą przez osmoze przepuszczaną

pkt 2 jak rozumiem, pasażerów zostawić...

aaa bo jeszcze są takie żeby się ich pozbyć....

No tak, ale ja mam nie powoływać się na posty, które mi pasują. Czyli co mam zrobić bo ja nie wiem co....

Coraz bardziej lubię to forum.

h.


120x50x50 + sump 80 l, 35 kg LR, 8 kg LS, cyrkulacja 12000 l/h, 3000 l/h, 800 l/h..., Deltec AP600, LED 144w...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hubertk, zaczynasz solić wodę i jesteś we właściwym dziale i myślę, że chętnie Ci ludzie pomogą ale daj też coś od siebie :) szukasz i czytasz i o.k. , teraz to jeszcze "przełóż" na swój zbiornik.

a co do "krzyżaka" to zerknij i poszukaj np. tu , prace domowe odrabiamy w miarę możliwości samodzielnie :)

i generalnie warto mieć stronę Reeflex pod ręką, bo często się przydaje. Możesz poznać wymagania zwierzaków i spokojnie zaplanować co Ci się podoba, co możesz mieć teraz a co potem, np. w większym zbiorniku.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zła interpretacja hubert, chodzi tylko o to, żeby nie wywalać ich do klopa, mogą sobie żyć np w sumpie, to też zwierzęta.

Nie wiem czy znasz, ale ta strona na pewno Ci się przyda, sam b.często ją odwiedzam, nawet z nudów, żeby coś poczytać.

http://pl.reeflex.net/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oż kurcze, Monika, "troszkę" przesadziłaś <się czerwieni, ekhm...>

Hubert, pico-rafki mają swój niezaprzeczalny urok, sęk w tym, żeby trwał więcej niż parę tygodni. Polecam historię zbiornika Amnora, to naprawdę świetna i dająca do myślenia lektura, wiedzy też całkiem sporo. Czytając przekonasz się, że nawet z bardzo odpowiedzialnym, poważnym podejściem, solidnym sprzętem i dużą wiedzą ciężko ustrzec się mniejszych czy większych niepowodzeń, a na wygląd i kondycję baniaka trzeba sobie zapracować. A to 250 litrów to niemal stabilny ocean w porównaniu z maleńką piko-rafką.

Nie strzelaj focha, gdy nie dostajesz od ręki informacji o krabie krzyżaku (ja o takim pierwszy raz słyszę), tylko czytaj, czytaj, czytaj...


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#291426 Peniek :

Jak bedziesz kupowal kraby to tylko te z czerwonymi nogami,te z niebieskimi to straszne bandyty,zabijają slimaki i przestawiaja korale,ja swojego dawno sie pozbylem.

U mnie okazało się niestety odwrotnie. Niebieskie, to grzeczne dzieci. Za to miałem jednego, czerwonego, który jak mi podrósł, to musiałem codziennie rano odwracać LPS z powrotem, dwa mi załatwił przez to przewracanie całkiem. A był już tak "złośliwy" że potrafił przestawić skałę. Jak go wziąłem do ręki za muszlę, to uszczypnął mnie mocno w palec itd...

Raz zjadł mi ukwiała rurkowego 2 godziny po włożeniu do akwarium...

Oczywiście to zależy od odmiany. Mój "rozbójnik" to był ten:

Dardanus megistos

Pisze wyraźnie z resztą, to że nie nadaje się do rafki z powodu drapieżności. Miałem pecha, że nie przeczytałem wcześniej. Jak był mały, to była fajny. Potem eksmisja.

Sorry za mały off-top... :)


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#291615 hubertk :

Witajcie :)

Tak myślę i myślę o tych rzeczach, które mi wypisujecie i o tej cierpliwości itp i o tym jaki to ja jestem niepoważny .

... No wiem, wiem wyszukuję tylko te posty, które mi pasują......

...

jesteś niepoważny, naprawdę. Jeżli już cytujesz cudzy wpis, to podaj źródło "Amnor-[250l] Oceanarium - dzień po dniu, krok po kroku... " str.5, czy link by mozna było odnaleźć kontekst. warto też przeczytać całość, nie tylko tego tematu ale każdgo na który się powołujesz.

Poza tym chcesz udowodnić ile osób oprócz Ciebie popełniło jakiś błąd??? Praktycznie każdy z nas i nikt nie twierdzi inaczej. Różnica polega na tym, że niektórzy potrafią wykorzystać cudzą czy swoją wpadkę i uczą się.

Jeżeli wiesz lepiej, jeżeli szerokim łukiem omijasz tematy przyklejone, gdzie jest opisane co i dlaczego, to wybacz ale nie rozumiem w tym momencie dlaczego w ogóle o coś pytasz.

Szukanie idzie Ci "świetnie" i znajdujesz sam "zadawalające" Cię odpowiedzi...


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm zupełnie nie wiem co napisać tzn masz rację i nie masz racji wg mnie. Czyli co mam robić filtrować wiadomości i akceptować tylko te, które mi nie odpowiadają.

Poniżej link do postu mufiego, gdzie całość cytowanej przeze mnie wypowiedzi.

http://nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=243353#243353

hubert


120x50x50 + sump 80 l, 35 kg LR, 8 kg LS, cyrkulacja 12000 l/h, 3000 l/h, 800 l/h..., Deltec AP600, LED 144w...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hubertk

Chcieliśmy Ci doradzić, bo po to jest dział "Dla nowicjuszy". Ale pomału zaczynasz mnie irytować. Napisałem Ci raz, napisałem drugi. Nie wyciągasz wniosków. Czy potrafisz czytać cokolwiek ze zrozumieniem?

Jeśli to ja wpuściłem jakieś ryby w 18 dniu, to po pierwsze, jak słusznie zauważyła Monika, opisane było to w dzienniku dotyczącym innego akwarium niż Twoje. Mała różnica pomiędzy 220L a nie 30L. Małą rafkę 30L też miałem i z deczka inaczej ją rozpędzałem. W większym litrażu z gotową skałą i wodą oraz zauważalnymi oznakami poprawnej wody można pozwolić sobie na różne techniki.

Ale dla Ciebie w takim razie, skoro nie dociera do Ciebie, dobra rada: Nie próbuj tego! Tobie akurat niewolno, bo nie myślisz w ogóle, tylko czytasz i sprawiasz wrażenie, jakbyś coś tylko notował na sucho i wykreślał zdania co chwilę. A nie rozumiał tego, co czytasz. Na dodatek przy tym nie starasz się tego zrozumieć o co biega.

Tak więc Tobie nie wolno robić takich rzeczy, bo po prostu nie kumasz od razu.

Ale nie zrażaj się, właśnie taka osoba jak ty powinna cierpliwie czekać na dojrzewanie akwarium. Przy okazji sam dojrzejesz z tym akwarium do niego.

Zauważ też, że przytoczyłeś moje słowa, które napisałem mając za sobą bądź co bądź trochę doświadczenia. Ze 100 innych rzeczy zdążyłem zrobić i sprawdzić zanim wpuściłem jakąkolwiek rybkę. Zdaje się, że wiedziałem chyba co robiłem? No nie? Trochę jestem starszy stażem do Ciebie w tej dziedzinie. Trudno, skoro nie zakumałeś od razu, co Ci na początku doradziłem, to znaczy, że nie możesz nic sam przyspieszać.

Wyluzuj i zostaw to w spokoju. Niech sobie chodzi cyrkulacja, świeci światło. Mierz NO2 i NO3 co parę dni. I tyle. Tylko błagam! Nie pytaj teraz po co mierzyć?....


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1,2,3,4,5 ok nie dam się wyprowadzić z równowagi dlatego wykasowałem właśnie post, który umieściłem 30 sekund temu....

OK kolego Mufti, starszy stażem akwarysto morski. Pozwól, że zacytuję twój post z przed kilu dni, zwłaszcza ten fragment z NO2, NO3 i wpuszczaniem pustelników no i że dojrzewanie mam prawie z głowy..... Ja mam takie własnie wyniki testów. Może rzeczywiście nie umiem czytać ze zrozumieniem, ale Ty w takim razie powinieneś pisać, że co innego masz na myśli niż to co piszesz.... Plizzz nie wdawajmy się w pyskówki, bo szkoda życia na to, prawda :)

#290397 mufti :

Pompę skieruj pod taflę wody. Ma to być tak jak w naturze - pomijając prądy oceaniczne, wodą przy rafie ruszają fale morskie od powierzchni. Tu też odbywa się wymiana gazowa, zatem również natlenianie. Likwidacja filmu z powierzchni jest bardzo ważna. Jeśli tworzyłby się kożuch z powodu braku cyrkulacji powierzchniowej, to w tym kożuchu szybko rozmnożyły by się różne patogeny, m.in. powodujące trudno do wyleczenia choroby skórne rybek itp...

Ktoś radził, by mieć mniej skały. Że gruzowisko. A guzik prawda. Więcej skały, to zdecydowanie lepsza filtracja biologiczna :) .

Gąbkę wypiernicz, po co Ci ona. Nic Ci nie wyzbiera w tak małym zbiorniku. A już wkładanie jakiekolwiek odpieniacza, to wywalona kasa w błoto w tak małym zbiorniku. Same podmianki załatwią Ci problem. Gdy włożysz odpieniacz, to szybko się przekonasz, że nic nie odpieni.

Mam pewne doświadczenie (i dobre i złe) z nano-rafą 30L. Przerabiałem to i dobrze Ci radzę.

1586-img_1425.jpg

Dziennik 30L

Na razie tylko cyrkulacja, więcej skały i co jakiś czas mierzyć NO2. Potem NO3 jak NO2 spadnie do 0.

Potem wpuszczać pustelniki. A potem zapytasz co na początek, zobaczymy.

Jeśli masz wodę z innego baniaka, to tylko na plus. Dojrzewanie masz prawie z głowy.

Jak włączysz pompę, światło na full, to przekonasz się też, że grzałka będzie praktycznie niepotrzebna (tak jak napisała Ona - pozdrawiam :yes )


120x50x50 + sump 80 l, 35 kg LR, 8 kg LS, cyrkulacja 12000 l/h, 3000 l/h, 800 l/h..., Deltec AP600, LED 144w...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a więc reasumując:

każdy podał jakiś system filtracji i każdy z tych sposobów jest najlepszy.

wyboru musisz dokonać sam, w końcu to Twoje akwarium, a pomysłów masz tu dużo :)

wiec skończmy utarczki słowne, dywagacje na temat wyższości niektórych płci nad innymi, i zacznij działać i informować co i jak.

...

tak nawiasem mówiąc moje 25 litrów zalałem w niedziele, w poniedziałek miałem już xenie i parazoanthusy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#291661 Natan :

...

tak nawiasem mówiąc moje 25 litrów zalałem w niedziele, w poniedziałek miałem już xenie i parazoanthusy.

:)

#291647 hubertk :

(...)Pozwól, że zacytuję twój post z przed kilu dni, zwłaszcza ten fragment z NO2, NO3 i wpuszczaniem pustelników no i że dojrzewanie mam prawie z głowy..... Ja mam takie właśnie wyniki testów. Może rzeczywiście nie umiem czytać ze zrozumieniem(...)

Zwróć uwagę na mały szczegół, którego oczywiście mogłeś nie zauważyć. Otóż to, że NO2 i NO3 są = 0 wcale nie świadczy, że już jest woda gotowa i posprzątane. Wałkowane miałeś, że należy MIERZYĆ, a nie ZMIERZYĆ. A to różnica, bowiem pomiary należy powtórzyć kilka razy w czasie. Bo nie wiadomo, czy to już koniec dojrzewania, czy też dojrzewanie się dopiero zacznie. :D

Parę mocniejszych słów trochę CI się należało :D . Ale nie traktuj tego jako pyskówkę, no daj spokój.

Czas leci. Minie go trochę i Ty kiedyś zaczniesz komuś doradzać :D

Ja też byłem kiedyś baaaaardzo początkującym... A ile nazbierałem od kolegów!!..... :D

Ooooo, przykład poniżej, he he ... :):D

Kitla nie zakładam przy akwarium i nie mam stetoskopu!!....


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe, mufti zakładasz kitel i stetoskop jak grzebiesz w akwarium ?

bo widzę, że traktujesz to jak operacje na otwartym sercu.

...

widzę, że wszyscy dostają wysypki jak ktoś korale kupi na kilka dni po zalaniu, ale jakoś nikt nie lamentuje jak się wysyła zoa pocztą polską w pojemniku 50 ml zaklejonym taśmą pakową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Hubert,jak zauwazyles jest tyle zbieznych opini,jedni mowia ze zlo jest dobrem i na odwrot...takie sa uroki akwarystyki morskiej...kazdy ma swoja racje...Ty,Oni i ja tez mam racje...Jezeli slepo bym zakladal ze dojrzewanie akwarium odbywa sie dokladnie tak dlugo, jak trwalo to w moim zbiorniku to powiedzialbym Ci "poczekaj rok,zanim wpuscisz zwierzeta"...tyle u mnie wlasnie trwalo dojrzewanie...drugi rok to stabilizacja zbiornika...nastepny problem...pocieszam sie ze za jakis czas bedzie nowy "syndrom starego zbiornika"...wiesz,jakby to wszystko bylo takie proste to juz by mnie sie chyba znudzilo...acha i pamietaj ze miedzynarodowym mottem akwarystyki morskiej jest slynne "kazde akwarium jest inne"...Mozesz skopiowac idealnie czyjes akwarium,prowadzic je tak samo ale nie sadze bys otrzymal w ten sposob klona...To co sprawdzilo sie u kogos innego nie koniecznie sprawdzi sie u Ciebie...pytasz o tego kraba z krzyzem i jakies tajemnicze znikniecie...Jezeli ja sam nie wiem co sie dokladnie dzieje w moim zbiorniku jak moge wiedziec co sie dzieje w Twoim...?...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega, masz w swoim temacie kilkadziesiąt postów od osób, które w taki czy inny sposób chcą Ci pomóc. I jaka jest Twoja odpowiedź? Personalne wycieczki.

Cierpliwość każdego ma swoje granice. Co chwila udowadniasz, że nie ma sensu niczego Ci tłumaczyć - i tak wiesz najlepiej.

Skoro żadne tłumaczenie do Ciebie nie dociera, proponuję - rób sobie ze swoją rafką co chcesz: lej kranówę (niektórzy tak robią), wpuść pokolca (na razie malutki, niech sobie pływa), wyrzuć testy (bo trzeba byłoby poczytać po co je robić), nakupuj SPSów i niefoto (w końcu w piko niektórzy trzymają). Tylko nie pytaj już o nic więcej, w końcu masz swoich początkujących ekspertów - oni Ci wszystko ładnie objaśnią.

Szkoda tylko zwierzaków.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tam jeszcze powstrzymuje się od odpowiedzi eh, to tak jakby ktoś pytał o rade i miał za złe, że te zostają mu udzielane, nie wiem .. Tylko spokój ducha nas uratuje. 1,2,3,4,5,...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...nie mysle Hubert ze ktos chcial Cie obrazic czy tez byc zlosliwy...to raczej sposob w jaki jestes ostrzegany,gdyz wielu z nas nie raz sie posliznelo a to jednak boli...nikt,kto kiznal troche soli nigdy Ci nie powie "wiesz Hubert,zrob tak i siak"...dlaczego...?...bo jak napisalem powyzej,kazdy zbiornik jest inny i nikt Ci nie zagwarantuje ze u Ciebie bedzie tak jak bylo u kogos...nikt tez tu sie nie bawi w guru,gdyz bylo by to conajmniej smieszne...kiedy troche poczytasz,zauwazysz ze inne zdania i opinie nie sa tylko naszym przywilejem,ale odmienne zdania maja najwybitniejsi w akwarystyce...musisz sie przyzwyczaic ze zaglebiajac sie coraz bardziej w wiedzy morskiej,najczesciej bedziesz sie natykal wlasnie na zupelnie rozne opinie,ktore z czasem moga Cie przywiezc do szalenstwa...fakt ze w dziele dla nowicjuszy sa "przyklejone" tematy i te nalezalo by przeczytac...zamien sobie tylko w myslach z "tego nie wolno robic" na "tego sie nie powinno robic"...nie musisz sie trzymac sztywno,tego co tam przeczytasz,wazne bys mial pewne pojecie o podstawowych sprawach,reszty nauczy Cie praktyka...Wracajac do nano rafek typu "plug and play",zauwazylem ogromny wzrost zainteresowania tymi mini oceanami...oczywiscie wiaze sie to z biznesem,konsument chce a sprzedawca dostarcza...rafka to piekna rzecz,cieszaca oko i wiele osob taka gotowa sobie sprawi...Ty miales szczescie ze dotarles na to forum i mozesz sie uczyc...raczej niepokoi mnie wiekszosc,ktora nigdy nie dotrze do wiedzy,gdyz bardziej zaufa reklamom typu "i ty mozesz miec rafe w sypialni,bezobslugowa,gotowa do cieszenia sie nia"...pewnie rafka taka bez wchlaniania potrzebnej wiedzy,stanie sie nastepnym przedmiotem,ktory trzeba oddac na smietnik,razem z zepsutym odkurzaczem...malo kogo to martwi...przeciez chetni zawsze beda...dodam jeszcze ,by nazywac sie posiadaczem takiego malenstwa,powinno sie miec conajmniej rok stazu...Jezeli za rok Twoja rafka bedzie zyc a zajmowanie sie nia ciagle bedzie relaksujacym,fajnym zajeciem to znaczy ze dokonales dobrego wyboru...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#291777 LiZaRd :

A ja tam jeszcze powstrzymuje się od odpowiedzi eh, to tak jakby ktoś pytał o rade i miał za złe, że te zostają mu udzielane, nie wiem .. Tylko spokój ducha nas uratuje. 1,2,3,4,5,...

ja się właśnie ugryzłem w język, i to kilka razy.

generalnie pozdrawiam wszystkich :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawzajem Natan, nawzajem:) Właśnie chciałem ten wątek zamknąć tak szczerze mówiąc, ale poczekajmy jeszcze czym nas Hubert zaskoczy:)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konta nie miałem zamiaru blokować, nigdy tego nie robiłęm, a dlaczego chciałem zamknąć wątek? Choćby dlatego że do NICZEGO nie prowadzi, niczego nie jest w stanie Cię nauczyć, przecież wszystko wiesz najlepiej, szkalujesz wszystkie opinie które choć trochę odbiegają od Twoich itd itp. Nie jest to tylko moja opinia, ale wielu którzy w tym wątku zabrali głos. Wątek jest więc zbędny...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba żartujesz:D co drugi post. I nie odpisuj, piszmy o akwarium, nie o pierdołach:)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
proszę zacytuj te moje szkalowania bo ja chyba jestem na dwóch innych forach. Proszę podaj przykład
zakompleksionych w realu indywiduów

ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

STOP!!!!! dalej nie daje się wciągać....

Mam taką propozycję, ponieważ taki mój wątek może w kilku postach być też pomocny dla kogoś kto będzie następny. Ja teraz wykasuję (jeśli to możliwe wszelkie posty nie związane z tematem akwa) bo tu nie ich miejsce.

hubert.


120x50x50 + sump 80 l, 35 kg LR, 8 kg LS, cyrkulacja 12000 l/h, 3000 l/h, 800 l/h..., Deltec AP600, LED 144w...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.