Skocz do zawartości
Tofik

świetlówka miga

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie: Czy ktoś też to zauważył, że jak wyłączy się lampę,to ona nadal świeci?

Wczoraj pierwszy raz spałem pokoju w którym ma być akwa, w nocy ciemno więc szybko to zauważyłem - wtyczka włączona,ale guzikami powyłączane it5 i HQI.

Patrzę, a pierwsza rurka miga bardzo słabo ale jedna miga. Myślałem, że coś z pstryczkiem nie tegers, włączam lampę i wyłączam jeszcze raz. Patrzę a to bydle dalej miga. :)

PS. Byłem trzeźwy :) apsynt i te sprawy ie wchodzą w grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdaza sie, u mnie tak bylo stale, ze po wylaczeniu lamp po swietylowkach lataly tez takie blyski, delikatnie mrugala - choc bylo to widac tylko w calkowitej ciemnosci w pokoju. Zobacz np ten temat:

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=122377#122377


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co bo w tym linku nic nie widzę przydatnego.

Chodzi o to, że po lampie prąd lata, indukcyjny, i świetlówka chociaż nie włączona to do niej ten prąd indukcyjny dociera i powoduje mruganie?

Ciekawi mnie jaki to ma wpływ na żywotność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz podłączoną lampę do timera? Jeśli tak, spróbuj podłączyć bezpośrednio do gniazda w ścianie i sprawdź, czy dzieje się to samo. Stary numer ze świetlówkami o zapłonie elektronicznym. To samo może się przydarzyć jak weźmie się żarówkę energooszczędną i podłączy pod włącznik w którym jest świecąca dioda. Nie wszystkie świetlówki, ale spora część też będzie wywoływała efekt "burzy".


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tofik: ja doszedlem do wniosku ze cos sie indukuje, czy to w obudowie lampy, czy w samych swietlowkach, tak ze pojawialo sie mierzalne napiecie, a swietlowki same swiecily :)


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest bez pośrednio podłączone. NO ale od tego szybciej się zużywa?

Czy chodzi o taki sam efekt, jak świetlówka w mikrofalóce? - nie podłączona do prądu, ale coś tam powoduje nagrzewanie się gazu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz powiedzieć, że przy odłączonej wtyczce z gniazda też ci się coś indukuje w lampie? (nie pytam o mikrofalówkę)


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wtyczka byla wlaczona o ile pamietam, ale sterownik ja wylaczal, to bylo z rok temu, ale chyba wystarczylo ze jedna wtyczka (a lampa miala 2 niezalezne obwody) byla wlaczona (niezaleznie ktora) to swietlowki lekko swiecily.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zauważyłem, nawet miałem całkiem ciekawą laborkę na studiach na temat świetlówek. Proponuję zabrać świetlówkę i przejść się w okolice kabli wysokiego napięcia :)


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak się zastanawiam, w jaki sposób masz poprowadzone i jakich kabli używałeś do łączenia świetlówek ze statecznikami? Kabel zasilający powinien być poprowadzony jak najdalej (w miarę możliwości), a już na pewno nie przeplatany z kablami łączącymi świetlówkę ze statecznikiem.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem rozwiązanie problemu, może komuś się przyda więc napiszę, że wystarczyło:

Wyjąć wtyczkę i wsadzić ją odwrotnie.

Problem polega na tym że w gniazdku był taki układ dziurek, że prąd płynie kablem do stateczników, i chociaż obwód się nie zamyka to jednak stateczniki ładuje :strutin i indukują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się ma instalację trójżyłową, i wtyczkę z bolcem z wyprowadzonym przewodem ochronnym, to problem nie powinien występować. Wtedy też nie da się odwrócić wtyczki :strutin


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak pisali koledzy, powodem może być fakt przerywania przez komuter

zera a nie przewodu skrajnego. Dlatego pomaga zamiana przewodów.

Ale może być jeszcze coś innego. Często elementem sterującym na wyjściu

komputera jest przekaźnik i by zminimalizować zakłócenia oraz chronić

jego styki, bocznikuje się go kondensatorem. Może on powodować takie

błyski.

Pozdrawiam

Marek Odrzywolski

Lublin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.