Skocz do zawartości
inmar

Ryba w kominie

Rekomendowane odpowiedzi

Wskoczyła mi rybka do komina a że mam w nim dwie rury fi 50 i jest ciasno nie wiem jak ją wyjąć z tamtą.Może poczekam,aby to zrobiła odwrotnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie, albo spłynie do sumpa albo zostanie w kominie. Ryby wskakują tam przez przypadek np: gonione przez inne ryby. W drugą stronę szansa jest nikła żeby ryba wróciła sama.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 2 latach pierwszy raz to się trafiło,do sumpa nie spłynie bo jest ponawiercana rura spustowa.Komin dostanie jakąś kratkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co mi też raz wskoczyl chromis do komina i próbowałem go złapać - bez szans - więc zostawiłem go i na drugi dzień pływał przy powierzchni wody i można powiedzieć że sam wszedl do siatki i włożyłem go z powrotem do zbiornika. A nie masz wyciaganego grzebienia? jakbyś podniósł na chwilę poziom wody w zbiorniku to może wróci co?


M5 - "Chcesz się ścigać, nie masz szans" - Jeremy Clarkson

akwarium 430L, sump 90L, dolewka 20L, ATI T5, NJ4500, T6065+6045, APF600, FR509, Dr Witt, ARM, Doser One, LR 73kg, LS 27 kg

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=259310

stopg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie kiedyś przeskakiwał błazen do komina dwa razy. Omęczyłem sie żeby go wyciągnąć. Za trzecim razem jak wskoczył, to pomyślałem, pal cie 6, siedź tam teraz, bo nie chce mi sie iść po drabine. Po kilku dniach sam przeskoczył z powrotem do akwarium.


Ehhh... żeby wyglądało tak jak kosztuje.:ph34r:

zawsze chciałem mieć takie coś, tylko po to, żeby dłubać wciąż..:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#291231 syciu :

Wiesz co mi też raz wskoczyl chromis do komina i próbowałem go złapać - bez szans - więc zostawiłem go i na drugi dzień pływał przy powierzchni wody i można powiedzieć że sam wszedl do siatki i włożyłem go z powrotem do zbiornika. A nie masz wyciaganego grzebienia? jakbyś podniósł na chwilę poziom wody w zbiorniku to może wróci co?

O tym grzebieniu właśnie pomyślałem,zaraz tak zrobię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie hexaetenia siedziala w kominie 2-3 miechy, myslalem ze zdechla, a jak zmienilem pompe na mocniejsza to sie poziom wody podniosl i hexaetenia nagle sie pojawila. kratka to dobry pomysl, ale trzeba dobrac odpowiednio wielkosc oczek, aby rybki sie zatrzymywaly a syf przechodzil dalej zeby sie to nie zapychalo i nie robil sie kompost.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to są zalety kratki, jednak jeśli ryba zatrzyma się na takiej kratce to padnie - z wysuszenia, będzie miała znikomy kontakt z wodą ...

no chyba że zauważy się że wyskoczyła i od razu się ją odratuje :)


17.03.2010r - 20.08.2012 http://nano-reef.pl/...m=posts&q=27683

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko jak sie ma w kominie powrot z sumpa, + ew rewizje podciagnieta wysoko, to taka kratka podnooszona jest praktycznie niewykonalna. Pozostaje mala siatka i polowanie - sam kiedys chyba ze 3 dni probowalem zlapac rybe w kominie :)


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema.

Podnieś poziom wody w kominie i wygoń rybke czymś cieńkim i dlugim np. Cienką rurką, itp.

Kiedyś jak mialem wylegarnie tropheusow co dziennie jakiś maluch ladowal w kominie.

Operacja trwala moze 30sekund


100x40x60h, Sunpower 6x39w, Vertex omega 130, 6045 + RW8,  Tunze 1073.020, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rano przeczytalem ten post, popatrzylem na moj komin i pomyslalem sobie ze faktycznie trudno wylowic rybke. Nigdy mi zadna nie wskoczyla i nie mialem takiego doswiadczenia.

Wiec przeczytalem poszedlem do pracy, wrocilem i patrze a tam hepatus w kominie:). Wylowienie go trwalo jakies 15 sekund, poruszalem troszke dluga rurka, podplynal do gory i wyciagnelem go delikatnie reka. Tylko ze jemu sie tam chyba nie podobalo i dal mi sie jakos bez problemu.

Pozdrawiam

Maciej


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi kiedys escenius midas regularnie wpadal do komina, pozniej czekal grzecznie przy powierzchni az go wyciagne, bralem hohle z nierdzewki i sam wchodzil do niej, nie do wiary po prostu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi kiedys escenius midas regularnie wpadal do komina, pozniej czekal grzecznie przy powierzchni az go wyciagne, bralem hohle z nierdzewki i sam wchodzil do niej, nie do wiary po prostu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja rybka ma 2 cm i strasznie płochliwa.Jak tylko podchodzę do baniaka to zaraz ucieka na dno komina.Podniosłem poziom,wyjąłem grzebień i czekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomogło,rybka na swoim miejscu.Teraz tylko godzina,dwie z regulacją poziomu wody w kominie by nie chlupało i będzie OK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek wywołałeś wilka z lasu. Mój błazen przeskoczył po południu do komina :)


Ehhh... żeby wyglądało tak jak kosztuje.:ph34r:

zawsze chciałem mieć takie coś, tylko po to, żeby dłubać wciąż..:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#291475 inmar :

Chyba coś z wodą mamy.:)

Sprawdziles jakie jest PH.Moze jakas zadyma pomiedzy rybami albo masz ikre pilnowana

po przez samice.Czytalem ze dodales nowe polimery.

One dzialaja troche szybciej niz stare.U mnie jak wyskakiwaly

To zawsze cos sie dzialo z woda albo rybna zadyma.

Jak masz mozliwosc zbadaj ilosc tlenu we wodzie.

GL :) Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.