Skocz do zawartości
cris6

zawilgocona skamieniała sól ??

Rekomendowane odpowiedzi

ja swoją (kent) z brył całych mieszam bo, czasem leży sobie otwarta i kamienieje. nic złego nigdy nie zaobserwowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj, na forum jest sporo o skamieniałej soli. Sklep powinien wymienić takie opakowanie, możesz mieć problemy z rozpuszczaniem soli i zawartością pierwiastków.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak skamieniała to nie bardzo, bo się może nie rozpuszczać do końca. W zasadzie powinno się ją reklamować. Zrób jeszcze próbę rozpuszczalności. Jak na dnie nie pozostanie żaden osad to zrób jeszcze testy Ca, Mg i kH. Jak wyjdą dobre to może dosypuj ją w małych ilościach do nowej dobrej partii soli zamiast wyrzucić.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja dopiero startuje od nowa

Kiedyś miałem kenta dostawałem elegancką sól ,dziś przyszła dostawa zamówionej soli do nowego baniaka i tu taka niespodzianka dlatego pytam bo widzę że są różne opinie na ten temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze by trzeba takich biznesmenow zaczac uczyc, ze skamieniala sol moga w zimie na ulice sypac. Moze i jest dobra, ale niech gosciu przyjedzie i ja pokruszy, bo za taka sie placi. Przeciez gdyby taki worek kamienia lezal w sklepie to by nikt tego nie ruszyl, wiec staraja sie upchac frajerom wysylkowo. Banda

Myslke, ze powinniscie robic liste takich sklepow.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam czwarte wiadro w zyciu i zawsze była sypka przez cały okres jej używania,po 25 kg kupowałem,a róznych producentów była.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#291981 cris6 :

sprawa rozwiązana sól wraca do sklepu

a żebym się jeszcze bardziej zdenerwował to zamiast 2x Hydor karolia 5200 dostałem jedną 5200 a drugą 4000

Napisz jaki sklep . Jeżeli to Reef-Shop to nie pisz. A zawilgocona sól nadaje się na drogi jak to kolega ują.

Troszkę pierwiastków już z niej wyparowała.


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#291988 slawomirdyl :
#291981 cris6 :

sprawa rozwiązana sól wraca do sklepu

a żebym się jeszcze bardziej zdenerwował to zamiast 2x Hydor karolia 5200 dostałem jedną 5200 a drugą 4000

Napisz jaki sklep . Jeżeli to Reef-Shop to nie pisz. A zawilgocona sól nadaje się na drogi jak to kolega ują.

Troszkę pierwiastków już z niej wyparowała.

sklepu nie będę pisał bo zostałem bardzo ładnie przeproszony i to mi wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nastepny, ktory zamowi tam sol, dostanie Twoj worek.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie zawilgotniałego kenta nie szło niczym rozmieszać. Godzinami była mielona pompą oraz dodatkowo powietrzem - nigdy nie była klarowna a na dnia 10l. solanki zostawało ok 1-2 łyżek kuchennych białego osadu.

Problem ustąpił wraz z nowym zakupem - teraz 10 minut mieszania łyżką i już jest kryształ w wiaderku. Oczywiście sól tak czy siak najlepiej zostawić na noc i niech się miesza...

pozdrawiam :)


150L + 80L Sump, LED 90W, BEAST400, JVP-102, powrót 2000l./h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#291950 Włodzimierz :

Jak skamieniała to nie bardzo, bo się może nie rozpuszczać do końca. W zasadzie powinno się ją reklamować. Zrób jeszcze próbę rozpuszczalności. Jak na dnie nie pozostanie żaden osad to zrób jeszcze testy Ca, Mg i kH. Jak wyjdą dobre to może dosypuj ją w małych ilościach do nowej dobrej partii soli zamiast wyrzucić.

Dziś sie zawiodlem na kencie zrobila sie twarda po przelezeniu w plastikowym pojemniku, musi być to jednak szajs skoro na innych solach nie mialem tego problemu.

Dzis nie wiem co jest grane ale przy rozpuszczaniu soli mija 30 minut a solanka jest mleczna wczesniej tak nie mialem , na innych solach również.

Jest to ostatnia sól kenta jaką kupiłem i podziękuje.

Zaobserwowałem też ze po godzinie pływa na dnie jakiś bialy pył(nie do konca rozpuszczona sol mimo ze woda ma nieco wieksza temperature)z RC problemu nie mialem takiego.

Nastepnym razem bedzie powrot do reef crystals albo preis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reef Crystals ,zawsze rozpuszcza się dobrze.Ja stosuję ją zazwyczaj w mieszance z inną solą.


580 L.panel.FO i 73 L.sump.rafa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sól jest higroskopijna więc nawet w oryginalnym pojemniku może się z czasem zbrylić, szczególnie kiedy jest częściowo zużyta warto ją przesypać do mniejszego szczelnego pojemnika.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przez tą sól miałem same kłopoty -glony i inne plagi.Oczywiście też skamieniała po wymianie na IO wszystko wróciło do normy .Juz nie kupię nigdy tej soli.Kupiłem ja na alledrogo byc może jakieś zepsute partie dostałem:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazdy ma swoje zasady,dla mnie zbrylowana sol nie nadaje sie juz do uzycia...widze ze pare osob jest zadowolonych z reef crystal,tez jej uzywam i tez zauwazylem ze ze wszystkich soli z ktorymi mialem do czynienia ,ta nie kamienieje,slicznie sie rozpuszcza i ogolnie lubie ja...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.