Skocz do zawartości
snocho

rekin, aktualne fotki + trochę historii

Rekomendowane odpowiedzi

dobrze ją capną. super awarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał, a nie obawiasz się że ten rafowy bandyta jak podrośnie to sobie z tego towarzystwa kolacje zrobi?

No chyba że zakup tych ryb wliczony jest w ryzyko.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurde :D


6671_6820.png

Akwarium Reefmax

oświetlenie 2x 48W LED DIY (ze wschodami i zachodami), cyrkulacja 2x TUNZE 6015, odpieniacz HYDOR SlimSkim 135.35, pompka HYDOR Pico Evolution 1000, dolewka AQUA-TREND Shark, grzałka Jager 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niestety się zdarza. W przypadku zadomowionego rekina praktycznie każda nowa ryba jest zagrożona. Szczytem było rozszarpanie na kawałki 80cm mureny przez poprzedniego rekina. Niestety ta ryba jak poczuje jedzenie wpada w szał, który widać na filmie, niewiele jest ją w stanie powstrzymać. W miarę bezpieczne są rogatnice, bo są cholernie twarde, mam nadzieję, że w przypadku graników też nie pójdzie mu łatwo. A szpadle... no cóż, miały "wystartować" zbiornik i tak się stało. Jeśli się utrzymają będzie bardzo miło, bo robią świetne wrażenie, jeśli nie, to pozostaje, nie bez żalu, życzyć smacznego.

Po weekendzie brakuje niestety Macolor niger.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał, obawiam się że wszystko za czym będzie się mu opłacało polować jest zagrożone, drobnica pewnie się ostanie ale większe przekąski ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarku to nie tawrosz, jak coś ucieka dostatecznie szybko i ma twardy łeb (jak rogatnica) to nie będzie mu tak łatwo. Miałem kiedyś rekina, który kilka lat żył z plataksem. Do tego był Acanthurus, który skutecznie odganiał rekina znad swojej skały. Także, jak zawsze, nie ma reguły.

Wlodek, wielkie dzięki za film. Utwierdził mnie w tym, że warto zainwestować w sztuczne korale, ale to już w następnym zbiorniku. A o tym niebawem :)


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium bajka (choc miloscia palam glownie do tego na pietrze). Tez nie popieram trzymania rekina w takim naparstku dla niego. Kazdy jednak ma swoje sumienie i wg niego postepuje. to szanuje.

Co do odwiedzin to do biura mozna wejsc, stanac w drzwiach i "witam, przyszedlem zobaczyc akwaria"?? Przynajmniej jakies oplaty powinny byc: kazdy ogladacz z filetem dla rekina w lapie ;)


pozdrawia Magda :)

100l niefoto -start styczen 2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli następny zbiornik postawisz na sztucznych koralach to ja nie wiem... czytając opinie w wątku o megaakwariach obawiam się że nie raz usłyszysz "na krzyż z nim, na krzyż..." ;)


Akwarium 100x70x60 + 180l sump, APF600, AQLGALAXY 4x39wT5+200W LED z pełnym sterowaniem, cyrkulacja 2x MP40 + troszkę dodatkowych gratów w szafie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mehi, można wchodzić, oglądać, niektórzy nawet dotykają. Nikt nikogo nie wygoni i kasy nie weźmie ;)

Totet, żeby było zabawniej, to myślę o zakupie właśnie od Living Colors, czyli od wspomnianych specjalistów. Są tańsi niż Pangea, chętniej robią "custom", a korale (oczywiście nie wszystkie) wyglądają bardzo przyzwoicie. Nie wiem dlaczego do akwariów w programie pakują te najbardziej oczoje*ne. Pewnie pod klienta. Bo znaczna część oferty wygląda bardzo naturalnie i przy posadzeniu w odległości 5m od szyby zbiornika będą trudne do rozróżnienia.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał - gratulacje za wytrwałość, pasje, chęci i za dostęp do "drukarni z kasą" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mega zbiornik :)

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka


SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mega wypas.

Szkoda,że mieszkam tak daleko ale może kiedyś uda mi się zobaczyć Twoje akwa. Podziwiam również serduszko z alfa :guitar:

Pozdrawiam


500l w obiegu

Start 9.08.2014, wsparcie Męża - bezcenne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie wpadłem na ten temat.

można zobaczyć jakieś aktualne zdjęcia ?

aaaaalllllllleeeee akwarium szacunek

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rekinów nie ma, pojechały do AquaParku i można je zobaczyć w temacie AquaSfera 300 000l :) tu rekinów już nie będzie. Pływają różne wargacze które duże rosną, najeżka i nadymki, szpadli kilkanaście i okazały lampartek , takie typowe fish-only.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było, że obiecuję na pusto ;)

zdjecie.jpg

Obecnie, przepraszam za jakość zdjęcia - z telefonu.

zdjecie.jpg

Arothron hispidus z doktorkiem :)

I ostatnio trafiła rogatnica Balistes punctatus :)

zdjecie.jpg

Edytowane przez Raffy14 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.