Skocz do zawartości
Tester

Regeneracja odnozy u kraba porcelanowego

Rekomendowane odpowiedzi

Moj ukochany krabik porcelanowy Neopetrolisthes ohshimai probowal przenocowac w szczelinie ktora na jego nieszczescie byla ulubionym miejscem mojej babki Chalk Goby - Valenciennea sexguttata. Facet nie mial widocznie szczescia do kobiet bo babeczka mu doslownie nogi z d...py powyrywala. Siedzi, a wlasciwie lezy sobie taki kadlubek bez nog pod sasiednia skala gdzie targnela nim kobieca zlosc. Zapuszcza te swoje sieci i lapie cos na oslode swojego kalekiego zycia. Pierwsze o czym pomyslalem jak zobaczylem cale zajscie to wlaczona suszarka wpadajaca do akwarium. Na szczescie oprocz mojego ukochanego kraba mieszka tam wiele innych ukochanych stworow wiec szybko wyzbylem sie morderczych zapedow. Zal mi sie chlopiny zrobilo. Wyjalem flaszke z lodowki i zaczelismy pic. To znaczy ja zaczalem a on tylko patrzyl.

Pytanie:

Czy u tego gatunku odnoza odrastaja?

Bartek


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to u krabów - odrastają. Tylko musisz zapewnić mu spokój od elementu i papu.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester świetny opis o doli krabika :)

mam też takiego inwalidę brakuje mu czterech nóżek i czekam z nadzieją

kapuhy jak to jest?odrastają jak w fantastyce czy po wylince?jak było u ciebie?


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wylince, a przynajmniej tak było u innego kraba i krewetek. Moja dzika porcelanka siedzi zwykle dobrze schowana, więc kiedy dokładnie odrosły jej szczypce i noga nie mogę stwierdzić. Ale podejrzewam, że podobnie jak u całej reszty - podczas wylinki.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester czekaj do wylinki,mój już się odnowił,ma wszystkie odnóża chociaż mniejsze ale ma już się jak poruszać

d8de42a03618b9d5med.jpg

ten biały to odnowiony :strutin


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnowią się, spoko, niekoniecznie wszystkie przy najbliższej wylince, ale odnowią się:strutin

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę tylko, że należy mu zapewnić bezpieczeństwo. W akwa jest wielu amatorów nieruszającego się mięsa..np. wieloszczety.


akwarium 80*40*40, 126 litrów, panel, marea 1000, koralia 2400- cyrkulacja, eheim 600 - obieg, miniflotor, 2*24 W 10000K T5, 1*24 W 18000K, 10 kgLR, trochę piachu, stada rurówek , cóś w muszelce, ślimaki: turbo, krewetki czyszcząca, 1 pterapogon, 1 żółta babka, 2 błazenki, jeżowiec,euphilia i miękk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pisalem dosc dlugo bo bylem pograzaony w smutku. Niestety krabik odszedl na Wieczna Rafe. Stalo sie to w zasadzie nastepnego dnia. Wczesniej zdazyl jednak miec wylinke ktora jednak niczego nie zmieniala w liczbie jego odnozy. Mysle ze odbyla sie po prostu zbyt wczesnie po calej tragedii. Teraz mysle ze on po prostu szukal jakiejs szczeliny zeby w spokoju zmienic pancerzyk.

Coz nasze hobby jest nedzna imitacja prawdziwej rafy niestety relacje miedzy organizmami juz taka imitacja nie sa.

Zal mi mojego kraba bardzo bo w UK sa one sporadycznie dostepne. Nie wiem kiedy teraz bedzie okazja kupic nastepnego. I zeby uprzedzic Wasze pytania o zapobiagniecie nastgepnej tragedii powiem ze mam juz drugi zbiornik (50L) gdzie bedzie mu duzo lepiej (czyt. bezpieczniej) No i dodam jeszcze ze babeczka Valenciennea sexguttata dostala nakaz eksmisji i w ciagu najblizszych baru dni wraca do sklepu. Nie tylko zreszta ze wzgledu na swoja kryminalna przeszlosc. Babsztyl rozrosl sie do takich rozmiarow, ze jak wali kloce to sie boje ze mi dno w akwarium peknie :) Ale faktem jest ze robote swoja robil doskonale. Nawet rozgwiazda nie miesza tak piasku jak ona.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh, rozumiem Twój żal, miesiąc temu mój porcelanowy zaczął filtrować wodę na wiecznej rafie.


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz cos Wam pokaze ku pokrzepieniu serc :clowning

5123-porcelanka1.jpg

Tydzien temu Marszalek zadzwonil ze sa w jednym sklepie - pojechalem i dwa kupilem. Ten drugi ma inne umaszczenie i siedzi tak ze nia ma mozliwosci pstrykniecia fotki.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.