Skocz do zawartości
bamboo

Szalony krab?

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni temu wpuściłem do Nano 30l kraba calcinusa. Kupiony został od kolegi z NR o nicku KGB, który likwidował akwarium.

Wszystko było ok, aż nie wpuściłem ślimakow. Krab jak zobaczył ślimaka babylonia, na moich oczach 3 - 4 razy próbował go eksmitować z muszli "za szmaty". Krab nie patrzył nawet na to, że slimak byl od niego 2 razy mniejszy.

Dzisiaj po wizycie u Michu60, przynieslismy nową muszlę i krab przeprowadził się do niej.... i wrócił do swojej i tak 5 razy. Po 5tym zabrałem już jego starą muszlę, żeby się chłop nie odwodnił z tego wysiłku :)

Mieliście może taki przypadek? Nasz krab robi 1 okrążenie wokół skały, znajduje swoją starą (lub nową) muszle i to tak w kółko :)


_______________________________________________________________________________________

450L + Sump 90L szczepkarium, odpieniacz ATI 250 na 2 x Tunze Silent 9430

Moja stronka: http://goralewicz.co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może u KGB w pokoju blisko akfa był telewizor i krab oglądał Tap Madl ? A teraz się stroi :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, no może tak być :D u KGB TV faktycznie blisko :)

update:

Właśnie wstałem rano i krab zmasakrowal skorupą wszystko co dało się przewrócić :) Chyba chce starą :D


_______________________________________________________________________________________

450L + Sump 90L szczepkarium, odpieniacz ATI 250 na 2 x Tunze Silent 9430

Moja stronka: http://goralewicz.co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie eleganc, też przebierał się co chwila, sądzę, że to dlatego ma taką nazwę no i jeszcze to że zrobił przemeblowanie to też widocznie uznał, że to nieelegancko.

To powód dla którego u mnie w akwarium nie ma eleganckich krabów.


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też dlatego zrezygnowałem z pustelników, przewracają wszystko, a w małym akwa ich produkty przemiany materii są bardzo widoczne, miałem Calcinusa laevimanusa, zmieniał muszle jak tylko chciał, przewracał szczepki, brudził i w końcu zlikwidował mi 3 turbo, na końcu pewnego dnia przygniotła go skałka i wyszedł chyba z muszli, a wtedy błazenki dokonały zemsty. Pustelinkom mówię nie, już lepiej kupić sobie krewetkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, lepiej mieć ślimaki niż kraba pustelnika, bo przydatność ślimaków jest dużo większa. A krewetka też mniej szkodliwa jeśli chodzi o sprzątanie efektywniejsza. A jak miejsca mało to zawsze można thor amboinensis wrzucić.


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hihi, mój też się tak przymierzał i nie mógł się zdecydować, a może po prostu przenoszą zapasy :)

Ja zauważyłem u mojego calcinusa większe zainteresowanie ślimakami jak przychodzi czas na wylinkę. Trzeba im po prostu co jakiś czas dać coś większego do zjedzenia a nie tylko polegać na tym ze sobie coś znajdą :)


330+80L z miękasami, HQI 150W+24W, Deltec APF600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym bys nakarmił dziada ? Ja się zastanawiam nad działem TARGOWISKO po tym jak te szczepki od Ciebie znowu poprzewracane :banghead:banghead


_______________________________________________________________________________________

450L + Sump 90L szczepkarium, odpieniacz ATI 250 na 2 x Tunze Silent 9430

Moja stronka: http://goralewicz.co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kryl drobny, rozmrożone krewetki, surowa rybka :) tylko trzeba tak żeby krewety mu nie zabrały


330+80L z miękasami, HQI 150W+24W, Deltec APF600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam solowca, da rade ? :)

jak nie to jutro musze zamówic jakas pizze z krewetkami i podzielic sie z Monkiem :)


_______________________________________________________________________________________

450L + Sump 90L szczepkarium, odpieniacz ATI 250 na 2 x Tunze Silent 9430

Moja stronka: http://goralewicz.co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno do nowego akwarium kupie ze 20 krabikow. Przynajmniej wnosza troche zycia.

Slimaki sa takie slamazarne.:)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kraby jak najbardziej, sam mam jednego i poluje na drugiego :) Obecnie mam lybie tesselate, ktora jest rewelacyjna i nie wyrządza żadnych szkód, a poluje w dalszym ciągu na oshimaia :) Pustelnikom mówie NIE :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.