Skocz do zawartości
zielony mintaj

Mercatoria columbella

Rekomendowane odpowiedzi

Zielony minaju, ślimaczki owe i u mnie lęgą się od jakiegoś czasu, co ciekawe składają jajka najczęściej na przedniej szybie, mam już kilka wyrośniętych maluchów i nowe jajka w skupisku jak u Ciebie . Rozmnożyły mi się też stomatelle, pocieszne stwory. :)


150x50x50 + sump 103 l. 55 kg LR + 9 kg LS , cyrkulacja 2 x JVP 102, obieg At-306, odpieniacz - stożkowy, światło 2 x 54 t5 + HQI 70W + 120W LED, start 13.08.2010

Kupię szczepki korali miękkich i LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie rodzeństwo tych co u Zielonego, też zrobiło takie banieczki, ale na tylniej szybie.


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawosci ile trwa wykluwanie ? U mnie chyba z 2 tydzien jajka slimakow sa na szybie i ciagle nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziś 9 nowych kokonków z jajkami :) . Pikaczu2000 , powinny lada chwila się wylęgać. Na początku maluchy "wetnie" , pojawią się jak trochę podrosną.

Minął tydzień od złożenia i pierwsze się wylęgły .


150x50x50 + sump 103 l. 55 kg LR + 9 kg LS , cyrkulacja 2 x JVP 102, obieg At-306, odpieniacz - stożkowy, światło 2 x 54 t5 + HQI 70W + 120W LED, start 13.08.2010

Kupię szczepki korali miękkich i LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie mi z ciekawości - czy nie zauwaśyliście że np. l. amboinensis wam polują na małe ślimaki? bo ja jedyne młode turbo jakie znajduje to w sumpie, gdzie nie ma krewetek ani żadnych innych mięsożerców... w głównym widziałem może 1-2 i to już podrośnięte, w sumpie mam ich kilkanaście (a ciekawe ile siedzi w rurach...)

a stawiam na krewetki (amboinensis albo wurdemanni), bo odkąd je wpuściłem nie mam ani jednej stomatelli, a miałem ich dziesiątki...

PS. chętnie odkupię nassariusy :strutin


Aktualny baniak [209 x 60 x 60 cm]

Poprzednie zbiorniki:

http://nano-reef.pl/...l-yogher-vol-2/

http://nano-reef.pl/...zko-w-glowie-;/

akwarium morskie od 03.IV.2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyszczaca wcina u mnie slimaki aż jej się wąsy trzęsą :strutin trzyma se muszelke i zawartość wyjada.


Jest : BofT'owe +/- 288l w obiegu; 2x Maxpect Ethereal + ICV6, AquaMedic DC Runner 3.2, Gyre XF-330, Maxspect MJ- SK400, ~30kg rock, 10kg sand.

Było :  Mój Reefmax - Tunze 9002, 2 x Koralia nano 1600, Newjet1200, 1 x Ati Actinic, Aquablue plus, Aquablue special, ~15kg LR, ~6kg LS - start 13.01.2011 i nowy baniak 20L a w nim troche skałki i żwirku koralowego + krewetka modliszkowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#294934 boft :

Czyszczaca wcina u mnie slimaki aż jej się wąsy trzęsą :strutin trzyma se muszelke i zawartość wyjada.

Zgadzam sie z kolega, u mnie krewetki czyszczace zajadaly sie malymi slimaczkami, wyskubywaly je z kokonow i muszelek , odkad ich nie ma udalo mi sie odchowac troszke slimakow - najwieksze maja okolo 1 cm srednicy i wychodza tylko i wylacznie jakas godzine po wylaczeniu oswietlenia.

ps.slimaki rozwniez skladaja jajka na przedniej szybie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie kokony zniknęły już jakiś czas temu. Co do tych nassariusów które są u mnie, nie przekopują. Siedzą na skale i obgryzają ją. Zjadają glony z szyb. Mam tylko dwa lub trzy osobniki które zakopują się.

obstawiam więc bardziej, że zarówno zielony jak i ja doczekamy się potomstwa mercatoria Columbella (zerknijcie w zdjęcia i oceńcie kokony z jajkami.

http://translate.googleusercontent.com/translate_c?hl=pl&sl=de&tl=pl&u=http://pl.reeflex.net/tiere/2460_Columbella_mercatoria.htm&rurl=translate.google.com&twu=1&usg=ALkJrhizddLn5_OsvgwwdPcPOHWUQwI74Q

A następnie porównajcie z tymi zdjęciami

http://translate.google.com/translate?hl=pl&sl=de&tl=pl&u=http%3A%2F%2Fpl.reeflex.net%2Ftiere%2F2454_Nassarius_reticulatus.htm

ps: właśnie zauważyłem kolejne banieczki na tylnej szybie


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje ślimaki to jednak nie nossariusy, na 100wę to mercatoria Columbella (dzięki szarykruku). Nie zauważyłem żeby dobierały się do nich krewetki. Stomatelle (kilka dorodnych sztuk i kilka małych) wypasają się nocą na tylnej szybie a w dzień prawie ich nie widać. Mercatoria po około tygodniu się wylęgają i widuję już sztuki 1mm, ale takich 4-5mm jest naprawdę sporo. Właśnie teraz (znów na przedniej szybie :strutin) jeden dorosły błąka się przy 5ciu nowych kokonach, jak towarzystwo podrośnie będzie ich zatrzęsienie :(


150x50x50 + sump 103 l. 55 kg LR + 9 kg LS , cyrkulacja 2 x JVP 102, obieg At-306, odpieniacz - stożkowy, światło 2 x 54 t5 + HQI 70W + 120W LED, start 13.08.2010

Kupię szczepki korali miękkich i LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mialem kiedyś slimaki na szybie ale czyscilem to czyscikiem do szyb :nono nieswiadomy

Jestem pewny ze albo krab albo krewetki albo co tam jeszcze zje slimole male.... wiec tam nie mam wyrzutów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj będzie zatrzęsienie, bo właśnie zauważyłem (tu zaskoczenie bo na bocznych szybach) coś w okolicach 8 kokonów.

Części nawet da się zrobić zdjęcia:

4343-jaja1.jpg

4343-jaja2.jpg

ps: I może by tak zmienić temat postu?

Wedle życzenia :)

mintaj


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę up, zniknęły kokony ze zdjęcia, małych slimakow jeszcze nie widzialem, ale teraz mam taki wysyp kokonow, że boję się ruszyć czyscikiem :D

Edit: Aby nie być gołosłownym zrobiłem jakąś fotkę i podliczyłem kropeczki w kokonach- naliczyłem coś w okolicach 100.

4343-jaja3.jpg

4343-jaja4.jpg


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz częściej widuję takie dwumilimetrowe, a i takie sztuki 4mm się pojawiają (zdjęcie drugie)

4343-maly1.jpg

4343-maly2.jpg

4343-maly3.jpg


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.