Skocz do zawartości
cris6

apf600 kulutra pracy

Rekomendowane odpowiedzi

Mojego praktycznie nie słychać,

jedyne dźwięki jakie wydaje to "bulgotanie" powietrza w kolanku przy odpływie.

Zależy pewnie też jaką masz pompę. Mam pompę Deltec'a i praktycznie jej nie słychać ... ale widziałem, że w niektórzy mają AquaBee a taką mam jako obiegową (AB 2000/1) i cicha nie jest.


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie narzekam, mam go na AB, generalnie NJ3000 jest głośniejsza.

ona sobie przyjemnie brzęczy, a obieg czasem łapie rezonans co jest mega denerwujące.

"bulgotanie" można usunąć podnosząc poziom wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ja mam pompe obiegową eheim 2000L, pomy 2x 1100 circulate ,2x Hydor Koralia 5200 i ich nie słysze jak chodzą naraz a tą w odpieniaczu słychać.Czy to może być np coś do czyszczenia, odpieniacz kupiłem tu na targowisku ponoć z wirnikiem 4 miesięcznym.

pompa w odpieniaczu aquabee up 2000/1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#294440 adrianpotocki :

J@cekWro: a jakiego masz tego Delteca ?

domyślam się że pytasz o pompę :strutin

wygląda identycznie jak AB tyle że jest biała nie czarna i ma napis Deltec ... nie pamiętam czy były jakieś oznaczenia ale chyba nie... sprawdzę wieczorem jak będę w domku.


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#294439 Natan :

"bulgotanie" można usunąć podnosząc poziom wody.

Mój działa jako zewnętrzny ... masz na myśli poziom wody w odpieniaczu ?


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#294444 cris6 :

:strutin sam sobie odpowiedziałem własnie rozkręciłem pompe przemyłem wirnik oraz środek. Skręciłem i cisza

no teraz to już jestem zadowolony

radość trwała chwile znowu buczy :( panowie co jest grane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Sprawdź w jakim stanie są te gumki co trzymają trzpień :strutin U mnie to był problem, gumki wyrobione i wirnik sobie latał po całej komorze... Po wymianie gumek na inne, nowe, też z pompy AB 2000/1 wszystko ucichło :(


szkło 120x60x50 360L - 55kg LR + 18kg LS + 200L sump + pudełko, Blau 2x150W HQI (żarniki Blau 20.000K) 2x54W aktynika i białe, Deltec AP600, obieg NJ3000, cyrkulacja 2xJVP-102 + koralia 2 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy w ogóle je masz, a potem sprawdź czy wirnik ma wszystkie igły, potem sprawdź czy nic nie blokuje wejścia wody do pompy, potem sprawdź czy pompa nie dotyka niczego podczas pracy. Jak już to wszystko posprawdzasz i okaże się że wszystko jest ok, to walnij setę i zadzwoń do sprzedającego z pytaniem czy jemu też tak hałasowała:)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sbrobuj podregulowac ilosc powietrza do pompy,przy akwa 250l nie potrzebujesz pelnej wydajnosci tego odpienka.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wy macie zakończony odpływ z odpieniacza u mnie była gumowa rura dużej średnicy i długość ok 30cm . Ściągłem tego węża i nie ten odpieniacz tzn. mniej buczy ale i tak go słychać. Piszecie że słychać u was tylko pęcherzyki powietrza u mnie słychać całą pompę o dziwo innych pomp nie słyszę tylko tego delteca takie buczenie całą dobę trochę mnie zaczyna już denerwować . Specjalnie kupiłem delteca po przeczytaniu tylu postów że jest bezgłośny a tu taki traktor

co do gumek są 2 i dobre sprzedający mi pisał że wirnik ma 4 miesiace

nagrałem film

pompy nic nie dotyka a po zamknięciu szafki robi się zdecydowanie gorzej i tak jak piszę tylko tą pompę słychać i nosi ten dzwięk na całe mieszkanie

zamówiłem w e-rybce nowy trzpień z gumkami oby pomógł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jest to normalna praca tego odpieniacza ja mam MCE 600 i tez buczy i na nic sie nie zdalo rozbieranie, czyszczenie i skladanie od nowa wszystkie gumki oraz podkladki sa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#294640 waldimas :

czyli jest to normalna praca tego odpieniacza ja mam MCE 600 i tez buczy i na nic sie nie zdalo rozbieranie, czyszczenie i skladanie od nowa wszystkie gumki oraz podkladki sa

raczej normalna ona nie jest zobacz na ten film jest moment załączenia pompy też bym chciał mieć tak cicho

a to moje buczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja buczy jak Twoja a odpieniak byl kupiony nowiutki w sklepie 7 miesiecy temu czyli wniosek ze pompa w deltecu to loteria choc mysle ze wraz z ta cena powinna isc jakosc i powtarzalnosc produktu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczekam na nowy trzpień a jak to nie pomorze to będę musiał szukać nowego odpieniacza. Cały system kompletowałem z wiedzy jaką zaczerpałem na tym forum i co do odpieniacza to tutaj się trochę zawiodłem reszta sprzętu gitara cicho jest i przyjemnie

ort do poprawy,

pkt. 8 Regulaminu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden odpieniacz z racji swojej zasady działania nie jest bezgłośny, nie obwiniaj forum o głośny odpieniacz:waving

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po kolejnych pracach szukaniach przyczyn takiego buczenia niestety złamałem ośkę ceramiczną i tu mój syn stanął na wysokośći zadania a ma dopiero 3 lata :strutin podarował mi lizaka czupaczups i powiem tyle zastąpiłem ośkę patyczkiem z lizaka oczywiście tymczasowo i nastała cisza :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może ta ceramiczna miała luzy? A Czupaczups nie? :strutin Ten rodzaj lizaka jest super! Raz że dobry, to kiedyś tez nim zastąpiłem ośkę w kubełku w słodkim akwarium :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli albo twój trzpień był wytarty albo rzeczywiście był gdzieś jakiś luz, wtedy wirnik trze o komorę i zaczyna buczeć - ale to dobrze że masz takich pomocników :( - następnym razem od razu pytaj syna, a nie na forum :strutin


szkło 120x60x50 360L - 55kg LR + 18kg LS + 200L sump + pudełko, Blau 2x150W HQI (żarniki Blau 20.000K) 2x54W aktynika i białe, Deltec AP600, obieg NJ3000, cyrkulacja 2xJVP-102 + koralia 2 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej dziś dostałem nową ośkę z gumkami

Jestem załamany bo odpieniacz tak nie buczy na lizaku jak na nowej ośce. Powiem szczerze że juz mam dość tego i z chęcią bym go już na coś nawet zamienił. Czy na tym świecie nikt nie robi odpieniacza który jest cichy i tylko słychać w nim bąbelki powietrza !!! U mnie to się robi trochę już nie do wytrzymania bo to buczenie przenosi się w nocy na całe mieszkanie. Ja już nie wiem czy to wirnik ma luzy czy pompa taka walnięta nie mam zamiaru kupować kolejnych części no chyba że ktoś z Krakowa ma pożyczyć dosłownie na parę minut taką pompę . Panowie i Panie czy możecie mi polecić odpieniacz którego nie wywalę za okno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bubble King jest cichy napewno.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys mialem H&S. Pompa AquaBee, ktora wszyscy znaja. Solidny i cichy. Inni narzekali, ze AquaBee jest glosna.

Podobnie z pompa Eheim.Przewaznie sa slabo slyszalne, ale czasami sa wyjatki. Jak widzisz, mozna wydac kupe pieniedzy i miec pecha a inni beda zachwalac swoje, jesli mieli szczescie.

Red Dragon jest dosyc cichy, ale ma swoja cene...

Moze Twoj nowy wirnik po kilku dniach sie wyrobi ? Sprawdz, czy jesli pompe trzymasz w reku pod woda, to czy buczy. Jesli nie, to silikonowe weze, jakies podkladki pod odpieniacz itp. moze podniosa komfort spania :nono


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.