Skocz do zawartości
SkoczekPL

My, dzieci tamtych rodziców

Rekomendowane odpowiedzi

Ja sie tylko dziwie :strutin skad Wy mlodzi (32 -34 lata) to wszystko pamietacie ?? Chyba z opowiadan doroslych :(. Ja ledwo pamietam te czsy a przeciez wiekszosc tu wspominajacych jest min 10 lat ode mnie mlodsza :D


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#294880 AdamB :

Ja sie tylko dziwie :strutin skad Wy mlodzi (32 -34 lata) to wszystko pamietacie ?? Chyba z opowiadan doroslych :(. Ja ledwo pamietam te czsy a przeciez wiekszosc tu wspominajacych jest min 10 lat ode mnie mlodsza :D

no nie gadaj ,ja wszystko dokładnie pamiętam


+ sump , HQI 150W + 2x T5 24W ,
,111.jpg

http://www.przyczepa4u.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AdamB- Heh, odezwał się stary :strutin Relax to lata `80, gumy donald podobnie. Więc to zdaje się Ty za stary aby znać tą gumę :(

Co do sterylności , ilość szczepionek jaką faszeruje się dzieci, pytanie czy to bardziej pomaga czy szkodzi?

I nie zauważyłem aby ktoś wspomniał o jednym z przysmaków: chleb ze śmietaną i cukrem


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to byly piekne czasy? Komuna? Bylo jak bylo. Dla mnie poprostu beztroskie dziecinstwo za ktorym wszyscy tesknimy. Z braku laku czlowiek cieszyl sie wszystkim. Co ja pamietam? a no ze byla bieda ale wydaje mi sie ze nie bylismy tacy zawistni wobec siebie i podzieleni jak dzisaj.

Nie bylo komputerow, PS2. Ale w telewizji lecialo 5-10-15 teleranek. Kazdy mial Pelikana albo Wigry 3 a ze w Tarnowie zuzel popularny jezdzilismy na tych rowerach jak szaleni. Chodzilo sie na grande na dzialki, do sadow, gonitwy i zabawy wchowanego po budowach....... oj byly draki.

W wozkowniach mielismy kluby gdzie stol do pingla i pelno plakatow z BRAVO. Czlowiek kimal po pierwszym winie ze strachu przed rodzicami.

Jedzenie bylo o lepsze. Pomidory, ogorki, tuskawki to wszystko mialo smak. Do dzis mam kubek Spolem dzieki ktoremu Kakao smakuje jak na koloni. Piwo nie bylo pasteryzowane. Nie bylo stresu, takiej pogoni codziennego kolowrotka. Niedziela to to byla niedziela. Wszystko pozamykane, na miescie spokoj. Rodzice zabierali nas na lody. Bylo naprawde inaczej. Osobowosciowo jako dzieci bylismy glebsi.

Teraz jakas nasza klasa czy facebook zamiast spotykac sie jak dawniej. Telwizja, internet cale to pranie mozgu i glupoty. Dawniej program super niania nie mialby racji bytu.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phi @ AdamB, nie trzeba mieć miliona lat aby pamiętać lata 80-90. Najwcześniejsze wspomnienia z reguły to około 3 rok życia. A ja ma jeszcze jedno niezatarte wspomnienie ( okolice podstawowki) , jak stałam dłuugo w kolejce po pomarańcze bo je rzucili do sklepiku jakoś przed świętami no i przede mną kobita wykupiła resztkę..ot pomarańcze niedrogie, ale frustracja dziecka- bezcenna.


akwarium 80*40*40, 126 litrów, panel, marea 1000, koralia 2400- cyrkulacja, eheim 600 - obieg, miniflotor, 2*24 W 10000K T5, 1*24 W 18000K, 10 kgLR, trochę piachu, stada rurówek , cóś w muszelce, ślimaki: turbo, krewetki czyszcząca, 1 pterapogon, 1 żółta babka, 2 błazenki, jeżowiec,euphilia i miękk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#294880 AdamB :

Ja sie tylko dziwie :strutin skad Wy mlodzi (32 -34 lata) to wszystko pamietacie ?? Chyba z opowiadan doroslych :(. Ja ledwo pamietam te czsy a przeciez wiekszosc tu wspominajacych jest min 10 lat ode mnie mlodsza :D

ja. rocznik 81.

najwcześniejsze wspomnienie udokumentowane wydarzeniem z okresu gdy miałem 2 lata. ślub cioci. zgubiłem się i nie zgubiłem, robiąc pod stołem własną imprezę. znaleziono przy mnie 12 pustych butelek po oranżadzie. Stąd wiem, że małego dziecka nie należy traktować źle/jak małego idiotę :D, bo juz mała bestia przyswaja rzeczywistość i moze wiele przechować w pamięci aż do starości. i druga strona medalu: rodzic w w supermarkecie pyta dziecko - Pawełku chcesz to czy tamto, ten kolor czy tamten, kółko czy kwadrat, pachnidło czy pierdzidło... pewne wybory w danym okresie rozwoju dziecka dokonują dorośli, dlatego, że nimi są. Inaczej wychowamy sobie rozkapryszonego bachora, ktory bedzie tupać nogą na każde niepowodzenie, negację a my jedynie co wtedy bedziemy mogli zrobic to zwalić na "adhd" nie dopuszczajac naszej winy/niedojrzałości/braku przygotowania w dorosłej bajce


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja miałem 11-lat i 13 grudnia 1981 r koło 22-giej godziny czołgi ruszyły z ul.Pienistej na miasto Łódz ...na Pietryne na Retkinską ..na sródmieście .To były czasy WRON...Nie było teleranku ,tylko Pan w ciemnych okularach był w Tv.Pamietam jak chodziłem po (dary od koscioła) ..żólty ser z Holandi,oliwa z USA, mąkę kukurydzianą ...a co bardziej biedni dostawali odzież z Kanady....Z racji tego ze miałem brata młodszego dostawałem odżywki typu Milupa ,Humana..oj duzo pomietam ..ale nie było i tak takiego (k**estwa) jak dziś !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe

no to ja pamietam jak dupnął Czarnobyl

i te obrzydliwe szczepionki doustne


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#295867 luft :

hehehe

no to ja pamietam jak dupnął Czarnobyl

i te obrzydliwe szczepionki doustne

....Tylko jedno pytanie ...Kiedy walnoł Czarnobył ,a kiedy szczepionki bralismy ...buhahahaha...Ale tez w szkole dostałem jod...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piona , dostaliśmy i przeżyliśmy :nono:clowning:clowning teraz dzieci super suplementy dostają (bez nich nie urosną ;)). Już ten jod spóźniony wolałem.


150x50x50 + sump 103 l. 55 kg LR + 9 kg LS , cyrkulacja 2 x JVP 102, obieg At-306, odpieniacz - stożkowy, światło 2 x 54 t5 + HQI 70W + 120W LED, start 13.08.2010

Kupię szczepki korali miękkich i LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czernobyl pamietam.... taki piekny, słoneczny dzień, cały dzień opalałam się ;) potem poszłam do sklepu na dół, a kwiaciarki przed sklepem mocno zaaferowane- z AGHu mówią, że jakaś bomba atomowa czy coś wybuchło i liczniki im cykają.

Postałam trochę i posłuchałam poczta pantoflowa była dobra i rzetelna. Nawet lepsza niż internet tylko na bliższe odległosci. Wtedy nie włączało się telewizora czy radia, bo wiadomo,że nic nie powiedzą, co najwyżej Wolną Europę.

Pamietam,też konklawe iwybór Papieza- wszyscy zastanawiali się czy powiedza w telewizji czy nie. I było spore zaskoczenie bo powiedzieli :nono


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Identyczna jawa jakiej zdjęcie wstawił Skoczek na 3 stronie stoi u moich dziadków ;) Ojciec co trochę jeździ na Cześce (CZ 350 bodajże) Może i nie ma kopa jak dzisiejsze motorki ale jeździć czymś takim bajka :nono


225l

90x50x50 + sump 57l.

You will never walk alone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Czarnobyl to na pochód- obowiązkowo:))Ja w każdym razie tamtego 1- maja uparłam się jak osioł na uczestnictwo w pochodzie no i byłam..ot błędy młodości ( dzieciństwa), może dlatego teraz nocą nie potrzebuję lampki;):nono


akwarium 80*40*40, 126 litrów, panel, marea 1000, koralia 2400- cyrkulacja, eheim 600 - obieg, miniflotor, 2*24 W 10000K T5, 1*24 W 18000K, 10 kgLR, trochę piachu, stada rurówek , cóś w muszelce, ślimaki: turbo, krewetki czyszcząca, 1 pterapogon, 1 żółta babka, 2 błazenki, jeżowiec,euphilia i miękk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie te czasy to procz 'traperow relax' przedewszystkim niezapomniany smak bloku czekoladowego ;) teraz wiem ze nikt do konca nie wiedzial z czego to jest i bylo to jakis swinstwo bazujace na margarynie :nono ale pamietam jak mi to smakowalo i ze nigdy wiecej nic nie mialo tego juz tego smaku ;) hehehe. Kinder czekolada z pewexu sie chowala ;)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no zawsze sie mawiało ze nasza czekolada jechala w beczkach do niemiec a oni przysylali cos gorszego (wyobraznia pracowała)

tak czy siak Polska od zawsze krolestwem produktow czekoladopodobnych

pamietam czekolade - papier w romby czarnobiale a na srodku bukiet kwiatow

pycha ;)

wafle princepolo pakowane w złotko, a te z cieszyna w celofan

ale to nie ma sie i tak do pierwszego kęsa banana, ktory kupil ojciec jak bylismy w Gdańsku

siostry za Gierka zjadły tone bananow, a ja urodzony w stanie wojennym

na pierwszy kes czekalem troche. nie zasmakowalo mi pamietam. gdy jednak poczulem ze jednak zasmakowalo

po malym bananie nie bylo sladu. wieczorem przy pustych straganach targowych bawilem sie z siostrami w sklep -

wtedy przyszla kobieta do nas, wierzac ze na serio mamy cokolwiek do sprzedania :nono;) ;)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piekny ten temat !!!!:nono

Przypomnialy sie stare czasy.

Ja pamietam, ze poltrampki to juz bylo prawdziwe obuwie sportowe ! Kto nie dostal, ten smigal w tenisowkach. Zeby moje byly biale, to babcia czasami "wyczyscila" je najlepsza i bezkonkurencyjna pasta do zebow firmy ? - no Gdanszczanie ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście NIVEA

"Przedziwna substancja do mycia zębów. W tubie zachodziły reakcje chemiczne, które powodowały krystalizację pasty, tworząc doskonałą pastę polerską":nono

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ANI WIZIR ANI OMO NIE WYPIERZE TAK JAK ZOMO :nono


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kocurro,

Mialem na mysli slynna paste marki LECHIA. Ale fakt, Nivea to tez pasta polerska.

Obydwoma dobrze sie czyscilo szyby.

Pamietam, ze rekawiczki mialem na sznurku przewleczonym przez rekawy kurtki...

Czasami w srodku Wrzeszcza przyjezdzal na podworko woz ciagniety przez konia i woznica kupowal szmaty, butelki, dajac nam, dzieciom takie trocinowe "pilki" na gumkach.

Czasami na podworka zawital pan ostrzacy noze i nozyczki a jesienia kon przyciagal woz, z ktorego rozlegal sie krzyk na cala okolice "kaaaartoflaaaaa". Trzeba bylo kupic zapasy na zime, bo pozniej moglo nie byc...


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani tylko to nie o tą Lechię chodziło :nono

"NIVEA Polska Sp. z o.o. - dystrybutor kosmetyków do pielęgnacji skóry i urody działający na polskim rynku, część międzynarodowego koncernu Beiersdorf AG. Siedziba firmy znajduje się w Poznaniu.

....

W roku 1965 nazwę firmy zmieniono na Fabryka Mydła i Kosmetyków Lechia. 1 stycznia 1970 roku Zjednoczenie Przemysłu Chemii Gospodarczej i wszystkie przedsiębiorstwa w nim zgrupowane dodały do swojej nazwy słowo POLLENA. Stąd przedsiębiorstwo zmieniło nazwę po raz kolejny na Fabryka Kosmetyków Pollena-Lechia Przedsiębiorstwo Państwowe w Poznaniu, która stała się właścicielem praw do znaku firmowego i marki Nivea w Polsce."

Nie moge sobie przypomnieć jak wyglądało opakowanie pasty pollena lechia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kremy Nivea i tzw perfumy "Byc moze" wozilo sie do Bulgarii. A po sprzedaniu calego sprzetu turystycznego i zapsu lekow oraz fajek przywozilo sie doolary, winyle, tzw. koniaki i ..... ananasa w puszkach


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.