Skocz do zawartości
SkoczekPL

My, dzieci tamtych rodziców

Rekomendowane odpowiedzi

Lechia byla chyba niebieska na bialym tle. Pollena miala czerwony napis na bialym ? Tez juz zapomnialem.

Mieszaliscie cukier z saletra ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#296288 Stani :

Mieszaliscie cukier z saletra ?

A jaaaaaaaaaaaak :nono Do tej pory mnie dupsko piecze jak przypomne sobie rozmowe z ojcem i jego paskiem po zadymieniu calej klatki schodowej ;d;d;d


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na osiedlu w sklepach był zakaz sprzedaży dzieciom saletry spożywczej ;) ale przyznam że zabawa była przednia :nono


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie sobie przypomnialem fajki ciete z metra w stanie wojennym . Mozna bylo zalatwic takie polamane dlugie papierosy ze 20-30 cm . :nono

Pamieta ktos??


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To powspominajmy trochę

14902.jpg


Baniak 650 lilr. + 150 litr. sump z DSB i LR ,led 430W, odpieniacz DIY thcskiba , obieg RD 8500 litr. , cyrkulacja 39000 litr. około 100 LR , SPS , LPS .

obecnie : http://nano-reef.pl/topic/31598-cast-away/

Poprzedni baniaczek : http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=224395#224395

http://aqua-reef.pl/topic/1363-mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Saletre to można było kupić w chemicznych sklepach a pamiętacie karbid ? Jak się udało zajumać z jakiejś budowy to zabawy z puszką było co nie miara :nono

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom to byly czasy saletra plus cukier i to wkladane w kapsle od wody i jazd -karbut deficytowy towar ale efekt tego byl piorunujacy.ale najbardziej pamietam jak niby udawalem sie do kosciola a ladowalem na gieldzie akwarystycznej.para gurami -to byl rarytas.


kostka 45x45x45,Tunze Osmolator Uniwersalny Nano,Tunze Comline Reefpack 250,tunze 2x 6015,lampa AQL-C64(***)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, wszyscy o tym Jaruzelskim zamiast Teleranka opowiadają, i mam jakieś kompleksy, bo ja go jakoś nie zaczaiłem - może przespałem ten dzień ;) Pamiętam za to dwudziesty stopień zasilania, mieszkałem wtedy na wsi, chyba ze dwa tygodnie w samym środku zimy wyłączali prąd w okolicach czwartej po południu, wracał dopiero nazajutrz rano, to był czas lampy naftowej i świec - bawiłem się ogniem, ale udało mi się nie zlać w nocy :nono. Generalnie, to prąd mieliśmy tak marny, że telewizor (Beryl 102) nie chciał działać, dopiero gdy ojciec skombinował prostownik napięcia było lepiej. Pamiętam też płacz mojej mamy, gdy ojciec dostał powołanie do wojska w stanie wojennym - była pewna że go wyślą do Afganistanu (wtedy Ruscy tam mieli swoją wojnę), ogólnie niefajnie. Pewnie że wspominanie dzieciństwa ma swój urok,tym bardziej że mając 7 lat nie obchodziły mnie jakieś strajki czy Solidarności, ale nie ciągnie mnie jakoś do tamtych czasów ;).

Inna sprawa, że gdy sobie przypomnę co my wyrabialiśmy jako dzieciaki, to mi się włosy jeżą ;). Sam się czasem na tym łapię, włóczyliśmy się, kilkuletnie dzieciaki, diabli wiedzą gdzie i jakoś wszyscy przeżyli, a mi teraz jest jeszcze dziwnie, gdy wypuszczam swoją siedmioletnią córkę samą na podwórko ;). Ale u mnie dzieciaki osiedlowe też raczej preferują podwórko niż kompa, przynajmniej w lecie.

Zobaczycie, za 25 lat nasze dzieci będą mieć to samo: "Jak byliśmy mali to było inaczej, a teraz, to szkoda gadać" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, do domu to się wracało na kolację, a i po jeszcze człowiek leciał na podwórko ;) my jeszcze poza wulkanami i bączkami z saletrą to ze śrub z siarką strzelaliśmy :nono oh się działo ;)


330+80L z miękasami, HQI 150W+24W, Deltec APF600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak siarka i 4 zapałki. paczka zapałem 25 zl, frajda bezcenna

Hepatus, dobra kolejka... ja dzisiaj stałem w dłuższej :) (mecz)

i tak nic nie pobije wspomnien akwariów ramowych, gruby żwirek, moczarka kanadyjska, filtr gąbkowy i kranówa :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luft - dokładnie i wtedy nie mówiło się "robię podmiankę wody" żeby parametry było OK.

Dolewało się bo parowała cholera i osad się robił do około akwarium i potem ciężko go było doczyścić :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra obudówka z boazerii, "ciepła" (barwa) żarówka że aż miło i można tak było godzinami, futrując ryby suszoną rozwielitką


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominaj o suszonym zoltku z jajka na kaloryferze i salacie :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ha! a nasza oswiecimska szkoła to jeszcze był kalafior gotowany!

aha i ta pompka membranowa do napowietrzania... robiła tyle hałasu o nic :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A podmiany wody w akwarium polegały na całkowitej jej wymianie, ryby i rośliny do wiaderka a żwirek, kamienie i ozdoby gotowało się aż wszystkie glony wyszorowało i akwarium było znów śliczne i czyściutkie, i tak raz w miesiącu zajmowało to średnio ok 2 godz. Cykl azotowy ??? jaki cykl azotowy. Co śmieszne znam osoby, które robią tak dziś.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staszek były takie zabawy na trzepaku jak ,łamanko albo starsi koledzy robili klatencję

ja najbardziej lubiłem zabawę w chowanego po piwnicach z dziewczynami :)


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.