Skocz do zawartości
RobertS

Coś zjada zoantusy

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu zauważyłem widoczny gołym okiem ubytek w populacji najfajnieszych, pomarańczowych zoantusów. Wcześnieś znikało mi trochę zielonych, ale jakoś to przecierpiałem :strutin.

Wczoraj zauważyłem siedzącą ma małej szczepce zoa małą rozgwiazdę, szarą z ciemnoszarym nalotem na grzbiecie. Na drugi dzień ze szczepki pozostało 1 cały i jeden niedojedzony polip!!

Czy to normalne u małych rozgwiazd?


300L bez sumpa, Turboflotor multi sl z AB u3000 igła, 2x jvp 101, 2x150hqi + 2x54w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Są dwa rodzaje, te co chodzą po szybach OK

Te co siedzą na koralach :strutin


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zaobserwowałem to one też łażą po szybach...


300L bez sumpa, Turboflotor multi sl z AB u3000 igła, 2x jvp 101, 2x150hqi + 2x54w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#295063 RobertS :

Wczoraj zauważyłem siedzącą ma małej szczepce zoa małą rozgwiazdę, szarą z ciemnoszarym nalotem na grzbiecie. Na drugi dzień ze szczepki pozostało 1 cały i jeden niedojedzony polip!!

Czy to normalne u małych rozgwiazd?

Czy ta szczepka poczatkowo miala tylko dwa polipy? Bo jesli wiecej zachodzi pytanie czy taka mala rozgwiazda mogla zjesc wiecej polipow w ciagu jednej nocy??? Niesadze. Popatrz dobrze pod szczepkami zoa, pod skalkami na ktorych rosna..... moze masz malego kraba zoa-jada, ja takiego mialem:

krab.jpg

Zoa moga tez zjadac ''pajaki'' morskie i zdaje sie slimaki nagoskrzelne....

pzdr

Zbych


Panelowe 148 l. (82/47/47 - 15cm panel boczny). Miniflotor AM, Tunze 6025 w obieg, Koralia 4 cyrkulacja. 6x 24W T5 ATI w obudowie DIY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja rozgwiazda była jak na małą wypasiona, tak ze 2cm :strutin, szczepka wielka nie była, miała z 5 polipów, rozgwiazda była widać żarłoczna, bo jak ją rano ujawniłem na szczepce to następnego dnia rano była obżarta a rozgwiazda siedziała już na innych szczepkach :/, skąd ją bezceremonialnie wrzuciłem do 3 komory RM, tak samo jak inną, którą chwilę póżniej złapałem na grzebieniu - możliwe że była niewinna :( ale do czasu aż nie będę ich rozróżniał tak je skazałem na banicję!! Jednego dzikusa mam,z ciemnym paskiem przez grzbiet, od pół roku go obserwuję i ani razu nie zbliżył się do zoa, za to zajada się glonami ze skały i innymi znalezionymi resztkami. Drugi dzikus siedzi za skałami i filtruje wodę, widać jakiś porcelanowy, cały brązowy - chyba ten Dziki krab porcelanowy :D.


300L bez sumpa, Turboflotor multi sl z AB u3000 igła, 2x jvp 101, 2x150hqi + 2x54w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to chyba była mała rozgwiazda...


300L bez sumpa, Turboflotor multi sl z AB u3000 igła, 2x jvp 101, 2x150hqi + 2x54w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie takie male rozgwiazdy takze jedza ZOA.

Wyjadly mi sporo malych czerwonych koralikow i zalatwily jeden polip fajnej odmiany.

Wprowadzilem zasade zero tolerancji i kazda rozgwiazda idze do ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.