Skocz do zawartości
toffdd

wybor soli

Rekomendowane odpowiedzi

powoli czas na wybor soli do mojego RSM 130+30sump. krecka dostaje od opisow i opinii, ktore tutaj znajduje. co kraj - to obyczaj a co sol to inny smak:clowning z dostepnych (tych bez problemu w uk) TM sea salt - ktos slyszal? zaopiniuje? czy bardziej w strone TM pro reef?

dzieki za podpowiedz.


projekt 180l + sump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TM - fuj fuj :nono nie kupuj ;) cuda sie dzieja. Na standardowej nie rosnie nic, na bio rosnie wszystko z glonami na czele a pro reef co paczka ma inne parametry. ;) osobiscie polecam D-D H2O. Jest naprawde swietna choc jako sol na pierwsze zalanie wybralbym seachem.


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za poradą kolegów z forum zakupiłem Tropic Marin BIO-ACTIF nie narzekam.


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też jakiś czas temu przeszedłem na TM BA, ale narzekam. Na wspomniane glony na szybach. Poza tym OK.


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sol seachem i tm ba i rob naprzemienne podmiany to daje najlepsze efekty. Sol D-D tez jest bdb ale jest niedostepna u nas w kraju.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszanie TM BO (2/3) z IO (1/3) również jest dobrym rozwiązaniem. Ja w moim baniaku stosuję takie rozwiązanie od 3 miesięcy i z glonami na szybach nie ma większego problemu....


145x70x65H, sump 200L, BK 250, RRR 25kg, 2xVortech MP40, ATI 10x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie jest czytac wypowiedzi, ze TM "zwykla" jest slaba i nic na niej nie rosnie :nono

Osobiscie uwazam ja za jedna z lepszych soli, wiec jak widac, kazdy ma troche inne doswiadczenia.;)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec: seachem oferuje dwa rodzaje (reef salt/marine salt) chyba, ze jedno i drugie to to samo i tylko zabawa w nazwy?

DD h2ocean pro sea salt / ocean natural reef salt - jakas roznica? czy znowu zabawa nazwami?


projekt 180l + sump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#295428 Efendi :

Mieszanie TM BO (2/3) z IO (1/3)

To ta IO to chodzi o Aquarium System Instant Ocean ?

No i jeszcze jedno pytanie. Jak często podmianki ?


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie stratuje wiec podmiany i ich czestotliwosc dopiero okresle...


projekt 180l + sump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#295448 mufti :
#295428 Efendi :

Mieszanie TM BO (2/3) z IO (1/3)

To ta IO to chodzi o Aquarium System Instant Ocean ?

No i jeszcze jedno pytanie. Jak często podmianki ?

IO to oczywiście Aquarium System, podmiany co 8-10 dni 10%...

pozdrawiam


145x70x65H, sump 200L, BK 250, RRR 25kg, 2xVortech MP40, ATI 10x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#295430 Stani :

Ciekawie jest czytac wypowiedzi, ze TM "zwykla" jest slaba i nic na niej nie rosnie :nono

Rozmawiamy o zakupach w 'jukeju' wiec sugerowalem sie dostepnymi na miejscu produktami i opiniami na ich temat. Sole TM mimo renomy moim zdaniem nie sa najlepsze. Standardowa nadaje sie do FO. Strasznie biedna. Pro reef moja zona dodaje sobie do kapieli bo co wiaderko taki rozstrzal w parametrach, ze za glowe sie lapalem, chociaz tlumaczenia przedstawiciela TM zawsze rozbawialy mnie do lez :-), a kazdy z okolicznych testerow BIO wyhodowal piekny zieleniak w swoim zbiorniku.... Nie wiem dlaczego tak sie dzieje, ale po prostu nie polecam nikomu tych soli. Jest zbyt duzy wybor by urzadzac sobie loterie w tak istotnym temacie.

Sol D-D jest rewelacyjna, ale nie wiem czy zaryzykowalbym zalanie akwarium na tej soli. KH ponad 12.5, wapn, magnez i stront poza skala saliferta. Kazda podmiana powoduje ogolna radosc mieszkancow zbiornika - choc minusem jest koniecznosc dlugiego mieszania soli przed podmiana. Za to na kazdym worku wewnatrz wiarerka jest numer serii, i mozemy zadzwonic sobie i poprosic o podanie parametrow serii :-) Chociazby w celu weryfikacji odczytow testow ;) To dopiero czwarte wiadro jakim sole, ale za kazdym razem bylo tak, jak byc powinno :-)

Sol Seachem jest dostepna w 'kolorze' niebieskim i fioletowym :-) Seachem Marine - jest sola podstawowa. Seachem Reef - wzbogacona o rozne cuda. Pojawila sie takze sol RedSea Pro Coral majaca swietne opinie oraz nie zapominajmy o niezawodnej soli Kent. Moze nie naj - ale bardzo stabilna.

Z perspektywy czasu, doszedlem do wniosku, ze start zbiornika na bogatej soli nie jest dobrym pomyslem. I tak hodowla glonow wszelkich masci dostarczam nam w tym okresie nie malo zmartwien, a dokarmianie ich fikusnymi skladami drogich soli mija sie moim zdaniem z celem dojrzewania zupelnie.

Ale tak jak to zostalo trafnie napisane wczesniej - ilu solacych - tyle opinii. Podpowiadam w/g wlasnych doswiadczen. Gdybym odpalal drugie akwarium, zalalbym na podstawowym seachem lub kent. Pomagal akwarium przy pomocy biodigest oraz bioptim a po dojrzewaniu przeszedl na sol d-d.

Ot takie moje zdanie ;)

pozdrawiam

lukasz


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyt z chodi (j.wyzej): "gdybym odpalal drugie akwarium, zalalbym na podstawowym seachem lub kent. Pomagal akwarium przy pomocy biodigest oraz bioptim"

cos wiecej na temat biodigest i bioptim? jak czesto? w jakim celu? zauwazalne dzialanie? czy bezwzglednie konieczne?

dzieki chodi za odp.


projekt 180l + sump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to jest za sol D-D i gdzie jest dostępna :-)


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#295626 Snakecharner :

Co to jest za sol D-D i gdzie jest dostępna :-)

szukaj pod haslem: dd h2O salt/D-DH2O/D&DH2O

czy dostepna w kraju- tego nie wiem. ja i chodi w "jukej":nono siedzimy


projekt 180l + sump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki , kiedyś już o niej słyszałem i była bardzo wychwalana ,ale u nas jej nie widziałem.


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dziwne ze nie ma jeszcze. Rowa czy refraktometry byly dostepne w polsce prawie od razu i nadal sa. Problemy jakies z dystrybucja? :nono

A bioptim i biodigest to oczywiscie produkty Prodibio ;) jedne to bakterie drugie to pozywka ;) lub na odwrot. ;) nie pamietam teraz dokladnie. Najwazniejsze ze dziala jak nalezy ;)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sol D-D to sol firmy DD solution zalozonej przez Dawida Sacsby glownego przedstawiciela Delteca na terenie UK i posiadacza nawiekszego prywtnego akwa.Firma dobrze hula wiec i sol w ofercie musiala sie znalezc. I Chyba Deltec pomaga ja robic.

Znajde ten artykul to wkleje


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Niemczech tej soli tez chyba nie ma ?

Co do zakladania nowego zbiornika, Chodi ma racje; bez sensu jest startowanie na b. bogatych solach. W pustych zbiornikach trudno jest potem wyjalowic wode, zeby samemu sterowac jej skladem.:nono

Przez lata uzywalem TM "zwykla" i nie zauwazylem, zebym musial ustawienia Ballinga jakos gwaltownie zmieniac po otwarciu nowego wiadra. Zreszta, chyba mialem szczescie do kazdej soli z tym, ze te "extra", "pro", "bio" i inne "turbo" omijalem duzym lukiem. Ale to osobiste przekonania a nie jakis standart choc ostatnio duzo sie u nas pisze o problemach po dodaniu "bio".;)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani jakie problemy tam macie po do daniu Bio?

Przyzman szczerze ze nie glupi pomysl do pierszego solenia uzyc malo wyszukanej podstawowej taniej soli bo i tak czesto cuda sie dzieja.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzes,

te problemy czesto opisywane sa tu na forum. Ona jest przeznaczona do zbiornikow z pelna obsada rosnacych korali.

"Gorsza" sol i Balling wydaja mi sie prostszym rozwiazaniem.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.