Skocz do zawartości
mrozikulus

sump , hyrdaulika i etc.

Rekomendowane odpowiedzi

Aloha :nono

Mam w planie w najbliższym czasie przesiadkę z ReefMaxa .

Mój plan jest następujący:

baniak 180l 60x60x50h z kominem centralnie na tylnej ściance

sump 70l 50x40x35h ,mam kosteczkę 25x25x25 to sobie ją wkleję w sumpa tak gdzieś w połowie wysokości i będzie na dolewkę

i dalej jestem zielony bo jak pisałem wyżej mam reefmaxa

jaką dać pompę obiegową , jakiej średnicy wiercić otwory pod hydraulikę jaką wysokość ma mieć sam komin i jak podzielić sumpa resztę czyli cyrkulacje , odpieniek i światełko ogarniam ;)

z góry dzięki


+ sump , HQI 150W + 2x T5 24W ,
,111.jpg

http://www.przyczepa4u.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za te Relaxy masz plusa :nono

Otwory już dziś wklejałem ale co tam ;)

Możesz się na tym rysunku wzorować jeżeli chodzi o rozmieszczenie "dziurek"

Propozycja co do otworów to 32x32x20 lub 32x25x20

Obiegowa: OR 3500 - ja mam i polecam

Link do sumpów: http://nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=26219

Wysokość komina. Są różne szkoły.

Ja mam 60cm wysokość akwarium,

wysokość komina (bez grzebienia) 52 cm

Także z grzebieniem woda jest mniej więcej na poziomie 54-56 cm, używając waveboxa zostaje mi spokojnie 2-3 cm zapasu.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde przeczytałem 180 cm długości a nie litrów :nono o hańba ;)

To tu spokojnie OR 2500 a śrubunki 25x20x20 albo 20x20x20 - tak myślę.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoczek oczy już nie te ... to przez ten jod który kazali nam w szkole pić w '86 :nono

Darek ooo właśnie mniej więcej o taki zestaw mi chodzi , on nadal stoi u Ciebie ?


+ sump , HQI 150W + 2x T5 24W ,
,111.jpg

http://www.przyczepa4u.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
#295527 mrozikulus :

Skoczek oczy ju? nie te ... to przez ten jod który kazali nam w szkole pi? w '86 :nono

Darek ooo w?a?nie mniej wi?cej o taki zestaw mi chodzi , on nadal stoi u Ciebie ?

Niestety juz nie, mam troche wiekszy ale podobnie wykonany

Wlasnie wracam z pracy I bede dla SkoczkaPL dlubal odpieniacz

Wiec jak masz chwile to zapraszam

Tel do mnie 505 157 879

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I bede dla SkoczkaPL dlubal odpieniacz

Och dziękuję :nono

mrozikulus jak coś to pytaj śmiało. Zaraz jod pogonię ;)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#295514 mrozikulus :

...

Mam w planie w najbliższym czasie przesiadkę z ReefMaxa .

Mój plan jest następujący:

baniak 180l 60x60x50h z kominem centralnie na tylnej ściance

...

a ja Ci szczerze odradzam, tzw. komin centralnie usytuowany. Będą problemy z ustawieniem cyrkulacji, zwłaszcza na takiej długości. W zależności jak akwarium będzie stało, zrób w prawym lub lewym rogu i najlepiej trójkątny :nono


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#295573 nika :

a ja Ci szczerze odradzam, tzw. komin centralnie usytuowany. Będą problemy z ustawieniem cyrkulacji, zwłaszcza na takiej długości. W zależności jak akwarium będzie stało, zrób w prawym lub lewym rogu i najlepiej trójkątny :nono

Dzięki nika wezmę to pod uwagę , jako ,że baniak jeszcze nie zamówiony to mogę pokombinować ... jeszcze ;)


+ sump , HQI 150W + 2x T5 24W ,
,111.jpg

http://www.przyczepa4u.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Witam,moj zbiornik jest prawie tych samych rozmiarow,tylko wysokosc o zgrozo 60cm.Oczywiscie mozesz robic komin a mozesz tez kupic overflow z dwoma odplywami,jedna rura sie leje woda a druga,troche wyzsza jako rewizja.Proste i niezawodne a przede wszystkim odkrecasz jedna srubke i caly "komin" mozesz wyciagnac do czyszczenia czy rewizji...Nie zajmuje to tez tyle miejsca co komin i latwo jest te wewnetrzne pudelko zaslonic.Co do sumpa jak i hydrauliki to najlepsze jest zawsze najprostsze,bez kolanek,kombinacji.Ja mam wszedzie rury silikonowe i zadna z nich nie jest tak dluga bym nie mogl jej rozebrac i wyczyscic...wypracowalem sobie system szybkiego czyszczenia,podmianek...etc...wczesniej czy pozniej zrozumiesz ze to bardzo wazne.O ile zrozumialem to chcesz laczyc sump z dolewka...nie robilbym tego,najlepiej beczka plastikowa z 30sci litrow,nawet gdzies w szafie i masz spokoj na ponad tydzien a oszczedzasz miejsce kolo sumpa...zawsze sie przyda na inne urzadzenia,ktore i tak z czasem bedziesz probowal...jak kazdy...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, by "zmniejszyć" komin, możesz mieć tylko dwa otwory: na spływ i rewizję. Powrót z tyłu za akwarium i wylot z lockline.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja gdybym miał teraz robić to bym zrobił komin zewnętrzny. nie zabiera miejsca w baniaku;)


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę tylko potwierdzić że komin centralny jest niezbyt fajny do ustawienia cyrkulacji. Miałem tak w starym akwarium.

Pakuj komin do rogu, tak aby zmieścić: spływ 25mm, rewizję 25mm i powrót z pompy 20mm. Minimalna długość komina przy pompie ok 2500 l/h np. NewJet 2300 to 20cm. Teraz kartka i ołówek żeby to wyszło jak najbardziej kompaktowo :nono

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silver 200,

a ja gdybym mial miec komin zewnetrzny to bym zbudowal takie akwarium, zeby byl wewnatrz (zajmuje tyle samo miejsca) i powiekszyl litraz.:nono;)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#295607 Martin :

Pakuj komin do rogu, tak aby zmieścić: spływ 25mm, rewizję 25mm i powrót z pompy 20mm. Minimalna długość komina przy pompie ok 2500 l/h np. NewJet 2300 to 20cm. Teraz kartka i ołówek żeby to wyszło jak najbardziej kompaktowo :nono

no dobra te wymiary fi co podałeś to są już średnice otworów w szkle czy średnice śrubunków ? a tok ogólnie czy pakować jakieś firmówki czy z np. z castoramy jeśli wogóle istnieje coś takiego jak przelot ? Muszę się wybrać i pomacać co tam mają. Napewno wyjdzie taniej ale czy lepiej .


+ sump , HQI 150W + 2x T5 24W ,
,111.jpg

http://www.przyczepa4u.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładne wymiary są takie:

przelot 20mm 1/2', pod otwór 27mm, śr. zewnętrzna40mm

przelot 25mm 3/4', pod otwór 34mm, śr. zewnętrzna 49mm

Wygląd:

Budmech_ASG.jpg

Podejdź do sklepu akwarystycznego i tam wybieraj hydraulikę. Castormę, Obi itp odpuść sobie w tej kwestii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pompę która pompuje mi realnie 600l/h (zmierzone) na taka wysokość jaka potrzebuje czyli na 140cm. I tu pytanie czy te realne 600l/h obiegu wystarczy na akwa 180l ? czy szukac mocniejszej pompy .Nie ukrywam ,że chciałbym wykorzystać ja i nie kupowac nowej.

spływ fi25 (wewn) w odpieńku psk2500 na igle .

no nie ogarniam tematu :)

z góry dzięki


+ sump , HQI 150W + 2x T5 24W ,
,111.jpg

http://www.przyczepa4u.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według mnie za mało, pompa obiegowa powinna mieć wydajność około 10 razy litraż zbiornika, czyli w Twoim wypadku 1800 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.