Skocz do zawartości
robi

Po4 !

Rekomendowane odpowiedzi

Jak podnieść poziom po4 ? od kilku m-cy mam niewykrywalny salifertem. Test jest ok ! woda z testu nie zabarwia się ani ani .Zwiększyłem karmienie od miesiąca ,odpieniacz na sucho,wody nie wymieniam i nic .Dodam że no3 mam na poziomie 5 i też ani drgnie.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

salifilter nie jest taki dokładny.

A tak w teori to nie możesz mieć po4 na poziomie zero. Fosfor jest w kupach ryb, w pokarmie nie możliwe że go nie masz - raczej test jest do....

Do kosza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Salifertem sprawdza się tylko, czy jest dobrze. Jak cokolwiek pokaże, to jest już źle i trzeba interweniować, bo robi się dramat...


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mierzyłem Salifertem i nic niepokazywał, w końcu kupiłem Hanke i wynik 0,07. Więc Saliferta do takich pomiarów można sobie dopuścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haną sobie zbadaj wode

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wow chciałbym mieć taki problem-mi nigdy nie udało się zejść poniżej 0,2 przeciętnie mam 0,4 mierzone Hanna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co ??? płacimy za test który jest "niby" dokładny bo perwszy wynik na skali to 003 , a dostajemy bubel ???no to może tak samo jest z HANKĄ? Wywalam wszystkie testy do kosza.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rowa/Merk oraz Macheray&Nagel odpowie na Twoje pytania :)

Ja podnosze Natriumhidrogenphosphat (Niemcy lubia laczyc slowa w jedno :))


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dodatkowo sprawdziłem po4 testem JBL i Tropic marin JBL - zero zabarwienia próbki a Tropic Marin pokazał lekkie zabarwienie ale bardzo dalekie od 0,01 . I co o tym myśleć ? te testy też są do d..y ??? Dodam że testy są nowe a termin ważności OK .


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi chyba o to,że tego typu testy przy niskich poziomach fosforanów nie potrafią pokazać dokładnego wyniku i tu już są potrzebne elektroniczne urządzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#297572 inmar :

Chodzi chyba o to,że tego typu testy przy niskich poziomach fosforanów nie potrafią pokazać dokładnego wyniku i tu już są potrzebne elektroniczne urządzenia.

Może masz racje, to po jaką cholere jest na nich skala 0,01-0,03-0,05 itd. u mnie nie pokazuje nawet 0,01(może naciągane pokazuje 0,01) a co tu mówić o 0,03 czy 0,05 to dwa skoki na skali !


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#297571 robi :

Dzisiaj dodatkowo sprawdziłem po4 testem JBL i Tropic marin JBL - zero zabarwienia próbki a Tropic Marin pokazał lekkie zabarwienie ale bardzo dalekie od 0,01 . I co o tym myśleć ? te testy też są do d..y ??? Dodam że testy są nowe a termin ważności OK .

...Robi,czyzbys przegapil pare rozmow o testach,ktore mialy miejsce na tym forum...?...przeciez wiadomym jest od dawna ze ani salifert ani TM nie sa testami na dokladne sprawdzanie zawartosci PO4 a raczej substytutem powodujacym lepsze samopoczucie...mnie sie nawet probka wody z kranu nie barwi a nie wierze by tam fosforanow nie bylo...moze te testy dzialaja jak sie ma naprawde duzo PO4 ale w przypadku precyzji tak jak Inmar powiedzial potrzeba juz elektroniki...sam nie mam Hanny,wiec nie jestes osamotniony...teraz czas Mikolaja,moze warto napisac zyczenie...?...Pozdrawiam...

Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro tradycyjne testy są nie dokładne to tym waszym hankom mam wierzyć ? dlaczego ?bo elektroniczne ???hahaha na tradycyjnym też jest skala od 0,01 ,czy to wyższość elektroniki nad resztą? nie dawno wszyscy krzyczeli o refraktometrach że takie dobre dokładne i CO ? każdy wie jak jest .Odnosze testy do sprzedawcy i żądam zwrotu pieniędzy...


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kolego robi "elektroniczne" nie ma tu znaczenia: poczytaj sobie co to jest kolorymetria-w szkole nie miałeś nigdy ćwiczeń z kolorymetrem??? nie musi być wcale elektroniczny- kiedyś nie były eklekt- dokładniejsze metody to chromatografia ,spektrometria itd hanka dzala na zasadzie starego sprawdzonego kolorymetru ktorym bada sie na przykład twoja krew w laboratorium[kiedyś tez sie bada lao na oko pod mikroskopem ]obecnie jako badanie drugiego rzutu przy obecności komórek atypowych lub w badziewnych lab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moim zdaniem refraktometr jest najdoskonalsza technika badania zasolenia lepsza od badania przewodności elektroda z tego powodu np ze kontroler lf lubi sie popsuć i pokazywać głupoty, refraktometr prawidłowo przechowywany i wyskalowany raczej sie nie psuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bibik, zgadzam sie z Toba. Poza tym, rowniez wcale nie uwazam, ze Hanka jest dokladniejsza od Rowy, a juz z pewnoscia nie od Macheray&Nagel. Kiedys trafilem na takie fajne testowanie testow. Hanka jest wygodna i modna, ale zdaje sie mierzy z dokladnoscia do 0,04, czyli w malych stezeniach bez rewelacji.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie na badania domowe ma wpływ tyle rożnych czynników ze moim zdaniem nie może być mowy o dokładności w tak wąskim zakresie-to tylko w laboratorium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra ,jeśli hanka mierzy z dokładnością 0,04 to z jaką dokładnością mierzy test na którym wartości zaczynają sie od 0,02 - 0,05 - 0,08 itd czyli jak ? bo jeśli błąd wynosi no 0,08 to po cholere robić taką skale ? Jeśli mam racje to producenci tych testów mają nas za debili a my to potwierdzamy kupując te testy i nic ne robimy wiedząc że są nie dokładne na tyle co podaje producent. Robią nas w konia !!! A my nic ??? Spróbuj sprzedać coś na tym forum np.rybe z opisem że ma 10 cm a w realu będzie miała np.5 ! i co wtedy , nikt nic nie powie ???


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi, Tobie jak ciśnienie skoczy to masakra:) moim zdaniem skoro nie ma dokładniejszych testów to najprawdopodobniej ich produkcja do użytku domowego jest niewykonalna/nieopłacalna. Gdyby było inaczej to byłyby na rynku. Inna sprawa że tak szczerze to nie jest nam potrzebna większa dokładność, bo i po co? Dla mnie nie ma żadnej różnicy czy mam fosorany 0,01 czy 0,05, to i tak mało i ta wartość jest bardzo płynna, inna będzie po karmieniu, a inna przed, ważne żeby dążyć do niskich stanów (nie mylić z zerem absolutnym).

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z no3 ;/ leje już wódkę od miecha po 1 ml rano i wieczór i jak mierzyłem salifertem wczoraj wodę wyszły mi takie testy:

pH - 7,7

NO2 - 0

NO3 - 25-50

PO4 - 0

Ca - 390

Mg - 1240

Kh - 8,3

Wszystko mierzone salifertem sól to IO podmianka co tydzień 5%, karmie 1-2 kostki dziennie obsada skromna 2x ocellaris, hexatenia, 4 Krewetki, rozgwiazda, Valencina puellaris.

Potrzebuje jakoś podnieść po4 by wódka miała sens tylko czym??????????? dodam że jedna rybka mi padła i jej nie znalazłem.


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz wyzej bylo napisane czym podniesc Po4. Kiedys w aptece kupilem 100 g NaHPO4 (natriumhydrogenphosphat - to chyba ten wzor ?)  i wystarczy mi do konca zycia.

Wlasnie ostatnio podnosilem PO4. Do 20 l wody do podmianki wrzucilem krysztal tego proszku, wielkosci krysztalku cukru i testem Rowa juz poziomu nie moglem zmierzyc bo byl poza skala . Wlalem to wszystko do zbiornika 400 l i za tydzien zobacze czy cos PO4 zostalo. Koralom jest jakby przyjemniej. 

Ps. nitrat tez podnioslem do 0,2 mg/l.

Wieczny, Ca i Mg masz juz dosyc nisko  :welcome:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie wierzę w PO4 = 0 przy teście Saliferta. Zwiększ dawkę wódki albo wrzuć jakiś absorber NO3 jak wierzysz w PO4 = 0.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak właśnie już mam zamiar powoli balinga lać po woli tylko muszę bardziej doczytać, zobaczę zwiększę dawkę wódki i zobaczę czy coś uległo poprawie.


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włodek - ja tez nie wierzylem w testy Saliferta - caly czas PO4=0 - kupilem mala Hanke - i ... Hanka tez pokazuje 0 Chyba ze Hanka tez popsuta. Ale mam diwodorofosforan potasu wiec zrobie test czy cos wykryje ;P


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.