Skocz do zawartości
szarykruk

Honorowy dawca krwi.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieję że nie jestem sam na tym forum co od czasu do czasu dostaje czekolady.

Oddawanie krwi, w zasadzie nie boli a ma masę zalet:

Ktoś gdzieś ma Twoją krew i dzięki niej żyje.

Stałe badania krwi.

Jeśli ktoś z rodziny potrzebować będzie krwi, to ze względu na Ciebie krew znajdzie się szybciej.

Ostatnio dowiedziałem się, że jest zwrot podatku za oddaną krew.

Dzień wolnego.

Czekolada.

Jak ktoś jeszcze nie oddaje to zachęcam. I na pytania odpowiem.


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój tata ma ponad 40 litrów oddanej krwi , już jako zasłużny , co 8 tygodni czekoladki :)

Raz uratował życie koleżance, któram iała operacje na otwartym sercu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejazdy autobusem za darmo już pewnie ma. Zapomniałem wymienić.

A też o wieku- 18 lat trzeba mieć aby zacząć


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak bylem w technikum to oddawalismy czesto :) czasami czesciej niz mozna bylo :) czekolady w sklepiku szkolnym za 3/4 ceny baba od nas brala a my do knajpki na piwko. Ekonomicznie bardzo, bo przewaznie po oddaniu krwi trzy piwka ukladaly delikwenta pod stolem w niemowlecym snie :)

Z reszta byla to jedyna forma oficjalnych wagarow na ktora zezwalala dyrekcja :) twierdzili ze skoro sie mamy wluczyc to przynajmniej z pozytkiem dla spoleczenstwa :)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w pracy nie narzekają. Ale na zakład 200 osób jestem jedynym.

Chodi- a jak wygląda oddawanie w UK?


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja oddaje regularnie i zawsze namawiam znajomych :)Teraz ok 15 grudnia.

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to są też wady częstego oddawania krwi.

Ponoć jak się to robi długo i regularnie to potem nie można przestawać, bo organizm się nastawia na to że mu odbieramy krew i jest nadprodukcja czy coś....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze, ze czeste sa audycje tv w moim rejonie. co jestem po drodze przy rzezniczej w Krakowie to kolejka oczekujacych nie mala wiec ciezko jest mi zluzować żyły w terminie :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie , jak mija termin po 8 tygodniach to już 2-3 dni żyły wydają się gorące , i tak jakby je rozsadzało ,

ale tata sie przyzwyczaił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak tylko przekroczę próg 18 to planuję iść. Teraz bym już poszedł no ale cóż... jeszcze trochę mi brakuje :/


225l

90x50x50 + sump 57l.

You will never walk alone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W polsce oddawalem, we wojsku nawet na druga ksiazeczke bo przepustki za to byly. I jak tylko jestescie zdrowi to oddawajcie bo nigdy nic nie wiadomo. Rodzice mieli operacje i za to ze w domu trzech honorowych dawcow krwi za krew nie trzeba bylo placic.

W UK nie oddaje bo jakbyscie szpital zobaczyli albo pseudo pielegniarke to nic tylko z kozetki uciekac.

r

Nie jest tak sterylnie, milo i nic sie za to nie ma. A ryzyko jest ze mozna cos zlapac. Nie jest to tak propagowane jak w Polsce.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem jeszcze wad, ale może za mało.

Ja oddaje tylko w punkcie nie w autobusie.

Brawa dla wszystkich oddających- ja podzieliłem się szczepkami dostałem piwko. Grzecznie wypiłem i idę spać.


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zaczęło się od tego że siostrzenica kolegi potrzebowała do jakiejś operacji grupy krwi 0rh-, a że taką mam to poszedłem oddałem i tak to już trwa ze trzy lata, problem w tym że moją krew można przetoczyć każdemu, ale jak ja będę potrzebował to problem bo to najrzadsza podobno grupa krwi, dlatego oddaję, może ktoś kiedyś odda mi...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w uk za oddanie krwi dostaje sie herbate z mlekiem i czekoladowe ciastko :) i tyle :)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#297541 seb :

U mnie zaczęło się od tego że siostrzenica kolegi potrzebowała do jakiejś operacji grupy krwi 0rh-, a że taką mam to poszedłem oddałem i tak to już trwa ze trzy lata, problem w tym że moją krew można przetoczyć każdemu, ale jak ja będę potrzebował to problem bo to najrzadsza podobno grupa krwi, dlatego oddaję, może ktoś kiedyś odda mi...

Pozdrawiam

seb

hehehe więzy krwi tez mam 0 rh -

az sie prosi ankietka jaka grupa krwi przeważa na forum :)

pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seb, czy twoja grupa jest najrzadsza to nie sądzę.

Ale z tego co mi dzwoni po lekcjach biologii z podstawówki, to jest tak, że jesteś po prostu najlepszym dawcą (twoja grupa krwi jest przyjmowana przez ludzi z inną grupą krwi) a najgorszym biorcą - czyli nie możesz dostać innej niż właśnie rh-

to takie moje 3 grosze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja taka posiadam 0 rh-.w Polsce moge oddawac za kazdym razem jak jestem ,w Uk raczej nie-to prawda mozna sie czyms zarazic


350 litrow Rena Aqualife,tunze 4*6045 ,deltec mce 600 turbo,266w t5 mix lps i miekkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#297522 Grzegorz Dyzma :

W polsce oddawalem, we wojsku nawet na druga ksiazeczke bo przepustki za to byly. I jak tylko jestescie zdrowi to oddawajcie bo nigdy nic nie wiadomo. Rodzice mieli operacje i za to ze w domu trzech honorowych dawcow krwi za krew nie trzeba bylo placic.

W UK nie oddaje bo jakbyscie szpital zobaczyli albo pseudo pielegniarke to nic tylko z kozetki uciekac.

r

Nie jest tak sterylnie, milo i nic sie za to nie ma. A ryzyko jest ze mozna cos zlapac. Nie jest to tak propagowane jak w Polsce.

...co Ty wypisujesz Grzesiek...czy znasz przypadki zarazenia sie w UK podczas oddawania krwi...?...juz od lat stosuje sie szczykawki jednorazowe a nie za bardzo widze mozliwosc zarazenia sie takowom.W szpitalu tez mialem okazje byc w Nottingham i nie zauwazylem niczego co by mnie wystraszylo i z lozka mialbym uciekac...moze trafiles na stazystki ,piszac o nich pseudopielegniarki ale chyba zostales poproszony najpierw o zgode czy taka moze sie Toba zajmowac...Inna sprawa jest ze oddawanie krwi jak sama nazwa wskazuje jest honorowe i dobrowolne,wiec nie rozumiem co za to chcesz miec a nie wierze ze facet ,ktorego stac na akwarium bedzie biegal oddac krew za dwie czekoladki i darmowy bilet...Pozdrawiam...

Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#297577 Iceberg :

juz od lat stosuje sie szczykawki jednorazowe .....

Co to jest szczykawka ? to coś od sikawki ? :):winner1

Kurcze nie pamiętam jaką mam grupę krwi ..masakra ...muszę zrobić badania ;]

A tak swoją drogą pytanie - czy znacie jakieś poważniejsze minusy oddawania krwi ?

Plusy są jak najbardziej najważniejsze ale czy jest to zdrowe ?

Dlaczego pytam - znam dawce który oddawał regularnie krew przez zdajcie 8 lat i nagle zaczęły się problemy ze zdrowiem ... lekarz nie wykluczał, że pośrednią przyczyną może być oddawanie krwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#297622 el_kocurro :
#297577 Iceberg :

juz od lat stosuje sie szczykawki jednorazowe .....

Co to jest szczykawka ? to coś od sikawki ? :):winner1

Kurcze nie pamiętam jaką mam grupę krwi ..masakra ...muszę zrobić badania ;]

A tak swoją drogą pytanie - czy znacie jakieś poważniejsze minusy oddawania krwi ?

Plusy są jak najbardziej najważniejsze ale czy jest to zdrowe ?

Dlaczego pytam - znam dawce który oddawał regularnie krew przez zdajcie 8 lat i nagle zaczęły się problemy ze zdrowiem ... lekarz nie wykluczał, że pośrednią przyczyną może być oddawanie krwi

...szczykawka to jest urzadzenie do pobierania krwi by zrobic jej analize,kiedy w kosciach szczyka...kiedy zas w kosciach strzyka,wtedy stosuje sie strzykawki...zawsze jednak jednorazowe...masz tez racje ze strzykawka ma cos wspolnego z sikawka...krew sika,tylko w druga strone...dziekuje Przyjacielu za zwrocenie uwagi...fakt,robie coraz wiecej bledow...Pozdrawiam...

Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minusem jest podobno przyzwyczajenie organizmu do tego że oddaje krew. Może wystąpić nadprodukcja. Ale to kwestia indywidualna każdego ciała. Zresztą do czego człowiek się przyzwyczaił to i da się go odzwyczaić.

Kobiety oddają krew co miesiąc i przychodzi taki wiek że przestają, nie umierają od tego.

Tu kolejna zaleta podobno przez to że kobiety tracą co miesiąc krew zmniejsza się ryzyko zawału, więc będą honorowym ma się podobną zaletę.

A tu coś na rozluźnienie

http://video.google.pl/videoplay?docid=478798970343824403#


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tofik, ekspertem nie jestem, tak mi powiedzieli w szpitalu, może żeby mi poprowić humor:)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ze śląska potrzebuje motywacji, to w czw idę.


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.