Skocz do zawartości
szarykruk

Honorowy dawca krwi.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ja też często oddaję moją błękitna krew:) ( RH+) Cieszy mnie to jeszcze że przysługuje 1 dzień wolnego od pracy :) narazie oddaje 2 lata wcześniej nie było jakoś okazji :) Kolega z pracy mnie namówił i teraz tak sobie śmigam co mam termin i mam na nocną zmianę to śmigam do Oddziału i oddaje moje czerwone krwinki :D


Jest:

Akwarium 170x60x60(650L). Odpieniacz Ati 250. Obieg H2O 4500. Skała około 50 kg. Cyrkulacja 2x Tunze 6105

Było

Akwarium 100x55x40(220L). Od pieniacz H&S 150 na pompie Tunze Hydrofoamer Silence 9430.040. Obieg NJ 3000. Skała około 24 kg!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popłynęło i ze mnie dzisiaj 450ml. BRh+ . W sumie trochę ponad 10l oddane, ale fakt , dzisiaj pustki były:(


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to koleżanki i koledzy - pochwalę się. W piątek zacząłem 21 litr. Dokładnie oddane 20,25 l:)


ReefMax -  Odpieniacz Hydor Slim Skin 135.35, 3x24W T5, Hydor Koralia Nano 900 i 1600, 11 kg LR + 9 kg LS, sól AF RS + Probio S, Pro F, Probio F. Obsada - głównie LPS, kilka miękkich, pustelnik, 2 debeliusy, rozgwiazda piaskowa, kilka Turbo, Synchiropus splendidus, 2x Amphiprion ocellaris, Valenciennea puellaris, Pterapogon kauderni i Chrysiptera parasema.

0e93da8f008542a888d593ba9d084493u522a479.png

"Wszechświat i ludzka głupota są nieskończone. Co do tego pierwszego nie jestem pewien.” – Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tuptus

Z tym przyzwyczajaniem do nadprodukcji to troche tak jak z głupimi blondynkami. Ubytek krwi uzupełnia się 1-2 dni tak że po tych 8 tygodniach to nawet śladu nie ma na skórze a co dopierko w "zbiorniczku wyrównawczym" :p

Oddaje bo chce komuś pomóc, czy to będzie małe dziecko, osoba po wypadku czy stary niemiecki emeryt ktoremu przetaczaja krew bezsensownie, mam nadzieję że komuś pomogę. Przynajmniej w ten sposób, może kiedyś gdy sam będę potrzebował to ktoś odda mi swoją.

Oddawanie krwi można odpisać od podatku.

Czekolady kiedyś dawali lepsze i nie ma już gabeczek do ściskania (niehigieniczne)

Oddaje już jakieś 11 lat z przerwami, od 3 lat staram się to robić w miarę regularnie.

Pozdrawiam wszystkich dawców życia. :clap:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.