Skocz do zawartości
remel

ReefMax z Rudy Śląskiej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po przerwie!

W mikołaja zafundowałem sobie dwa błazenki i euphilię, niestety dziś rano zauważyłem że jeden błazenek przykleił się do pompy cyrkulacyjnej:(

Na dodatek padła mi dzisiaj świetlówka po miesiącu działania no i zauważyłem wysyp okrzemków.

Te okrzemki powoli pokazywały się od paru dni, czy to możliwe że wyszły dzięki tej świetlówce??

Dodam że zauważyłem dwa dni temu że nie zapaliła się lecz przy wyłączeniu i włączeniu światła działała znów ok.

Cała reszta poza odpieniaczem hula nawet xenia mi się dzieli po dwóch tygodniach od włożenia do baniaka jako szczepki.:waving


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolego widze, że borykamy się z podobnymi problemami. Też miałem wysyp okrzemków. Zmniejszyłem dawkowanie światła białego (tak mi polecili w sklepie) i pomału skutkuje. Więc to raczej nie wina świetlówki.

Świetlówkę bym reklamował u producenta, nie powinni robić problemów z wymianą. Albo od razu zmień sobie świetlówki na ATI bo te nasz oryginalne są do d... :)

Co do Xeni to u mnie po tygodniu już się przeprowadziła na stare skały. Za niedługo "matka" dostanie teleport :waving

Pozdrawiam


ReefMax 80L, 16kg LR, 9kg LS, Koralia 1,JVP-101, Chemi Pure Elite, Active Carbon, Purigen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazało się że zawaliłem sobie akwa na własne życzenie bo trzy dni wcześniej przestawiałem skałe po przeniesieniu baniaka w inne miejsce ( z góry na parter... niezła zabawa)

Podobno skały nie wolno ruszać bo uwalnia się amoniak. Jeśli to prawda to mam odpowiedź ( człowiek cały czs się uczy a błędy kosztują;) )

Powoli glony odchodzą ale wcześniej odszedł błazenek:(

Mam nowy odpieniacz DIY ( własna robota) i mam nadzieje że będzie to teraz hulać.


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#298845 szarykruk :

Czekamy na dalsze wasze posty, oby nie w dziale szpital, bo szkoda żywych stworzeń.

ta i będzie że wykrakałem.

A ile czasu ta skała nie była ruszana? Miesiąc? Raczej nie sądzę że to tutaj był problem.


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skała nie była ruszana miesiąc lecz po przeprowadzce w akwa był niezły młyn.

Co do "szkoda żywych stworzeń" nic ci nie umarło w akwa? Nigdy?

Zawsze są jakieś straty. Niestety jest to trudny i obszerny temat i pewnie nie da się uczyć bez błędów a błędy kosztują a forum pomaga w pewnej mierze bo są tacy co po prostu gadają bzdury bo każde forum ma takie wady że są ludzie doświadczeni i osły którzy tylko dużo gadają i powtarzają innych.

Jak myślisz jaki był powód Dino i cyjano?


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umarło i było bodźcem do nauki, ale jak przeczytasz wcześniejsze posty, to raczej każdy kto odwiedził Twój temat doradzał poczekać

#298515 luft :

czesc

1. Włożyłeś to nie ma sensu pytać czy za wcześnie. Sam sie przekonasz i nam powiesz. Obstawiam, że przeżyje

Takze zycze milej lektury i powodzenia!

#298844 Warszawiak :

nie mam pytań...

Pytasz co jest powodem plag wg mnie to że wystartowałeś 09-11-2010 i minął miesiąc z paroma dniami, więc normalne dojrzewanie.


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#306596 remel :

Okazało się że zawaliłem sobie akwa na własne życzenie bo trzy dni wcześniej przestawiałem skałe po przeniesieniu baniaka w inne miejsce ( z góry na parter... niezła zabawa)

Podobno skały nie wolno ruszać bo uwalnia się amoniak. Jeśli to prawda to mam odpowiedź ( człowiek cały czs się uczy a błędy kosztują;) )

Powoli glony odchodzą ale wcześniej odszedł błazenek:(

Mam nowy odpieniacz DIY ( własna robota) i mam nadzieje że będzie to teraz hulać.

Naprawdę nie wolno ruszać skały ? Może ktoś się wypowie ? Ja swoją troche przestawiam czasami i jak to przeczytałem to zapaliła mi się czerwona lampka~.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Po 3 tygodniowej walce z dino wygląda na to że wygrałem:) ( zobaczymy na jak długo)

skały się oczyściły,zostało trochę syfu na tylniej ścianie i korale mają się dobrze a nawet coraz lepiej .

Nareszcie życie tętni a odpieniacz DIY sprawuje się wyśmienicie i doszła dolewka z AM , tylko żeby można było zamknąć klapę to musiałem dać dodatkową pompę obiegową po obniżyeniu odpieniacza i pojawił się problem z temperaturą 25,5 bez grzałki więc latem będzie problem. W planach pudełko przelewowe i sump.

Kilka fotek:

62be90a75340f1c9med.jpg

fffbcd2ee841ea73med.jpg

ff8b0f4aba90e954med.jpg


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny układ skały. Kleiłeś czy leży po prostu? Nie masz problemu z czyszczeniem bocznych szyb?

Fajnie się zapowiada


"Pozwolić przywiązaniu, by odeszło z jego życia, Jedi musi."

JODA

http://fishhunter.webnode.com/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem tylko z jedną szybą tam gdzie jest skałka ukośnie ułożona ale przy pomocy karty kredytowej można wyczyścić.:clapping


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walka z wydajnym cichym odpieniaczem w panelu który się zmieści po obudową znudziła mi się.!!!

Wczoraj uruchomiłem pudełko przelewowe DIY zrobione z pojemnika na żywność z Auchan z wklejonymi rurkami z castoramy plus rura przelewowa 32mm kanalizacyjna biała w sumie jakieś 50zł więc 10x taniej niż kupny. sump o wymiarach 30x30x30 .

Na razie pudełko z sumpem miesza wodę z solą a dzisiaj mam zamiar połączyć ten obieg z akwariumem.

W panelu zostawiam koszyki a sumpie wyląduje żywa skała i odpieniacz. Sump na razie jednokomorowy ale prawdopodobnie zmienię go na dwie komory.

Dodatkowo zamontuję dolewkę z AM ale po ustabilizowaniu poziomów, woda z osmozy będzie zasysana z bańki 10l. Sama dolewka pracuje bardzo cicho i słychać tylko przekaźnik włączający

Jest duże prawdopodobieństwo że dokupię jeszcze duży odpieniacz bo powoli kompletuję sprzęt na jakieś 300-350czy taki odpieniacz nie będzie za bardzo sterylizował wody?.

Mam jedno pytanie czy jeśli nowy zbiornik mam zamiar postawić w sierpniu to czy mały żółtek lub mała "Dori" wytrwa w RM do tego czasu bez większych stresów małego zbiornika?


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

remel: sam sie zastanawialem przez chwile nad mala zebrasoma lub hepatusem do RM zanim nie odpale duzego. Odpuscilem sobie bo a) nie chce go meczyc, :) obawiam sie, ze skarlowacieje i c) planowalem duzy zbiornik odpalic na poczatku stycznia. Wiekszosc gratow juz jest lub jest zamowione a dzisiaj juz wiem, ze jesli w maju wprowadze pierwsze zycie to bedzie dobrze. To sie wszystko mega rozjezdza w czasie.

Widze, ze tez Cie troche nosi - tez zrobilem sumpa do RM wbrew tego co wszyscy mi radzili - ale z wiekszymi rybkami wstrzymalbym sie az postawisz te nowe akwa. Takie moje 2gr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem co robić :) żałuję że nie postawiłem dużego od razu tylko wywaliłem pieniądze na to g...no.

nonstop coś grzebie przy tym RM i po prostu żona ma mnie już dośc a ja powoli mam dość tego badziewia.

dzisiaj kolejne niespodzianki jedna świetlówka wariuje ( włącza się wyłącza a to nie wina ani sterownika ani świetlóki tylko albo kable albo statecznik i do tego zapadły się przyciski:cursin

dzisiaj włożyłem montiporę i będę musiał kombinować ze światłem zastępczym żeby nie padła.

sump działa o wreszcie mogę regulować odpieniacz


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stało się!

Kolejny ReefMax z sumpem:) Sump w prawdzie bardzo prymitywny ale doszło 20l solanki:) i odpieniacz z normalną regulacją.

Za przelew odpowiedzialne pudełko DIY a odpieniacz zrobiony z pompy AQ1200 i pojemników na żywność z Lidla oraz dolewka z AM.

W sumpie będzie jeszcze kilka kilo skały i w tylnym panelu też.

oto fotki

a3eb98aafeb38697med.jpg

faa478b65e994192med.jpg

doszła montipora

278bf74c075b24aemed.jpg


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zostawiłem bo:

1. nie chce zmieniać RM gdyż prędzej czy później go sprzedam

2. sump jest mały więc każdy centymetr kwadratowy filtracji się przyda

3. nie mam ochoty grzebać na ostro w baniaku przy życiu


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po to bo ciągła walka z odpieniaczem doprowadziła mnie do szału


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tak też z tej ciekawości postanowiłem, że sam stawię czoła temu zestawowi :waving

Mam go niecały miesiąc i jestem b.zadowolony, a efekty widać tu, także zdjęcie przedstawiające zawartość kubka z oryginalnego odpieniacza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem ale wkurza mnie to że tydzień pieni a tydzień nie albo i dwa i potem nagle znowu pieni tak że przelewa .

jedni mają ok oryginalny a inni nie i jachybva jestem z tych drugich a do tego zaczyna nawalć światło. Zastanawiam się nad dołożeniem listwy led aby spsy mogły sobie spokojnie żyć.


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje SPS'y są już tydzień, ale mam od początku 3 montiporki i widzę minimalne, ale przyrosty, wszystkie są ładnie otwarte :) Zbiorniczek jest fajny, ale mógłby mieć więcej głębi :) Dlatego robiąc sump wyciąłbym całkowicie panel :waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to prawda że jest dość płytki ale walcze z zoną na temat 350l i wycięcie w tym wypadku nie wchodzi w grę ale jeśli się nie zgodzi to kto wie pewnie wytnę i będzie 100l dla rybek:) i korali:)


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i doszło pare koralików :waving i rybek... tylko bez nawijanie że ją męczę . Duży baniak juz się projektuje

b9ba87e45c9782c3med.jpg

f79cc95c6f395ef6med.jpg

65f8388c07a7d3camed.jpg


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.