Skocz do zawartości
remel

ReefMax z Rudy Śląskiej

Rekomendowane odpowiedzi

chciałem zaznaczyć, że wątek rozpoczął kolega z Rudy Śląskiej, drugi nowy kolega z Zabrza pochwalił się swoją obsadą - podchwyciło się temat i teraz bruździ po dywanie pierwszego kolegi. Nie za fajnie.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

remel nie bierz z kolegi z obsadą pokolców za przykład dobrego baniaka... :D Twój zbiornik jest na razie OK

grzegorz30x, dobrze... to Ciebie wpuścimy do komórki o wymiarach 1m x 1m x 1,50h wydaje mi się że tez przeżyjesz.. tylko czy będziesz z tego zadowolony?? wygodnie Ci będzie?? nie będziesz się męczył?? Aha... no i chyba zasyfiłeś komuś temat z dobrym zbiornikiem kolego.. takich rzeczy się nie robi...


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie fajnie się kłócicie kto jest głupszy sprzedawca czy młody akwarysta ale nie o to chodzi w forum.

Założyłem ten temat aby dostać wskazówki od innych starszych (bardziej doświadczonych akwarystów) jak pociągnąć ten baniaczek.

Jak dobrze widziałem są tematy o sklepach i tam kłóćcie się do woli jaki sklep jest dobry a który do ...

Dla wyjaśnienia mnie w erybce nic nie wciskają. Niestety na śląsku to jedyny sklep do którego można wejść pogadać z człowiekiem i pooglądać co się kupuje i myślę że to jest ważne.

Dziękuję za pochwały ułożenia skał:D

Wczoraj włożyłem absorbent Chemi pur do filtra i mam nadzieje że nie zaszkodzi to życiu.

Mam zamiar jeszcze zmienić odpieniacz bo ten to fajny zraszacz ale nie odpieniacz.


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No skała jest ładnie ułożona miejmy nadzieje że nic Ci jej nie przestawi :D

Absorber raczej nie zaszkodzi... a jaki odpieniacz planujesz zmienić bo ja rozważam nad zmianą pompy na początek a jak ten zabieg nie za skutkuje to wtedy ładnie poproszę z naciskiem na przekupie człowieka który opatentował dobry odpieniacz do RM... każdy wie o kogo chodzi :D

Pozdrawiam Łukasz


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warszawiak

Chcę spróbować tego z erybki który mieści się do RM i podobno pieni ok. koszt ok 150 zł. Myślę że sama zmiana pompy nic nie da zresztą ty też uczestniczyłeś w temacie o odpieńku z rm i ludzie piszą że to średni interes. Ktoś tam zrobił super własnej konstrukcji ale nie chce mi się sklejać. Masz jakieś info o tym małym Blau Aquaristic Nano-Skim.

On ma igiełkową pompę więc może zrobi robotę.

Skałki są stabilne nie wiem jak bardzo przestawiają skałki zwierzaki ale potrzeba trochę siły żeby je ruszyć.

Dzisiaj jak wróciłem z pracy to brązowego glonu jeszcze więcej.

Badania .

NH3=0

NO2=0

No3=20

Dziwne :D


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo parametry mam te same co przed glonami a one nagle wystrzeliły. Wiem zaraz powiecie mi że to normalne ale każdy przeżywa to bardziej lub mniej i niestety dzielę się tymi informacjami bo wg mnie jeśli nagle coś strzela to musi być jakiś powód ...


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powód jest - dojrzewanie. :D U mnie przez pierwszy tydzień było czyściutko, a później po przyjściu z pracy ujrzałam plantację glonów. Brązowe, zielone, szybko przyszły, szybko poszły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak szybko poszły? :D


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cierpliwy bądź... :D ja dojrzewania NIE miałem ale podobno każdy baniak to inny poligon...

Słyszałem o tym odpieniaczu różne rzeczy... sam się zastanawiałem czy go nie nabyć..


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#299299 remel :

Jak szybko poszły? :D

Najgorsze po tygodniu, po 2 tyg skała była czysta, ale z piasku dziadostwo zlazło całkowicie dopiero po miesiącu. (w 600l, 400l wody z działającego zbiornika, część skały odgazowanej, część prosto z frachtu). NO3 nigdy nie wzrosło powyżej 5.

Za to w RM wszystko ze skał zlazło w tydzień, po 2 tygodniach czysty piasek (cała woda z działającego akwarium, skała odgazowana). Początkowo NO3=50.

Także jak widzisz, to zależy. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mają mieć te odpieńki w przyszły tygodniu.

sprawdzimy:)

Powiedzcie mi jeszcze kiedy zrobić pierwszą podmiankę wody?


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie robiłeś jeszcze ??!!

zrób około 8 litrów i sprawdź parametry... ogólnie to zależy od obsady ale przy dojrzewaniu przyda się zrobić więcej na razie..


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#299309 Warszawiak :

Nie robiłeś jeszcze ??!!

zrób około 8 litrów i sprawdź parametry... ogólnie to zależy od obsady ale przy dojrzewaniu przyda się zrobić więcej na razie..

Uważasz że po tygodniu istnienia akwarium brak podmianki jest bulwersujący...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja chyba robiłem coś źle, bo pierwszą podmianę zrobiłem po 6 tyg.

Warszawiak wyjaśnij sensowność podmian po pierwszym tygodniu ?


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#298512 remel :

Witam wszystkich!

(..)Dziś zaczął się 5 dzień (...)

Przeczytałem 5 tygodni stąd moje podejście do sprawy... sorry pomyłka...


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka.

Nie przejmuj się glonami kolego. Tak to jest przy dojrzewaniu. Rano gdy wychodzić np. do pracy piękne akwa bez glonu a po południu już są. Coś nagle wzrasta (np. NO3) sypie się stosunek NO3/PO4 wywala glony itp. Na początku moim zdaniem podmianki są bez sensu ponieważ tylko opóźnią dojrzewanie. W późniejszym czasie są bardzo potrzebne aby na bieżąco uzupełniać mikroelementy, wapno, magnez itp. oraz odświeżać wodę. W długo nie podmienianej wodzie rośnie NO3 NH3 NO2 oraz GH zmienia się również pH itp. a glony szaleją. Ale na początku niech akwa dojrzeje - ja podmieniłem po ok 3 tygodniach, bo nic się nie działo.

Tyle - ja też się uczę w morskim ale widzę że pewne schematy ze słodkiego nieźle tu funkcjonują.

P.S Możesz codziennie dodawać sobie trochę bakterii oraz odrobinę wódki lub wódki z dodatkiem glukozy i octu - dokładny przepis - gdzieś znajdziesz. Nieźle pomaga w rozwoju flory bakteryjnej.

gorąco pozdrawiam i trzymam kciuki.

Zaznaczam, że to tylko moje skromne zdanie i jeśli ktoś się nie zgadza to piszcie - ja tam wiem, że nic nie wiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano wygląda jakby glony odpuszczały :) zobaczymy czy na dobre czy tylko blefują...

Parametry się nie zmieniają ale zauważyłem że tectus od dwóch dni się nierusza a przepychał się z nim krabik niebiesko nogi i do tego grzybki nie wypuszczają włosów. :)


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie !

Okazało się że jednak ślimak tektus został zamordowany przez kraba. Wyciągnąłem go i miał ciało poszarpane i śmierdział.

Poleciał na wielką rafę.

Powiedzcie jak dużo większą muszle mam załatwić temu łobuzowi.

Czy mogą być muszle kupione nad morzem lub w sklepie z pamiątkami. Czy wygotowanie wystarczy by odkazić muszlę??


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj z sklepu dostałem na wypożyczenie dolabelle żeby zjadło wszytko co rośnie i po przyjeździe do domu okazało się że śmierdzi lecz włożyłem ją do akwa po ówczesnej aklimatyzacji jakieś 50 min kropelek. Po paru godzinach waliło w całym pokoju i zmuszony byłem ją wywalić ( pewnie dali mi zdechłą)

Zrobiłem badania wody i nieznacznie podniusł mi się NH3 ale rano wielka niespodzianka moje świeże akwa poradziło sobie i ze smrodem i z NH3=0

Jestem dumny z mojego baniaka :googleye


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprytny sposób na pozbycie się zwłok :googleye


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#300765 remel :

Wczoraj z sklepu dostałem na wypożyczenie dolabelle żeby zjadło wszytko co rośnie i po przyjeździe do domu okazało się że śmierdzi lecz włożyłem ją do akwa po ówczesnej aklimatyzacji jakieś 50 min kropelek. Po paru godzinach waliło w całym pokoju i zmuszony byłem ją wywalić ( pewnie dali mi zdechłą)

Zrobiłem badania wody i nieznacznie podniusł mi się NH3 ale rano wielka niespodzianka moje świeże akwa poradziło sobie i ze smrodem i z NH3=0

Jestem dumny z mojego baniaka :googleye

wbrew pozorom ślimaki to bardzo wrażliwe stworzenia. sam wlasnie slimaki aklimatyzuje najdłużej z wszystkiego co wkładam do akwa


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warszwiak

Jestem bardzo miło zaskoczony tym sklepem. Pani nie wzięła za niego ani grosza!!!

Stwierdziła że padł prawdopodobnie po drodze . Podobno jak pada Dolabella to wywala z siebie syf który strasznie śmierdzi.

Obecnie włożyłem turbo trombusa czy jakoś tak :googleye i 3 tektusy.

Trombus ciągle wcina a tektusy chowają się pod skałami ( jakieś nieśmiałe)

dzisiaj w moim akwa wylądowały grzybowce Actinodiscus po 3min pięknie się otwarły.


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mój krabik niebiesko nogi miał wylinkę i córka ( 5lat) przybiegła że krab był w ciąży i urodził drugiego dużego kraba :)

Sarco zmienia skórkę co 4 dni i to mnie martwi. 2 dni pięknie jest otwarty a kolejne dwa zamyka się w sobie by znów powrócić.


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe poczytaj co mój wyprawia :)

Kapryśny zwierzak


ReefMax 80L, 16kg LR, 9kg LS, Koralia 1,JVP-101, Chemi Pure Elite, Active Carbon, Purigen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.