Skocz do zawartości
goral

ospa?

Rekomendowane odpowiedzi

rybki od trzech tygodni cale wykropkowane na maxa szczegolnie pokolce a gonia jedza ze hoho zadnych oznak choroby.zastanawia mnie to przy ospie to raczej wszystkie powinny byc nie do zycia.czy moze mi to ktos wytlumaczyc fachowo?moze jakis szczep niegrozny?


akwa 500 litrow sump okolo 170 100 kg zywej skaly odpieniacz red skim 200 pompa 4500l/g cyrkulacja 2 x koralia 10 tys l/h filtr na fosforany grotech lampa sunpower 6x80 t5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyjaśnie Ci może nie fachowo ale życiowo. To że gonią i jedza tzn ze w poczatkowej fazie stadium choroby... najlepszy czosnek na ospe. mocz jedzenie w zmielonym czosnku. ja zmielony czosnek pakuje w rajtke i podwieszałem w baniaku (z myślą o mandarynie). Jesli po czosnku znikna szybko kropki to nie odsuwaj od razu czosnku, tylko działaj jeszcze przez kilka dni. cykl rozwoju epidemii trwa ok 30 dni.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie to samo odkilku tygodni kropki a rybska wcinaja az milo stosuje czosnek i lampe UV ostatnio zastosowalem RxP dalem3 dawke i kropki jak byly tak sa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam czosnek w spraju pryskam nim cale jedzenie i lampa non stop chodzi.dzisiaj zauwazylem u japonikusa ze tak jak by skora mu zaczela schodzic jak by mial wylinke .ale nadal plywa i je z checia niewiem sam co jest grane moze ktos z kolegow doradzi?


akwa 500 litrow sump okolo 170 100 kg zywej skaly odpieniacz red skim 200 pompa 4500l/g cyrkulacja 2 x koralia 10 tys l/h filtr na fosforany grotech lampa sunpower 6x80 t5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mu skora zaczyna obłazić to raczej anielski orszak mu zagrają-ja tez przywlokłem sobie znowu ospę, cienko to widze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w spraju brzmi wygodnie ale i sztucznie

bier czosnek od baby z placu bo w tym jest moc!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie a na forum coś poczytaliście o ospie ?? Może podniesienie temperatury i obniżenie zasolenia ktoś zastosował ??

rybki od trzech tygodni cale wykropkowane na maxa szczegolnie pokolce

co robiłeś przez te 3 tygodnie ?? Starałeś się leczyć ryby czy tylko obserwowałeś rozwój sytuacji ??

Jak ryby tak długi czas walczą z chorobą to mają prawdziwą wolę życia a Ty dużo szczęścia. Od momentu jak przestaną przyjmować pokarm do zgonu bardzo krótka droga.

waldimas - to samo pytanie o temperaturę i zasolenie.

Ospa wykańcza organizm ryby która się przez krótszy bądź dłuższy czas broni, kiedy przestanie walczyć opada z sił i na następny dzień trzeba szukać szczątków za skałą.

Powodzenia w walce z ospą.

Łukasz Leżuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedynie wyłapanie wszystkich ryb do kwarantanny z zielnia malachitowa i pusty zbiornik głowny bez ryb przynajmniej 3-4 cykle rozwojowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasolenia nie zmniejszalem ale temperature podnosilem do 30 st i tylko korale kapcialy przez to ospa zadowolona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podniesienie temp. przyspiesza cykl rozwojowy, natomiast ospa ginie przy 34-35 stopniach, min. 8 - 10 godzin. Ale nie tylko ospa...


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rxp jako jedyny działa tylko trzeba uważać jak się ma skrzydlice[tzn daje 10% przeżycia hehe] ja już sie pogodziłem miałem nie dokładać rybek po roku mi odbiło dokupiłem i mam efekty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy jak przezuce ryby do osobnego baniaka i podniose do 35 stopni wode to ryby przezyja?


akwa 500 litrow sump okolo 170 100 kg zywej skaly odpieniacz red skim 200 pompa 4500l/g cyrkulacja 2 x koralia 10 tys l/h filtr na fosforany grotech lampa sunpower 6x80 t5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba podnosić w kwarantannie do 35 wystarczy 30 +zielen lub cryptappur-ryby w 35 stopni na pewni nie przeżyją zresztą nic nie przeżyje oprócz bakterii termofilnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jbl punktol czy moze byc


akwa 500 litrow sump okolo 170 100 kg zywej skaly odpieniacz red skim 200 pompa 4500l/g cyrkulacja 2 x koralia 10 tys l/h filtr na fosforany grotech lampa sunpower 6x80 t5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piszą ze nie zawiera miedzi - wiec gówno działa, możesz wlac dla uspokojenia sumienia -działają tylko miedziowe i zielen malachitowa i błękit do kwarantanny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę coś doradzić, bo właśnie u mnie kończy się ospa, a własciwie to skończyły się ryby więc nie ma na czym żyć. Łap to co przeżyło i pakuj do oddzielnego baniaka i tam lecz preparatami z miedzią. Ja podawałem czosnek lałem rxp, i witaminy, zmniejszyłam zasolenie i podniosłem temperaturę i... mam baniak bez ryb. Powodzenia!


550l + 160sump, 2xHQI 150W, 6X T5. Odpieniacz 2X turboflotor 1000SL.

W przygotowaniach 320x70x70cm- Prace trwają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masakra.dostalem ospe w baniaku jakies 2.5 miesiaca temu poszlo wszystko potem akwarium bylo bez ryb 2 miesiace w tym czasie caly czas uv chodzila wlozylem pompe do baniaka usawilem na niski przeplyw .po 2 miesiacach wpuscilem ryby nowe i to cholerstwo znowu wrucilo.siasc i plakac


akwa 500 litrow sump okolo 170 100 kg zywej skaly odpieniacz red skim 200 pompa 4500l/g cyrkulacja 2 x koralia 10 tys l/h filtr na fosforany grotech lampa sunpower 6x80 t5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki jest najlepszy preparat z miedzia?i ewentualnie gdzie go kupic


akwa 500 litrow sump okolo 170 100 kg zywej skaly odpieniacz red skim 200 pompa 4500l/g cyrkulacja 2 x koralia 10 tys l/h filtr na fosforany grotech lampa sunpower 6x80 t5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tym czasie nie powinno być ospy w akwarium, skoro było bez ryb. Musiałeś przywlec ja z jakąś rybką. Jeśli masz możliwość założenia zbiornika na kwarantannę to wylecz w nim co Ci pozostało, a później każdego nowego mieszkańca pakuj do tego zbiorniczka na obserwację, jeśli będzie czysty to do baniaka głownego. Chyba jedyny sposób. Mnie ospa wykończyła wszystko, akwa stoi puste bez ryb. Za miesiąc zacznę wpuszczać nowe ryby po kwarantannie w osobnym zbiorniku. Ryba może być nosicielem i ponownie sasyfisz sobie głowne akwarium.


550l + 160sump, 2xHQI 150W, 6X T5. Odpieniacz 2X turboflotor 1000SL.

W przygotowaniach 320x70x70cm- Prace trwają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem 4 ryby od kumpla u ktorego plywaly rok wiec nie mogly byc zarazone bo w super kondycji byly.wydaje mi sie ze to cholerstwo u mnie w baniaku nie wyginelo w calosci chyba.dzis odszedl japonikus


akwa 500 litrow sump okolo 170 100 kg zywej skaly odpieniacz red skim 200 pompa 4500l/g cyrkulacja 2 x koralia 10 tys l/h filtr na fosforany grotech lampa sunpower 6x80 t5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.