Skocz do zawartości
zielony mintaj

Beckett- warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od kilku dni czytam na różnych forach o dyszy Becketta. Używa ktoś tego 'patentu'? Lepszy-gorszy od igły?


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy nie na niej sa oparte odpieniacze stozkowe KZ? Beckett wymaga chyba pomp o sporym cisnieniu, moze mniej zalezy od wydajnosci pompy a bardziej od cisnienia (podnoszenia)


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam obecnie odpieniacz diy oparty na dyszy becketta właśnie z KZ wpięty pod NJ3000, uprzednio za napęd służył ORPH2000. Widzę diamertalną w pracy odpieniacza, piana jest jakby bardziej sztywna, bąbelki powietrza drobniejsze. Tak jak pisano pewnie wielokrotnie odpieniacz bije pianę skokowo wywalając co jakiś czas większą dawkę. Z tego co dotychczas zauważyłem beckett też ma swoje nianse i wady : jest bardzo wrażliwy na zmiany w baniaku, tj. karmienie wsadzanie rąk itp. w porównaniu do odpieniaczy opartych o igłę. Natychmiast siada piana. Po drugie dysza często się zapycha wymuszając na nas częste czyszczenie. Wreszcie by beckett zadziałał potrzebuje do napędu konkretnej pompy - U mnie jak pisałem 3000l/h, ale faktycznie produkuje spore ilości piany. Reasumując jestem jak najbardziej na tak, z małym zastrzeżeniem dot. częstego czyszczenia dyszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w USA jest to rozwiazanie bardzo popularne, wiekszosc odpieniaczy typu down-draft opartych jest wlasnie na dyszy Becketta.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak często czyszczone są odpieniacze bez dyszy, ale KZ z Brackettem mnie dobija. Wystarczy jakaś odrobina zanieczyszczenia i KZ świruje.

Ja osobiście na razie sobie daruję odpieniacze z Brackettem. Oczywiście chwalą że dzięki dyszy odpieniacz nie "jałowi" wody.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zielony, odpuść Becketta, testowałem, przerabiałem i nie wrócę do tego, pomyśl nad Venturi:)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...downdraft,Beckett to najwydajniejsze odpieniacze,najbardziej natleniajace wode,ale jak Gienek wspomnial wystarczy wlozyc lape i siada...chyba nie ma rzeczy idealnych,zawsze cos za cos...szybciej tez mozna wyjalowic wode w porownaniu z odpieniaczami zazwyczaj uzywanymi w Europie...Mintaj,poszukaj na forach amerykanskich,tam jest to bardziej popularne a jak kupisz to opisz jak to cudo sie sprawuje...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie zastanawiam nad downdraft,Beckett w swoich 180l niefoto

jak pisałem zamierzam karmić 20 ml co godzinę ewentualnie po 40 ml co 2 godziny .

Ma ktoś jakiś pomysł ?

Czyszczenie becketta to nie problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej, ale w takim litrazu poszedlbym raczej w jakas mutacje Venturi niz w Becketta, chyba ze w przerobionego, bo normalny zeby naprawde dobrze pracowal potrzebuje duzej pompy, a wtedy bedzie za mocny do Twojego baniaka.


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym masz zamiar karmić ? zacznijmy od tego.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

W moim KZ nie ma różnicy czym karmie zawsze siada. Mrożonki, suchy, fito - zawsze siada minimum na 1 h. Zrobienie czego kolwiek w akwa wiąże się z siadaniem, niedługo pewnie zacznie siadać jak tylko podejdę do akwa :) Zamiar karmienia co godzinę w moim przypadku = wyłączenie KZ na stałe bo i tak nic by niepienił. Jak mam skarpetę na spływie to problemu nie ma, jak ją zdejme to może zapchać się po tygodniu, dniu, lub godzinie, czasami dwa razy na dobę. Regułą jest tylko to, że zawsze siada, nawet od czyszczenia szyb. Co dziennie potrafi zaskakiwać czymś innym. Przynajmniej nie jest monotonnie :)

Nigdy w życiu więcej odpieniacza z tego typu dyszą.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym masz zamiar karmić ? zacznijmy od tego.

Wszystkim :p

Odpieniacz DIY by Gienek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.